Къде в Канада живеете / възнамерявате да емигрирате

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Къде в Канада живеете / възнамерявате да емигрирате ?

Анкетата свършва на Пон Окт 24, 2005 5:05 am

Toronto, Ontario
17
16%
Montreal, Quebec
43
41%
Calgary, Alberta
11
10%
Ottawa, Ontario
4
4%
Edmonton, Alberta
0
Няма гласували
Winnipeg, Manitoba
0
Няма гласували
Mississauga, Ontario
2
2%
Vancouver, British Columbia
10
9%
Quebec City, Quebec
4
4%
Hamilton, Ontario
0
Няма гласували
Halifax, Nova Scotia
0
Няма гласували
Longueuil, Quebec
2
2%
Surrey, British Columbia
1
1%
Laval, Quebec
1
1%
London, Ontario
0
Няма гласували
Brampton, Ontario
0
Няма гласували
Gatineau, Quebec
3
3%
Markham, Ontario
2
2%
Windsor, Ontario
1
1%
Saskatoon, Saskatchewan
1
1%
Burnaby, British Columbia
0
Няма гласували
Coquitlam, British Columbia
0
Няма гласували
North Vancouver, British Columbia
2
2%
New Westminster, British Columbia
0
Няма гласували
Richmond, British Columbia
0
Няма гласували
Other city in Grater Vancouver Area
1
1%
Victoria, British Columbia
1
1%
Hull, Quebec
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 106
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Botzo написа:Като гледам анкетета обаче, монреалци или желаещите да дойдат тук са най-много.
По официалните статистики резултатите са други обаче: 40,000 към 4,000 май???
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Канук, в Монреал също има всякакъв вид училища. От теб зависи къде ще си пратиш детето да учи. Никой не те задължава да си забучиш детето във френско говорящо училище.
Аз определено ще кажа за себе си, говоря и двата езика, но предпочитам френския, защото е по красив език, нищо че почти през цялото време говоря английски на работното си место.
AGeate
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:14 am
Местоположение: Nort Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от AGeate »

nqkoi ot Nort Vancouver?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

AGeate написа:nqkoi ot Nort Vancouver?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
Според резултатите от анкетата, има минимум 2-ма :) .
Obey gravity ... It's the law!
AGeate
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:14 am
Местоположение: Nort Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от AGeate »

Mdam...i ediniqt sam az :? .... ot anketata...
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

AGeate написа:Mdam...i ediniqt sam az :? .... ot anketata...
Аз пък като попълвах анкетата още нямаше Ню Уестминстър.И за тва просто отбелязях Ван.
Док... :lol:
TROUBLEMAKER
mdju
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 3:40 pm
Местоположение: Bg
Обратна връзка:

Мнение от mdju »

JOY,


Това за училищата живо ме интересува .
Действително децата на новодошлите в провинция Квебек, задължително учат във франкофонско училище. Кои 3 езика - francais, english , кой е 3- тия.
Кажи нещо повече за училищата, merci d'avance.
Освен това аз преди известно време се интересувах, може ли да се напредне сравнително бързо с английския в Монреал ,започвайки от intermediate.
Моя позната беше скептично настроена , че не може .
Тази тема Торонто или Монреал винаги ме е интересувала, т.к. в Торонто също не обичат френскоговорящи и въобще май е същата история като френската и английската част на Отава.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Джой сигурно пише за Екол Интернасионал, ама там приемат с изпит. Има също така частни училища на сравнително ниски цени, ама евтините са франкофонски, въпреки че това не влияе на качеството. В това, което ние наричаме начално училище и прогимназия, английският за съжаление се учи абсолютно недостатъчно. Ако отидете да живеете в англофонски квартал, има голяма вероятност детето да научи английски говоримо. Моите деца говоримо мисля че и двата ги говорят еднакво, ама не и писмено. Учат английския по дневни лагери, спортни клубове, в междучасията си говорят на английски, не знам как става, някак си се научава. Но пак повтарям - не и писмено.
mdju
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 3:40 pm
Местоположение: Bg
Обратна връзка:

Мнение от mdju »

Thanks, Survivor.
От това , което пишеш ми се струва , че английския там в общия случай се учи горе- долу както френския в училищата в Торонто, т.е. не на особено ниво и децата едва ли и дори и говоримо го научават, т.к нямат интерес.

А иначе нашите деца успяват ли да се интегрират в училище? Става дума за 13-15 годишни, ако имаш наблюдение.
Само, че май измествам темата :), sorry.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Mdju, в Квебек се получава една малко абсурдна ситуация с този подготвителен клас по френски, който колкото по-големи са децата, толкова по-дълго продължава. За гимназията някои училища направо си казват, че той е 2-3 години, направо абсурд! В това време децата са заобиколени само от имигранти, и после, когато имат право да отидат в нормални паралелки, обикновено приятелите им вече са само имигранти. И трябва наистина да се настоява детето да излезе по-бързо от този клас, защото на тях това рядко им е приоритет. Едно момиченце на близки дори беше развило страх от неимигрантска среда, направо не е за разправяне. Така че за интеграция - абе интегрират се в нещо, ама доколко това нещо е Канада, това е друг въпрос. Не винаги е така, разбира се, ако след приемния клас си запишеш бързо детето в училището, в което мнозинството са неимигранти, най-вероятно ще го избегнеш това. Разбира се че и от този примен клас по френски има полза, най-малкото че децата се справят добре на изпитите по френски в редовните класове, а ако не се справят не могат да завършат. Ама все ми су струва че е по-добре да възприемат системата в английска Канада и Щатите.

Значи моите деца ти казвам че английския го научиха говоримо както и френския, съмнявам се че в Торонто така биха научили френски. Ама пак повтарям - това си зависи от квартала, средата, дори желанието на родителите. И - да не забравиш - само говоримо.
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Родителите сами решават във френска Канада какъв език ще учат и ще знаят децата им. Естествено е от значение и с какви пари се разполага за да учат децата. НО искам да кажа, че ако родителите настояват и децата им биха говорили повече езици едновременно, което означава, че децата им може да са много по-добре образовани, откалкото всяко дете в Канада.
Така, че само ще кажа, че родителите, които са посещавали Кофи са инструктирани, кои училища са добри, и коли лоши за децата им. Което неозначава, че са инструктирани да си пращат децата само във френскоговорящи училища.
Заключено