Банкова сметка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
DaniH
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 7:00 am

Банкова сметка

Мнение от DaniH »

Имате ли представа дали от Бг мога да си открия банкова сметка в Канада?
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Re: Банкова сметка

Мнение от taralej »

DaniH написа:Имате ли представа дали от Бг мога да си открия банкова сметка в Канада?
Нямам точно инфо..но едва ли щото дори не искат преводи в Кандски долари да правят камо ли пък сметки да откриват.
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Банкова сметка

Мнение от VanBC »

DaniH написа:Имате ли представа дали от Бг мога да си открия банкова сметка в Канада?
Вече не може.
Obey gravity ... It's the law!
DaniH
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 7:00 am

Мнение от DaniH »

:cry: :cry: :cry: Mersi, mnogo losho :cry:
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

DaniH написа::cry: :cry: :cry: Mersi, mnogo losho :cry:

Защо е чак толкова лошо?
Със сигурност има решение на проблема..Кажи, пък от толкова много хора тук може да се измъдри нещо.
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
DaniH
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 7:00 am

Мнение от DaniH »

Ами защото имам право на някакви детски надбавки, които мога да си получа до 11 месеца от пристигането, и за целта ми трябва сметка, да ама ние се прибрахме временно пак в БГ и ще останем повече от 11 месеца, докато бебето поотрасне.
Miroslava
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 7:04 pm
Местоположение: Toronto

nadbavki

Мнение от Miroslava »

Mojesh da si vzemesh detskite nadbavki na kup, ta dori i sled 5 godini. Taka che - spoko. Kato se varnesh shte imash n-broia po 200 i kusur dolara... :D
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

DaniH написа:Ами защото имам право на някакви детски надбавки, които мога да си получа до 11 месеца от пристигането, и за целта ми трябва сметка, да ама ние се прибрахме временно пак в БГ и ще останем повече от 11 месеца, докато бебето поотрасне.
Докато бяхте в Канада не си ли отворихте сметка?
Всъщност, вие подадохте ли документите за детски докато бяхте в Канада? Ако сте подали, и не сте им дали банкова сметка, всеки месец ще ви пращат чек на адресът който сте посочили в молбата си. Ако на този адрес живее ваш човек, той може да ви препраща чековете в БГ и там да си ги осребрявате. Ако на адресът не живее ваш човек, трябва да се обадите в съответната служба и да им дадете нов адрес защото те си пращат чековете автоматично всеки месец и, ако чекът се изгуби, проблемът си е ваш.

Също така, има значение и в коя провинция сте били. Всичко което съм написал по-горе важи със сигурност за всички провинции с изключение на Квебек. Повече подробности има тук:Canada Child Tax Benefit Guide

Квебек си имат собствена програма за детските с която не съм запознат. Тук можеш да намериш нужните линкове.
Последно промяна от VanBC на Пон Сеп 12, 2005 7:13 pm, променено общо 1 път.
Obey gravity ... It's the law!
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Мнение от kosciuszko »

DaniH написа:ама ние се прибрахме временно пак в БГ и ще останем повече от 11 месеца
Oste edni deto triabva da pishat v temata "zasto mnogo si zaminavat obratno za BG"
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

DaniH написа:ама ние се прибрахме временно пак в БГ и ще останем повече от 11 месеца
само да ви напомня, че ако не си попълните данъците, няма да ви дадат детски за следващата година.
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

pantata написа:
DaniH написа:ама ние се прибрахме временно пак в БГ и ще останем повече от 11 месеца
само да ви напомня, че ако не си попълните данъците, няма да ви дадат детски за следващата година.

Да.Сложна ви е ситуацията.ВанБС ви е дал линк с подробности.Дано да успеете да се оправите.Обаче ми се струва, че ако се усетят, че взимате детски докато сте в Бг става лошо положението.А с осребряването на чековете там точно това ще стане.Дано не съм права и да намерите начин.
Успех
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

kosciuszko написа:
DaniH написа:ама ние се прибрахме временно пак в БГ и ще останем повече от 11 месеца
Oste edni deto triabva da pishat v temata "zasto mnogo si zaminavat obratno za BG"
да,основния въпрос е защо искат да смучат пари от душеизедницата Канада???????Като се приберат,защо не разчитат на осигуровките от маика БГ???????????
DaniH
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 7:00 am

Мнение от DaniH »

Благодаря за разясненията, само за инфо, в Канада бях само за 1 седмица, поради причини, споменати по-долу, и нямах време да си открия сметка. Отново благодаря за отговорите.
Последно промяна от DaniH на Вто Сеп 13, 2005 11:30 am, променено общо 1 път.
DaniH
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 7:00 am

Мнение от DaniH »

goliama mechka написа:
да,основния въпрос е защо искат да смучат пари от душеизедницата Канада???????Като се приберат,защо не разчитат на осигуровките от маика БГ???????????[/quote]

Ами върнах се, защото бях в 6ти месец бременна и нямаше да ми стигнат парите да родя в душеизедницата Канада, където в първите 3 месеца нямам право на безплатна медицинска помощ. Та, то4но в този момент ми помогна майка БГ без да ми иска пари, а заминах в 6ти месец бременна, защото от 4 години чакам визи и най накрая взех, че родих, че от чакане ако не в пенсия, сигурно щеше да ме хване климактериума :x и изобщо моля да не се правят излишни коментари, без да сте наясно със ситуацията, а иначе благодаря на всички добронамерени за отговорите им. И нямам абсолютно никакво намерение да "смуча пари", а само да се запозная с обстоятелствата и да разбера на какво имам право и на какво не. Бъдете сигурен/на, че не съм от хората, които смучат пари нито в БГ, нито където и да било, за разлика от някои, които където и да отида, са си все същите ....
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

DaniH написа: ... бях в 6ти месец бременна
Трябваше да започнеш с това, че детето е родено в България след като вече сте били в Канада. В този случай, детето няма статут на Permanent Resident в Канада, което води до следните 2 неща:
1. Не му се полагат детски помощи.
2. Не може да влиза свободно в Канада. За да го доведете в Канада, ще трябва да го спонсорирате по семейната категория. Ако още не сте контактували канадското посолство в Букурещ, незабавно го направете!! Опишете им ситуацията подробно и те ще ви пратят инструкции какво точно трябва да направите. Междувременно, можете да прочете и това: Guide to sponsorship.
Obey gravity ... It's the law!
Заключено