Поредната измислица на българските митнически чиновници

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Aerin
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 4:09 am
Местоположение: На запад край езерото

Поредната измислица на българските митнически чиновници

Мнение от Aerin »

Искам само да сте предупредени - всички, които си подновявате изтекли или изтичащи паспорти чрез българските посолство и консулства - вашите паспорти са съмнителни!
Поне така са казали вчера на софийското летище на дъщеря ми, когато е кацнала там. Забавили са детето доста време да й проверяват паспорта, защото ”не е издаден в Бъгария”! Къде ли е издаден според вас, може би в Канада, а?!?
Като се ядосваш, наказваш себе си заради глупостта на другите.
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Ами как така, та нали паспортите се правят в БГ новите, и ги изпращат на консулствата.
Боже какви глупости само от българска страна на летището, как може такова нещо, аз съм възмутен. Още едно доказателство за българска простотия.
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Да Ви кажа честно, имам чувството, че ама хич оправия няма да има в таз нашта държава. Как така, ще забавят детето, та нали, този паспорт излиза от България бе боже, тез митничари от гората ли са хванати там, или системата за проверка на документи в БГ изобщо не отговаря на стандарта по света. Мале и уж в Европа се натискаме да влизаме.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Жена ми миналата седмица си отиде отпуска до бг. и каза ,че е минала митницата като бял човек,митничарите са били много любезни и внимателни.Паспортът и е подновен в Канада ,явно ,ако мякой има проблеми те са явно от друго естество.Моля не всявайте паника сред пътуващите българи за бг. митница и не вадете чучула от нафталин .
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

bateto написа:Жена ми миналата седмица си отиде отпуска до бг. и каза ,че е минала митницата като бял човек,митничарите са били много любезни и внимателни.Паспортът и е подновен в Канада ,явно ,ако мякой има проблеми те са явно от друго естество.Моля не всявайте паника сред пътуващите българи за бг. митница и не вадете чучула от нафталин .
и аз си мисля ,4е това дето спирали и разпитвали е малко пресилено.Няма логика-вси4ки паспорти се издават в България
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
bare feet
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:27 pm

е то е ясно

Мнение от bare feet »

както навсякъде има всякакви чиновници-има и готини има и кретени

и в Канада е така и в България е така и навсякъде
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

I az si mislq 4e e neshto drugo, a samo da otbeleja 4e mitnicata nqma vrazka s pasportnata proverka, pasportite se proverqvat ot t.nar. mitni4eska policiq a mitni4arite proverqvat bagaja...........
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

И аз имам повод дасъм възмутена.Посрещнах моят племенник от Торонто,който е канадски гражданин и влезе с канадският си паспорт.Та тъпите чиновници на БГ летището са го попитали доста заядливо:Ти нямаш ли БГ паспорт,че влизаш с канадският си?/той пътува сам и малко се е стреснал от тази БГ простотия/но за своите 14 години се е справил,защото им е отговорил,че е негово право да влезе с който той пожелае и БГ който изтича ще си го направи докато е тук.Псувайки,те са му отговорили:Много ви порасна работата на БГ в Канада.
Ами простаци са си и това е!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Ами такива са простаци, и аз съм на същото мнение.
Само българите, гърците и румънците могат да паднат толкова ниско, та да се заяждат на летището. Да не говорим, дето и пари искат понякога за да влезеш, което е направо обирджийство.
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

Tutankamon написа:Ами такива са простаци, и аз съм на същото мнение.
Само българите, гърците и румънците могат да паднат толкова ниско, та да се заяждат на летището. Да не говорим, дето и пари искат понякога за да влезеш, което е направо обирджийство.

егати простотията -да им даваш пари е как ли не
A long time ago
in a galaxy far ,far away
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

Tutankamon написа:Ами такива са простаци, и аз съм на същото мнение.
Само българите, гърците и румънците могат да паднат толкова ниско, та да се заяждат на летището. Да не говорим, дето и пари искат понякога за да влезеш, което е направо обирджийство.
А на теб случвало ли ти се е такова нещо ?
Аз съм прекосила доста пъти тези граници и хич не ти вярвам! Но виждах как нередовен пътник предлага пари!
Границата точно за това е граница за да спира САМО тези, които са в нарушение!
А пък на мен хич ни ми беше приятно да ме разпитват на канадската граница все едно, че съм престъпник и с вас е било така, нали? :)
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

G_Rosi написа: А пък на мен хич ни ми беше приятно да ме разпитват на канадската граница все едно, че съм престъпник и с вас е било така, нали? :)
nai-loshite spomeni koito imam sa ot canadskite mitnichari, sledvani ot rumunskite :beer:
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Stoynev »

Само да уто4я 4е с паспортите се занимава грани4на полиция а не митниците така 4е ако псувате някои то поне нека да е този дето е виновен
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Ами мен канадците ме питаха това, което трябва, а не това, което не им влиза в работата.
Има си правила за влизане на имигранти в Канада, така, че хората си спазват реда.
А в България си влизаме като граждани и те се гаврят с нас както си искат.
Нормално е първият път на влизане да ти проверят всички документи като влизаш в Канада, нали трябва да те видият какъв си, имигрант ли си, туристи ли си, какъв си въобще.
Като новопристигнал имигрант си има ред за проверка, така, че драги G_Rosi невиждам, за какво изобщо сравняваш първото пристигане тук в Канада с всички останали обикновени пътувания до България и която и да било друга дръжава като турист, ако щеш.
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

Tutankamon написа:Ами мен канадците ме питаха това, което трябва, а не това, което не им влиза в работата.
Има си правила за влизане на имигранти в Канада, така, че хората си спазват реда.
А в България си влизаме като граждани и те се гаврят с нас както си искат.
Нормално е първият път на влизане да ти проверят всички документи като влизаш в Канада, нали трябва да те видият какъв си, имигрант ли си, туристи ли си, какъв си въобще.
Като новопристигнал имигрант си има ред за проверка, така, че драги G_Rosi невиждам, за какво изобщо сравняваш първото пристигане тук в Канада с всички останали обикновени пътувания до България и която и да било друга дръжава като турист, ако щеш.
а ти от къде знаеш какво трябва да те питат ?:)))))

ха ха ха ти ходил ли си някога във Германия, Франция ........ ??????

и първото ми пристигане в Канада не беше като емигрант !!!!!
Заключено