Хийтроу - придвижване от гейт до гейт

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Хийтроу - придвижване от гейт до гейт

Мнение от Леля Екимка »

Знам, че доста народ лети за Канада през Лондон - сега спешно трябва да науча как става придвижването от гейт до гейт.
Предварително благодаря на онези, които ще споделят тук по темата.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Зависи с кой превозвач ще летиш от София. Ако кацнеш на Гетуик с автобус се придвижваш до Хитроу. Ако кацнеш направо там по разни ескалатори и ускорени пътеки се придвижваш до съответния терминал. Ако греша нека ме поправят.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Таратор написа:Зависи с кой превозвач ще летиш от София. Ако кацнеш на Гетуик с автобус се придвижваш до Хитроу. Ако кацнеш направо там по разни ескалатори и ускорени пътеки се придвижваш до съответния терминал. Ако греша нека ме поправят.
Тараторе,
пътуваш с Бритиш да речем и кацаш на първи терминал.Пак с Бритиш след час и 20 минути трябва да излетиш за Канада от четвърти терминал,който е за презокеанските полети.
Как става придвижването от първи до четвърти терминал като се има предвид,че разстоянията не са малки.
Док......
TROUBLEMAKER
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Хийтроу - придвижване от гейт до гейт

Мнение от Koko »

Elia написа:Знам, че доста народ лети за Канада през Лондон - сега спешно трябва да науча как става придвижването от гейт до гейт.
Предварително благодаря на онези, които ще споделят тук по темата.
Така както си задала въпроса не става ясно точно за какво прехвърляне питаш, а иначе информация за летище Хитроу се намира в интернет точно за минута

How to Transfer

Terminals 1, 2 & 3 are all located in the centre of the airport and are within walking distance of each other via underground walkways. Terminal 4 is located on the south side of the airport, and can be reached from Terminals 1, 2 & 3 via the free inter-terminal transfer service on the Heathrow Express train, which takes approximately eight minutes.
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Doktora написа:
Таратор написа:Зависи с кой превозвач ще летиш от София. Ако кацнеш на Гетуик с автобус се придвижваш до Хитроу. Ако кацнеш направо там по разни ескалатори и ускорени пътеки се придвижваш до съответния терминал. Ако греша нека ме поправят.
Тараторе,
пътуваш с Бритиш да речем и кацаш на първи терминал.Пак с Бритиш след час и 20 минути трябва да излетиш за Канада от четвърти терминал,който е за презокеанските полети.
Как става придвижването от първи до четвърти терминал като се има предвид,че разстоянията не са малки.
Док......
Док, мисля, че третото ми изречение отговаря на въпроса ти.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Тараторе,хубаво си го е написало момичето Коко,че става предвижването с вътрешен влак ама добре е да се знае дали трябва пътуващите от БГ да имат британска валута за да си платят билетите или превоза е безплатен.Е това не можахме до момента да разберем пък и за съжаление на мен линка който е пуснала не ми се отваря.
Няма да стане явно с ескалатори както е третото ти изречение.
Да ти кажа пътувал съм от Хийтроу и Гатуик ама не презокеански и за съжаление и аз не мога да помогна.
Док........ :beer: :beer:
TROUBLEMAKER
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

преди 3 месеца го правихме това упражнение.
Слизаш на Хийтроу Терминал 1, следваш указанията и персонала, който те насочва към съответния изход, там идва автобусче (мисля през десетина минути беше) и след 10-15 минути път си на Терминал 4
Като сложиш и мотане из самите терминали, към 40 минути е всичко, докато стигнеш до чек-ин на Т4
Автобусът беше безплатен.
И не разчитайте от фри-шопа да си купувате цигари, бахти и цените има там :-)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

c200 написа:преди 3 месеца го правихме това упражнение.
Слизаш на Хийтроу Терминал 1, следваш указанията и персонала, който те насочва към съответния изход, там идва автобусче (мисля през десетина минути беше) и след 10-15 минути път си на Терминал 4
Като сложиш и мотане из самите терминали, към 40 минути е всичко, докато стигнеш до чек-ин на Т4
Автобусът беше безплатен.
И не разчитайте от фри-шопа да си купувате цигари, бахти и цените има там :-)
Благодарим за ценната информация ц200!
Както сме си нарекли рано или късно ще се видим и ще се почерпим сериозно.Ти добре знаеш за какво говоря.Пък и светът не е толкова голям.
Няма да забравя!
Док.......
TROUBLEMAKER
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Doktora написа:Тараторе,хубаво си го е написало момичето Коко,че става предвижването с вътрешен влак ама добре е да се знае дали трябва пътуващите от БГ да имат британска валута за да си платят билетите или превоза е безплатен.Е това не можахме до момента да разберем пък и за съжаление на мен линка който е пуснала не ми се отваря.
Няма да стане явно с ескалатори както е третото ти изречение.
Да ти кажа пътувал съм от Хийтроу и Гатуик ама не презокеански и за съжаление и аз не мога да помогна.
Док........ :beer: :beer:
Док, братовчед ми не спомена за никакво влакче. Той пътува тази пролет и каза, че е паднало доста ходене.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Таратор написа:
Doktora написа:Тараторе,хубаво си го е написало момичето Коко,че става предвижването с вътрешен влак ама добре е да се знае дали трябва пътуващите от БГ да имат британска валута за да си платят билетите или превоза е безплатен.Е това не можахме до момента да разберем пък и за съжаление на мен линка който е пуснала не ми се отваря.
Няма да стане явно с ескалатори както е третото ти изречение.
Да ти кажа пътувал съм от Хийтроу и Гатуик ама не презокеански и за съжаление и аз не мога да помогна.
Док........ :beer: :beer:
Док, братовчед ми не спомена за никакво влакче. Той пътува тази пролет и каза, че е паднало доста ходене.
Стига бе Тараторе! :shock: :shock:
Я дай повече инфо!
Виж какво казва с200.
А разбери сега къде е истината!
Док......
TROUBLEMAKER
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Не мога да дам повече инфо понеже лично аз не съм летял през Лондон. Обаче като гледам има разминаване между думите на с200 и сайта на летището.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Doktora написа:Тараторе,хубаво си го е написало момичето Коко,
.....
Док, ти ме уби, направо Изображение
сега остава да ми кажеш че не знаеш кой е малкият Принц?


А въпросния влак на Хийтроу трябва да е безплатен или поне така пише:

and can be reached from Terminals 1, 2 & 3 via the free inter-terminal transfer service on the Heathrow Express train, which takes approximately eight minutes.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Koko написа:
Doktora написа:Тараторе,хубаво си го е написало момичето Коко,
.....
Док, ти ме уби, направо Изображение
сега остава да ми кажеш че не знаеш кой е малкият Принц?


А въпросния влак на Хийтроу трябва да е безплатен или поне така пише:

and can be reached from Terminals 1, 2 & 3 via the free inter-terminal transfer service on the Heathrow Express train, which takes approximately eight minutes.
не знам що влак са го писали , но не е. пресни, пресни/от миналата седмица/ познати са минали от 1 терминал към 4 терминал с рейсче, безплатно, след това с бягаща пътечка и пак малко ходене до съответния гейт.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

рейс ви казвам, влак не се наблюдаваше.
за да бъда достоверен мога да отбележа, че тогава едно 30% от пътниците в самолета/рейса/чакалните четяха "Da Vinchi Code", сега сигурно ще е "Harry Potter and the Halfblood Prince"
Док, нашто не се губи :beer:
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Miroslava
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 7:04 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Miroslava »

Spokoino. Shte se opravite. Moiat sin e na 13 god. i patuva sam samichak predi mesec i polovina. Deteto se opravi bez greshka i si prehvarli terminalite bez chujda pomosht. Nе е сложно. По неговите обяснения има автобус и става бързо. Не може да се объркаш. Сега ще се връща след една седмица пак по същия път.
Успех на вас.
Заключено