mola posavetwajte me

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
j long
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 2:37 pm
Местоположение: BG
Обратна връзка:

mola posavetwajte me

Мнение от j long »

zdr. Dnes na 25 den ot pristiganeto mi v TORONTO poluchih PR card, tova dobre AMA obarkali ( po to4no ne sa napisali poslednata bukva V na wtoroto mi ime).No tuk v Nova Scotia kadeto isdavat kartata ne sa winovni a onezi kalmuzi ot posolstvoto v Bucurest kadeto ne sa go napisali, sega go konstatiram ot formulara IMM 5292 .
Kagete kakvo da prava kam kogo da se obarna za korekzia ili moge i taka da si ostane. Az li4no podosiram che nakade i nakoi moge da mi napravi problem.
SIN N, 6oforska knigka sa kakto trabva .
Mola za savet
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Спокойно, доколкото разбрах всички са така - когато имената ти (собствено + бащино) правят повече от 15 символа - останалата част след 15-ия я режат автоматично. На мен ми липсват 3 букви от второто име, виждал съм и други такива отрязани имена. Ако искаш да си спокоен, обади се на имиграционните и ги питай - но после кажи и тук, че и мен да ме успокоиш (защото ме мързи да се обаждам де) :-)
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Това не е грешка! Просто имената ти са по-дълги и за това при второто име липсва последната буква (тове е, защото се изписва последно). При нас на PR картата на мъжът ми липсват 2 букви, на мойта - 3, а на голямата ми дъщеря - 5. Дишай спокойно :D
Последно промяна от Sneji на Вто Ное 08, 2005 11:37 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

За името на малката не ми се мисли даже :)
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Godis, поне първото име ще се събере ли :-) или само твоята притурка в името ще бъде съкратена :-)
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Godis написа:За името на малката не ми се мисли даже :)
Хе хе, малката е с най-кратко име в семейството ни и носи половината от името на кака си :D А и тя си няма PR карта.
Изображение
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Абе Снежи, сега остава та питаш и на колко години е готвача, я да отгатнем името на малката, дай нишан :) колко букви ? :) или да ровя назад из форума ?
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Godis написа:Абе Снежи, сега остава та питаш и на колко години е готвача, я да отгатнем името на малката, дай нишан :) колко букви ? :) или да ровя назад из форума ?
Оправи ми настроението, да знаеш :D Голямата е Десислава, а малката Слава - каката й избра името. На мен ми стигаше да е българско и по-кратко :D
Последно промяна от Sneji на Вто Ное 08, 2005 11:52 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

На гърба на листа, с който ти идва PR картата, е обяснено, че има 15 символа място за име и презиме. Малко по-надолу има посочен безплатен телефон, а именно 1 800 255-4541, на който ще ти кажат същото :)
А тези от Букурещ като съкращават името, поне отдолу със звездичка го изписват цялото.
Както казаха и другите, всичко е О.К. :)
Аватар
shark6286
Мнения: 229
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 5:17 am
Местоположение: Calgary

Мнение от shark6286 »

На дъщеря ми второто име е съкратено пак по тези причини и на PR картата и на картата със SIN номера. За SIN номера се обаждах и ми обясниха, че не може да изпишат цялото име. Това което могат да направят е да го заместят само с инициал, т.е. буква с точка, но за промяната трябва да подам молба и да си платя. За сега мисля да не се занимавам с това.
Zarkov
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Яну 28, 2005 7:28 am
Местоположение: New Westminster

Re: mola posavetwajte me

Мнение от Zarkov »

j long написа:zdr. Dnes na 25 den ot pristiganeto mi v TORONTO
Здравей!!!
Как я караш?
Пиши моля те, първи впечатления.
Може и като л.с.
Хайде късмет и кураж!!!
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от jet »

как ти се вижда торонто- като първи впечатления
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Re: mola posavetwajte me

Мнение от LaRue »

j long написа:zdr. Dnes na 25 den ot pristiganeto mi v TORONTO poluchih PR card, tova dobre AMA obarkali ( po to4no ne sa napisali poslednata bukva V na wtoroto mi ime).No tuk v Nova Scotia kadeto isdavat kartata ne sa winovni a onezi kalmuzi ot posolstvoto v Bucurest kadeto ne sa go napisali, sega go konstatiram ot formulara IMM 5292 .
Kagete kakvo da prava kam kogo da se obarna za korekzia ili moge i taka da si ostane. Az li4no podosiram che nakade i nakoi moge da mi napravi problem.
SIN N, 6oforska knigka sa kakto trabva .
Mola za savet
Първо в Канада се ползват само 2 имена (собствено и бащино, а за жените обикновенно собствено и фамилно преди брака)
Второ в писмото от Посолството ти е било написано с едър шрифт да си провериш правилността на изписване на имената и ако имаш разлики да им върнеш документите за корекция.
Нищо фатално не е станало, дишай спокойно.
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Men pyk me pisali blabi vmesto balbi na PR kartata!
4e gi tepam!
j long
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 2:37 pm
Местоположение: BG
Обратна връзка:

spokoino di6am

Мнение от j long »

blg. na wsi4ki nama da wi isregdam po imena , rasbrah -spokoino mi e sega, ostawa samo da piem po edna bira no wie che kagete kade i koga
ubedih se che na momenta otklikwate , radwam se che ima takiva bulgari -unachi
pozdravi ot j long ( toron4anin bivh Burgaslia)
Заключено