MOLQ KAJETE

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
vetema
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 3:08 pm
Местоположение: sofia

MOLQ KAJETE

Мнение от vetema »

Imam edin golqm problem!Imam mnogo diskove s pesni i klpiove.No mi kazaha 4e ne moga da gi vzema s men v kanada za6toto 6te ni sprat na leti6teto.Nqkoi 6te mi kaje li kak moga da gi prekaram 6tot sa mnogo vajni i nqma kak posle da si v1ztanovq!!!!!Blagodarq vi predvaritelno!!!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Никой няма да ви спре, споко
Ние си пренесохме сигурно над 100 диска (+ няколко ДВД-та) с нелегална музика и софтуер. Слагаш ги на сигурно място сред дрехите (да не се натрошат, не за друго) и си свиркаш.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Няма такова нещо, подвели са те ! Няма никакъв проблем да ги прекараш през митницата. Дори и да ти проверяват багажа, ти имаш право да притежаваш и внесеш първия път в Канада (че сигурно и следващи пъти) такива дискове :D
vetema
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 3:08 pm
Местоположение: sofia

Мнение от vetema »

Emi ne 6tot ba6ta mi mi kaza 4e ako namerqt dori i edin disk moje da te globqt ili da te vkarat v zatvora(koeto ne mi se vqrva osobenno).S16to taka 4e 6te ti pi6at v dosieto 4e pritejava6 nelegalni ne6ta.Az oba4e s1m 4uvala 4e mnogo hora sa si prekarvali diskovete i sa nqmali problem!!!!!Plus tova moite diskove sa okolo 30 ne sa 4ak tolkova mnogo!!!!!!!!!
mariodoi
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 3:47 pm
Местоположение: Toronto,ON

Мнение от mariodoi »

Az minah na 18.08.2005 na letiste Toronto s pove4e ot 350 diska-nelegalen softuer,muzika,filmi i pr...vsi4ko be6e v bagaja.Ne sam imala absolutno nikakvi problemi.daje diskovete sa mi nadpisani s goliam 4eren marker,no nikoi ne nie proveriaval...
vetema
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 3:08 pm
Местоположение: sofia

Мнение от vetema »

Blagodarq vi mnogo! :P
Az ste si vzema diskovete ako 6te i papata da mi go dokarat!!!! :P O6te pove4e 4e 6te sme s mnogo bajah i nqma kak da provrqt vsi4ko.Vse pak kajete strikni li sa na leti6tata i kakvo da kaja ako me pitat za diskovete.........
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Абе нали това ти обясняваме - никой нищо няма да проверява, никой за нищо няма да те пита.
Само на летище София да не вземеш да се изцепиш за нещо. Като си спомня на митничарката как и бръкнахме в червата с нашите имигрантски визи... Траеш си, казваш, че нямаш нищо за деклариране и точка. А вече на другите летища - зависи през къде летите. Нашата връзка беше през Лондон Хийтроу. Там като се сетя на чек-ина каква лудница беше - мяташ куфара на конвейер и само му лепват лепенката за къде е. Точка. Щото зад теб чакат още двеста маймуни, нищо че гишетата и те са там някъде....

Затова още преди малко ти казах - слагаш си дисковете на мекичко и нямаш грижи.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

malko e veroiatno o6te parvia pat da ti proveriat bagaja
A dori i da go proveriat, i da pitat za diskovete - kaji 4e sa li4ni ne6ta - muzika i snimki.
nikoi za ni6to niama da te vkara v zatvora, niakoi si e napravil goliam maitap s teb.
prosto naredi diskovete v papka za diskove (da ne zaemat mnogo miasto) i estestveno -0 nedei da pi6e6 s golemi bukvi piratski softuer ili ne6to ot sorta.
nema se pua6i6, tuka hora ne iadat
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

vetema написа:O6te pove4e 4e 6te sme s mnogo bajah i nqma kak da provrqt vsi4ko.Vse pak kajete strikni li sa na leti6tata i kakvo da kaja ako me pitat za diskovete.........
Вервай ми, и в ду**то ще ти бръкнат даже ако решат да те проверяват :lol:, въпроса е че никой не проверява емигранти които влизат за първи път (както вече споменахме). Ако все пак се случи, ще кажеш че дисковете са пълни с лични снимки, семейни видео-клипове и разни данни които са свързани с бизнеса ти например. Споко бре :D
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Моля кажете не на шега...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
todor++
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 1:13 am
Местоположение: Южната част на Северния полюс

Мнение от todor++ »

Наш познат (непознат), влезе с над 1000 DVD диска и повече от 300 CD, проблем никакъв. Не казвай какво носиш и никой няма и да те пита!

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Ти пък........не се притеснявай.Пишеш, че си носиш лични файлове и това е.

Не знам дали знаете, но четох доста по въпроса за нелегалните МП3-ки и филми.... оказа се, че в Канада можеш да си теглиш музика и филми/P2P/ и това не е извън закона.2004 година музикалните компании подават иск срещу собственици на пиър то пиър.....и съдията се произнася, че в тез мрежи няма нищо незаконно/ако не е с цел продаване на МП3-ките, които си свалил/..все едно си взел назаем от съседа.....може има нов закон срещу Р2Р..аз търсих и нищо не намерих....
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

sushto taka za hora niamashti kude da otsednat pri pristiganeto si e preporuchitelno da nosiat heroin
kato zaduljitelno se obiaviava
taka shte si osigurite podslon i hrana za dulgo vreme :beer:
Две са доказателствата за безкрая - Вселената и човешката глупост. Но за Вселената не съм сигурен.
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Rainmaker написа:sushto taka za hora niamashti kude da otsednat pri pristiganeto si e preporuchitelno da nosiat heroin
kato zaduljitelno se obiaviava
taka shte si osigurite podslon i hrana za dulgo vreme :beer:

:D :D :D
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Заключено