Не пускат в чужбина при дълг за здраве

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Не пускат в чужбина при дълг за здраве

Мнение от kerkelov »

Хората с дългове към здравната каса ще бъдат спирани на границата. Те няма да могат да напускат страната, докато не платят всичките си здравни вноски. Идеята се обсъжда в управляващата коалиция. Сигурен съм, че ще бъде приета, съобщи участник в консултациите. Логиката е същата като при излизането на автомобил. Ако няма застраховка, не го пускат, допълни той. Новината стана ясна след среща на социалния министър Масларова със здравния Гайдарски. На нея министрите само констатираха, че досегашните мерки не са ефективниКонкретните мерки, сред които е и спирането на границата, ще бъдат решени идната среща. Над 1,1 млн. българи са с неплатени вноски. 500-600 хиляди от тях са в чужбина, главно като сезонни работници. Те могат да декларират, че ще отсъстват 6 месеца от страната и да не плащат вноски. Но при завръщането си у нас трябва да платят 12 вноски наведнъж. Друга идея, която се обмисля, е за ново разсрочване на вноските. Сега всеки с доход под 200 лева и дългове над 50 лева може да поиска отлагане на борча си. Срокът изтича през октомври догодина, но малко хора са се възползвали от възможността. Масларова и Гайдарски са обсъждали и как да се реши проблемът с около 200 000 българи, които са маргинализирани. Много от тях нямат нито паспорт, нито адресна регистрация. Начинът им на живот е нехигиеничен и те са потенциални носители на епидемии. Ако такъв човек отиде в болница, веднага ще бъде записан в списъците на Агенцията за социално подпомагане и тя ще започне да плаща вноските му.
Владимир Йончев
вестник "Стандарт"
http://www.standartnews.com/archive/200 ... 4592_4.htm
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ами дано да не вземат да вземат някое решение тия дето сме в чужбина да почнат да ни връщат ,че тогава ни се стъжни живота. :?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

IRA написа:Ами дано да не вземат да вземат някое решение тия дето сме в чужбина да почнат да ни връщат ,че тогава ни се стъжни живота. :?
Интересно как ще стане това? Министър Масларова ще дойде до Ванкувър да ме прибере, може би. :lol: :rotfl: :beer: :beer: :beer:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

А не бе, като че ли няма да дойде! Само да се вземе решение, пари има. Ще ни причаква в българския магазин с капани с овче сирене и луканка :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Абе те тия пари само лоши енергии и биополета ще донесат на здравната каса, вервайте ми, толкова народ се е озлобил вече по темата. Ако не знаете как ще стане, прочетете в комшийския форум, там е обяснено в детайли. :evil:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Тези съвсем са се объркали, ама нищо ново. Как ще направят дълг от 200-500 лв углавно престъпление или задължение в особено голям размер, та да спрат някого на границата!? Направо са им централно прекъснати причинно-следствените връзки с отделните закони. :twisted: Все ми се струва, че ако задлъжнееш по този начин - тоест, не си във физическо състояние да ползваш услуга, която си задължен да плащаш поради гражданство, и вземеш че съдиш държавата, държавата е тази, която ще загуби.
Let it go...
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Ivet написа:Тези съвсем са се объркали, ама нищо ново. Как ще направят дълг от 200-500 лв углавно престъпление или задължение в особено голям размер, та да спрат някого на границата!? Направо са им централно прекъснати причинно-следствените връзки с отделните закони. :twisted: Все ми се струва, че ако задлъжнееш по този начин - тоест, не си във физическо състояние да ползваш услуга, която си задължен да плащаш поради гражданство, и вземеш че съдиш държавата, държавата е тази, която ще загуби.
Дълговете към здравната каса вече минават за държавно задължение,и като не се издължиш -лошо.Образува се дело и губещия ще е гражданина(винаги).И така вземането става изискуемо като особено голям размер.
И аз сърбах тая попара преди време , и отърванеНЯМА.
Та, плащайте щото проблемите са в кърпа вързани.
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Ako priemat tozi zakon dogodina kato si pravya obikolka na Evropa nyama da mina prez Bulgaria i taka nyama da me zasyagat kakvito i shibani zakoni da priemat v Bulgaria, shte nakaram rodata da doyde do Grciya ili Makedonia. :lol: :lol: :lol: Na drjavata Bulgaraia nyamam namerenie da plashtam nito edin cent. :twisted:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

гатисиму и негодяите са наште управници :shock:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Дякон Игнатий написа:
Ivet написа:Тези съвсем са се объркали, ама нищо ново. Как ще направят дълг от 200-500 лв углавно престъпление или задължение в особено голям размер, та да спрат някого на границата!? Направо са им централно прекъснати причинно-следствените връзки с отделните закони. :twisted: Все ми се струва, че ако задлъжнееш по този начин - тоест, не си във физическо състояние да ползваш услуга, която си задължен да плащаш поради гражданство, и вземеш че съдиш държавата, държавата е тази, която ще загуби.
Дълговете към здравната каса вече минават за държавно задължение,и като не се издължиш -лошо.Образува се дело и губещия ще е гражданина(винаги).И така вземането става изискуемо като особено голям размер.
И аз сърбах тая попара преди време , и отърванеНЯМА.
Та, плащайте щото проблемите са в кърпа вързани.


Dqkone kaji mi batka kak da platya sled kato plashtam za syshtoto neshto v Canada, a tuk povqrvaj mi pone na men ka4estvoto na obslujvane e dosta po-dobro otkolkoto v BG.
V BG perdashih dvama dofturi ( Dok 4e me izvinyavash) i da vi kaja ne syjalyavam. Cqlata im sistema e prognila ot sanitarya do direktorite na bolnizi ministri i tem podobni!!!
Nikfu plashtani!!!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Canuck написа:Ako priemat tozi zakon dogodina kato si pravya obikolka na Evropa nyama da mina prez Bulgaria
Хич не ти и трябва.......ще те тресне такова депресивно разстройство,че година ще ти требе да се въстановиш.......... :cry:
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

balbi написа: Dqkone kaji mi batka kak da platya ...............
Елементарно,чадо.......идваш си тука имаш проблем ,не си идваш-нама такъв.......
В интерес на истината май требе да се подават некакви деклараций ,че си бил/а повече от 183 дни в чуждоземско и вземанията се трансформират........
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Цитат от весник сега
Той предлага държавата да плаща здравното осигуряване на трайно безработните и малоимотни хора.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Аз си намерих решението на проблема ,присъединявам се към малоимотни-те .
roni
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Окт 20, 2003 11:27 am
Местоположение: Montreal

Мнение от roni »

Аз пък съм от трайно безимотните,ама те нИ сЪ упоменати :( В коя ли графа ще се вместя? :roll:
Сигурно при тези дето били "извън обществото"! :roll: :D
Заключено