koi shte patyva kam fevryari ili mart ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

koi shte patyva kam fevryari ili mart ?

Мнение от myha »

Dnes temite sa mnogo tapi !!:)
tarsia si kompania ne mi se patyva sam :))
molia pishte mi !!!
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Re: koi shte patyva kam fevryari ili mart ?

Мнение от Натали »

Виза имаш ли вече? За къде ще пътуваш?
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Toronto mislia
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Zmei Gorianin
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 2:43 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Zmei Gorianin »

Ние евентуално ще пътуваме за Торонто февруари-март,обаче има една подробност-чакаме писмо за визите.Не умирам от желание да пътувам посред зима, но ако всичко е наред ще ми се наложи да го направя. То след дългата федерална процедура, два пъти изпращане на Application Form и две интервюта даже не можахме да се зарадваме на успешния мед.преглед. :(
Iskizi
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 5:11 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Iskizi »

Zmei Gorianin написа:Ние евентуално ще пътуваме за Торонто февруари-март,обаче има една подробност-чакаме писмо за визите.Не умирам от желание да пътувам посред зима, но ако всичко е наред ще ми се наложи да го направя. То след дългата федерална процедура, два пъти изпращане на Application Form и две интервюта даже не можахме да се зарадваме на успешния мед.преглед. :(
i nie 4akame pismo za vizite, koga biahte na medicinski pregledi?
Zmei Gorianin
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 2:43 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Zmei Gorianin »

Iskizi, в началото на октомври бяхме на преглед. ПРи обаждането във ВИТА ни казаха, че сме одобрени и след 6-8 седмици ще получим писмото за виза.Вие откога чакате и изпратихте ли вече снимки и такса Right of Permanent Residence? Не съм наясно дали мога да ги изпратя с паспортите или трябва по-рано?! :roll:
mistral
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 7:47 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от mistral »

Ние мислиме да пътуваме около 1 април с чехите, унгарците или поляците. Ако има и други може да се съберем.
Има ли някой с повече багаж да наемем един контейнер?
Zmei Gorianin
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 2:43 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Zmei Gorianin »

Мистрал, защо се ориентирахте към тези авиокомпании? И до къде смятате да летите? Иначе за датата - добре ми звучи, защото доколкото знам ,квартирите се наемат от 1-во число.
На мен май Lufthansa ми харесва, но това не е окончателно, още сме на етап разузнаване. А и квартал трябва да се избира, квартира да се търси... .. Мъка, мъкаааа, мъка!!! :lol: :wink:
Iskizi
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 5:11 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Iskizi »

Zmei Gorianin, nie biahme na medicinski na 16.09 i oshte nimame pismo za vizi, no niama da im prashtam nikakvi pari za taksi dokato ne mi izpratiat pismoto. No vseki reshava sam koga da plashta za vizite. :)
Pisahme do Bukurest, no ni varnaha standartnia otgovor, 4e ni obrabotvat documentite i oshte ne sa svarshili. Taka 4e 4akame si reda!
Де го чукаш, де се пука!!!
Zmei Gorianin
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 2:43 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Zmei Gorianin »

Ние вече получихме писмото за визи /25.11.05/ и изпратих паспортите заедно с документа от банката.
Искизи, ако имаш доброто желание, пусни някакви координати на ЛС, за да обменяме инфо. :)
ivan1901
Мнения: 137
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ivan1901 »

nie naskoro napravihme medicinskite no ako e dal gospod mislja v kraja na mart da hvanem vlaka
nobleman

Мнение от nobleman »

Zmei Gorianin написа:Ние вече получихме писмото за визи /25.11.05/ и изпратих паспортите заедно с документа от банката.
Zmei Gorianin, ти през коя сесия беше на интервю?

До всички :idea: , които искат да ми отговорят:
Аз, след О.К. на медицинските, си платих таксите за виза и изпратих синия формуляр до Букурещ. Това добре ли е или трябваше да чакам :? прословутото писмо?
Аватар
galin
Мнения: 263
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2004 4:35 am
Местоположение: LaSalle,QC
Обратна връзка:

Визи

Мнение от galin »

nobleman, здрасти пак приятелю. На въпроса ти дали си сбъркал, аз мисля ,че не си. Ето моя опит: аз също като тебе пратих чека за визите, и забележи: на 20.10 в 10,35 куриера (UPS) доставиха пратката в Букурещ и в 11 часа ( т.е. след 25 мин) на същата дата МИ ИЗПРАТИХА И-МЕЙЛ, да изпращам паспортите!!!!!!!!!Успех!!!!!!!!!
emobs
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юни 15, 2004 9:00 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

vlaka pod zemyata (ili vodata)

Мнение от emobs »

Kakav vlak be Ivane. Znaesh li s vlak kolko vreme shte patuvash. Ne sym patuval, no smyatam che shte e mnogu. Shtot sys avio-prevuza e kym 8-9 chasa a vlaky e kym 7 pati po-baven. Pytuval sym vednaj s Eurostar ot London do Pari ama toz beshi barz vlaka. Neshto kato ikspress obache shtoto shufiora karashe s 300 km. Pone taka kazaha. Po skoro go pisheshe nyakade, shtotu v vlaka i da sy kazyli az sym spyal. Ne znam dali toz kanal pod zemyata (ili vodata, makar che ne vidyah nikva voda. Sigurno obache e pod zemyata shtoto kato stignes do brega veche nyama voda pod koyato da varvish) stiga do Amerika. Ma ko stiga do amerikata pak shte mu e dosta vremeto. Ma pyk kato sa zamislya gledah po discavari za vlak pod moreto (ili zemyata). Moje i da sa go narapveli veche, znaesh li. Te ne6nite tehnologii sa mnogo barzi chak svyat mi se zaviva.
Kakto i da e. Nadyavam se da sym bil pulezen.

Uspeh na vsi4ki. Az ve4e doidah tuk i sym dobre. Sega ucha ezik. Frenski mai po-dobre ili angliiski, ne znam. Kakvoto stane.
Zmei Gorianin
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 2:43 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Zmei Gorianin »

Nobleman, ние бяхме два пъти на интервю- през април и през август, но сме по федералната програма. Аз, четейки из форума останах с впечатлението, че кандидатстваш за Квебек или се лъжа? Много хубаво би било да се съберем група заминаващи за Торонто и да споделяме емоциите.
Във форума за Квебек хората са по- ентусиазирани и по- организирани. Обяснявам си го с по- кратките срокове до финалния етап. :?:
Поздрави!
Заключено