McGill и UofT - номер едно

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ognen_led написа: ''For the sixth year in a row, Universite de Montreal medical students scored top marks among Canada's 16 faculties of medicine.
Universite de Montreal students scored the highest overall marks across the country. They ranked first in general medicine, surgery, gynecology and psychiatry.''

Не става въпрос, за резултати в Quebec, а в цяла Canada. Та в медицинските специалности Университé де Монтрéал е номер 1.
Огнен лед, това че студентите по медицина на ЮдеМ се класират на първо място и аз го бях подчертала. Ама в статията излишно е написано, че студентите по медицина от Макгил издържат националния изпит и се провалят на провинцилния. Иначе и аз съм голям почитатетел на ЮдеМ и съм убедена във високото качество на образованието, което дава. Ще ми бъде интересно ако споделиш и други впечатления от Швейцария :D
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

huba написа:
Ognen_led написа: Та кой каквото ще да казва, реално като цяло нивото на образованието в Квебек и Canada е на доста добро световно ниво. Хем като качество, хем като репутация
......

Първо определено считам че образованието в Монтреал е по-качествено и по-организирано (хем че го сравнявам с университет от 5-те най-добри тук).
Ami i ti sashto burzash s globalnite izvodi.Mnogo zavisi kakva ti e specialnostta.Ne sluchaino ima i klasacii po specialnosti, koito sa po-vajni ako chovek reshi da se saobraziava s tiah.Inache lichnite vpechatlenia si ostavat lichni , globalnite izvodi koito pravim si ostavat sashto lichni.



Права си Хуба. Хубаво е да се внимава с общите изводите. Аз общо взето го правя ;).

Съгласен съм че специалностите са по-важни, а най -важно е тоз които завършва как се релизира лично. Щот диплома дори и от Харвард сама по себе си къща не храни.

Сетих се за един мноо готин разказ на Чудомир. Май се казваше наш Гунчо. Та наш Гунчо завършил гимназия. Гимназия хей голяма работа за оня години. При това в друго село. Обаче после кат се върнал у неговото си село се назлъндисвал да почне работа. По цял ден плющял скимбиля (карти) и все викал 'ъаа...аз дорде имам тая диплома страшно няма...''. Хубаво ама мнинало сума ти време и наш Гунчо все без работа... Накрая kat izgladnial zdravo почнал като разсилен и работата му била да храни селския бик. Та отива един ден и ша го храни (май с боб беше). Ама бика се опъвал. Не ще да яде. И наш Гунчо нали си е с диплома нещо се изсумтял ucheno на бика. И бика му отпрал един рог през бузата. Чудомир накрая май пишеше че хеле откакто бика му лепнал още една диплома на бузата наш Гунчо много поумнял...

Абе страшен разказ, ако на някой му е подръка препоръчавам да го прочете.

P.С. То туй дето го изписах май пасва и за темата с потока от висшисти. :))
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

survivor написа: Огнен лед, това че студентите по медицина на ЮдеМ се класират на първо място и аз го бях подчертала. Ама в статията излишно е написано, че студентите по медицина от Макгил издържат националния изпит и се провалят на провинцилния. Иначе и аз съм голям почитатетел на ЮдеМ и съм убедена във високото качество на образованието, което дава. Ще ми бъде интересно ако споделиш и други впечатления от Швейцария :D

Survivor, от Mcgill издържат националния изпит, а от унив. Монтреал просто печелят първо място на същия изпит :).

Като си такъв почитател на университета на Монтреал що пишеш ЮдеМ. Някои ще рече квo е туй Юда лий, ядем лий, пием ли, що ли :).

Инак кво да разправям за швейцaрията хора, къщи, салтанати. Опа туй май за Виената беше. ;).
Някой път ако ми дойде музата, може и да напиша нещо като сравнение между Quebec и Швейцaрия
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Ognen_led написа:Инак кво да разправям за швейцaрията хора, къщи, салтанати. Опа туй май за Виената беше. ;).
Някой път ако ми дойде музата, може и да напиша нещо като сравнение между Quebec и Швейцaрия
Абе давай смело сигурен съм че интереса е огромен. Ако не ти се прави сравнение поне опише Швейцарията през твоите очи как я виждаш :beer:
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Ognen_led написа:Някой път ако ми дойде музата, може и да напиша нещо като сравнение между Quebec и Швейцaрия
Ognen_led i az mislia che shte bade interesno da napishesh vpechatleniata, no ako se vazdarjish ot sravneniata mai shte bade oshte po-interesno. :D :D :D
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Oki shte pisha. Samo ne obeshtavam koga tochno.

:)
Заключено