travel agent

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

travel agent

Мнение от perah »

Здравейте на всички!

Просто е невероятно колко е популярен този форум, открих го случайно и информацията която публикувате е просто безценна!

Смятам да подам документи по Федералната програма , засега всичко ми е ясно, седнах и прочетох доста та чак ми се замая главата:) и с подаването на документите се надявам да нямам проблеми ,доста неща сте обсъдили тук.

Въпросът ми е към тези които са в травел бизнеса.Аз ще се явявам на изпит за IATA сертификат и искам да знам повече за работа в туристическа агенция в Канада.

Наясно съм че процедурата отнема доста години , тъкмо ще имам време да практикувам сертификата .

Имам завършен Международен туризъм в БГ и говоря свободно английски, френски, руски и малко немски.Работила съм в Американска компания и се надявам този опит да ми помогне при търсенето на работа.

Разгледах няколко сайта за работа и горе-долу ми се изясни картинката обаче е друго да получа съвет от някой , който работи в Канада.

Благодаря Ви предварително.
Аватар
shark6286
Мнения: 229
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 5:17 am
Местоположение: Calgary

Re: travel agent

Мнение от shark6286 »

perah написа:Здравейте на всички!

Просто е невероятно колко е популярен този форум, открих го случайно и информацията която публикувате е просто безценна!

Смятам да подам документи по Федералната програма , засега всичко ми е ясно, седнах и прочетох доста та чак ми се замая главата:) и с подаването на документите се надявам да нямам проблеми ,доста неща сте обсъдили тук.

Въпросът ми е към тези които са в травел бизнеса.Аз ще се явявам на изпит за IATA сертификат и искам да знам повече за работа в туристическа агенция в Канада.

Наясно съм че процедурата отнема доста години , тъкмо ще имам време да практикувам сертификата .

Имам завършен Международен туризъм в БГ и говоря свободно английски, френски, руски и малко немски.Работила съм в Американска компания и се надявам този опит да ми помогне при търсенето на работа.

Разгледах няколко сайта за работа и горе-долу ми се изясни картинката обаче е друго да получа съвет от някой , който работи в Канада.

Благодаря Ви предварително.
Ако говориш свободно френки, май по-добрия вариант е процедурата за Квебек. По-бърза е. После можеш да отидеш ако искаш във федералната част на Канада.

За да се явиш на изпит за IATA сертификат, необходимо ли е да имаш трудов стаж в тази област?
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

И аз искам Квебек , обаче моята "половинка" в момента завършва обучението си в БГ а и по други независещи от нас причини не можем да заминем преди 2-3 години..
А толкова би ми се искало. :(

Но не смятам да унивам , а напротив търся начини за придобиване на повече знания, сертификати, опит всичко което би ми влязало в полза,макар да знам че едва ли ще обърнат много внимание на БГ дипломи та съм се насочила към международно признати сертификати.

За да придобиеш IATA (international air transport аssociation) сертификат за издаване на самолетни билети трябва да изкараш курс който е на английски език и не ти трябва стаж, но след това трябва да практикуваш в лицензирана агенция.

Хубавото е че можеш да практикуваш в цял свят и дипломата се издава от Канада( там е седалището )
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

На тия въпроси компетентно може да ти отговори със сигурност само Ивайло.
В момента си търси съквартирант в обявите.Прати му л.с.
Той е спец в областта на туризма и т.н.
Док...........
TROUBLEMAKER
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Благодаря !
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

не искам да ви разочаровам , но тази професия по малко замира , тенденцията ( плановете на IATA ) са до 2007 година всички да пътуват само с електронни билети , в момента дот.ком на повечето авиокомпании имат значителен прогрес и около 50-60 % от пътниците не минават през пътн. агенция .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

perah, нищо не ви пречи да стартирате процедурата за Квебек, докато подготвите и подадете документи, докато ви насрочат и мине интервюто половин година ше мине. А ако се справите успешно сертификата за селекция който ще ви издадат важи 3 г.
Изображение ... и в темите също!
DessY2
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 7:58 pm
Местоположение: ON

Умираща професия

Мнение от DessY2 »

Изпитът за най- ниското ниво може да се държи на англ, френски, испански и немски. Не се иска опит.
Вси4ки канадски агенции, в които кандидатствах го признават, но работата, която ми предложиха е на % /5%от цената на билета/, като искаха да си плащам и рекламата сама.
Съ6то така абсолютно подкрепям точица:

не искам да ви разочаровам , но тази професия по малко замира , тенденцията ( плановете на IATA ) са до 2007 година всички да пътуват само с електронни билети , в момента дот.ком на повечето авиокомпании имат значителен прогрес и около 50-60 % от пътниците не минават през пътн. агенция .


Ако някой все пак ре6и да ме опонира- готова съм на предизвикателството- търся си работа в тази сфера, но при разли4ни от тези условия.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Централата на ИАТА е в Монтреал ,може би го знаеш,ако не да ти кажа .Според мен този бизнес е малко умряла работа тук,пари не се вадят.Струва ми се ,че ако стоиш в Бг. имаш по големи шансове да изкараш пари и проф.развитие,щото тук може да ти се наложи да миеш чинии със сертификата си.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

bateto написа:Централата на ИАТА е в Монтреал ,може би го знаеш,ако не да ти кажа .Според мен този бизнес е малко умряла работа тук,пари не се вадят.Струва ми се ,че ако стоиш в Бг. имаш по големи шансове да изкараш пари и проф.развитие,щото тук може да ти се наложи да миеш чинии със сертификата си.
Няма значение Батка какво ще прави на първо време.Той ще си намери сам пътя на място в Ка.
Това е интелигентен човек.Повярвай ми!Цял живот съм работил с хора и съм се научил да ги разпознавам.
Плюс това не е дъртак като нас двамата с теб.Без да се обиждаш ама ние сме доста по-големи от тях.Бъдещето е тяхно!Съгласи се!
Това последното само Боцо не можа да го разбере.
Док......
TROUBLEMAKER
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Съгласен съм стеб,но аз когто кажа нещо е желателно да се чете между редовете ,за да няма разочарования после.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

bateto написа:Съгласен съм стеб,но аз когто кажа нещо е желателно да се чете между редовете ,за да няма разочарования после.
Четем четем!
Всички знаем,че Ла ви не па дьо синема.
Не се притеснявай!
Док...........
П.С.
Тва последното на френски Боцо може и да го знае.
TROUBLEMAKER
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Това за между редовете да се разбира не само в негативния му смисъл.Малко по вече критика според мен не е излишна
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

bateto написа:Това за между редовете да се разбира не само в негативния му смисъл.Малко по вече критика според мен не е излишна
Стига да не е прекалена,щото точно това коментирахме днес.Даже мисля и да го пусна като отделна тема,че нещата се представят в много мрачни краски.
Особено от някои комплексари като Тутанкамончо.
Това допълнително натоварва кандидат емигрантите и им мачка самочувствието.А НЕ бива така.
Далеч съм от мисълта,че всичко трябва да изглежда в розово......ама и не трябва да се прекалява.
Това не се отнася за теб.Ти си реалист като мен.Ама и аз щото съм гърмян заек знаеш.Може и да не съм бил в Аржентина като Боцо ама съм живял в Обединеното Кралство и знам за съжаление за какво става въпрос.
Док.......
TROUBLEMAKER
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Well, радвам се че моят постинг е предизвикал интересна дискусия!

Точно от това имах нужда- откровенни мнения от хора които имат точни впечатления на място както се казва.

За съжаление вече си минах курса ( и си платих за удоволствието съответно) така че ако взема изпита ще бъда горд притежател на IATA сертификат който няма да мога да използвам :) в Канада

Нищо, колкото повече опит има човек толкова по-добре важното е да не стои на едно място, а да се търсят начини за развитие .

Благодаря Ви още веднъж на всички, чета форума Ви от много време и Ви се възхищавам на всички .
Заключено