Creditna carta

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
alex jr.
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 5:49 pm

Creditna carta

Мнение от alex jr. »

Moze li da sam na COFI i social i da kandidatstvam za creditna carta,imam li shans za takava.
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Uchenicheska da
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Мнение от Nalex »

Имаш шанс.Виж в TD Canada Trust.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Creditna carta

Мнение от MrGeek »

alex jr. написа:Moze li da sam na COFI i social i da kandidatstvam za creditna carta,imam li shans za takava.
Независимо от състоянието ти почти винаги можеш да получиш т.нар. secured credit card. Това са кредитни карти, които получаваш, като депозираш определена сума, която е блокирана като гаранция и тази сума се равнява на кредитния ти лимит.

Ето тук има подобно предложение, като минимума е $1000.
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

nai-veroiatno shte poluchish studentska s krediten limit 500$
no moje i da ti otkajat pod predlog che si na pomoshti. no opitai v TD.
ne im kazvai che si na pomoshti. samo im pokaji kolejanskata karta, nomera ti -socialnia i dokazatelstvo za adresna registracia -faktura ot telefonna kompania varshi rabota. i sled dve sedmici shte te zaradvat priatno. uspeh. :D
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Пусни си искането за кредитна карта по Интернет! Така ще избегнеш некадърността на някой служител...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Elia e mnogo prava, poniakoga uspeha ti zavisi ot tva na koj tochno she popadnesh :)
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

със социала не знам как точно стои въпроса.
доколкото съм чувал там доста изкъсо те следят за всякакви парични потоци, так че парите които ще превърташ през кредитната карта ще бъдат известни на социалните.
Иначе това че учиш не е проблем. На една позната, която ходеше само на безплатен курс по език към имигрантски център служителката в банката и беше казала че според нея тя е студентка и и беше дала кредитна карта. Докато на мен като работещ ми дадоха два отказа в началото и чаках 6 месеца преди да кандидатствам отново (вече без проблеми).
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

За кредитната карта

Мнение от Vaseto »

Да, най-вероятно ще ти дададт студентска кредитна карта. Пробвай обаче в Канада тръст (ТД) - за карта ВИЗА.
На главната страница (ако попълваш он-лайн) има опция за избор на вида на кредитната карта. Избираш опция студенска и ако си в подходящия седжеп (колеж???) нямаш проблеми. Трябва да си заеш студентския номер, ако случайно не ти е написан на студентската карта. (Мисля, че от ВИЗА проверяват само дали има такова лице в списъците на колежа). Ние не сме на социал, но мъжа ми учи в КОФИ и получи студентска кредитна карта. От него знам за негови колеги, които са на социал и са получили също кредитни карти.
Хайде, успех!
BiskVitkA
Мнения: 215
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 10:59 am

Мнение от BiskVitkA »

Аз бях точно в твоето състояние - учих в Кофи и бях на социал - кандидатствах онлайн за кредитна карта в TD - Canada trust и ми издадоха такава за 500$, след 6 месеца ми я увеличиха на 1000$
Gesh написа:.... так че парите които ще превърташ през кредитната карта ще бъдат известни на социалните.......
Gesh...това, което си написал не е вярно.... имаше период, когато на месец харчих по 1000 $ и нагоре - това, което си чул са били "празни приказки" :wink:
"Добре е да имаш пари и нещата, които можеш да си купиш с тях, но също е добре, от време на време да се уверяваш, че не си загубил нещата, които не могат да се купят с пари"
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

zdr

Мнение от valBG »

zdr

az pak za TD Canada Trust imam samo loshi otzivi ot moite priyateli koito imat tam smetki i im otkazaxa takiva karti
v TD davat VISA taka 4e ako imash otkaz po-dobre ne probvai v dryga banka koyato dava VISA pak shte imash otkaz

ama moite priyateli si izvadixa v Montreal bank
obiknovenno na Decari 6900 zastavat na samiya vxod i bez problem shte vzemesh
sashtite sam gi vijdal i na Plaza Cote de Naige
Montreal bank rabotyat s Master card

valBG
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

Visa na TD e po-dobra ot mosaik ma BMO
priema se vav vsichki obekti, dokato MC ne se priema ot vsichki targovci.
taka che direktno kam TD
posle kato ima edna shte ti izdadat i drugi karti v posledstvie. samo triabva da pravish dvijenie po smetkata che inache bankite se sardiat mnogo. daje moje da ti zatvoriat smetkata ako ne ia polzvash. iade.
:beer: :beer: :beer:
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

zdr

Мнение от valBG »

zdr

za parvi pat 4yvam neshto takova Master Card da ne se priema
ama ako citirash mafiotski site kato IKobo da...

az oba4e si mislya 4e otkaz ste e losho a BMO imat programa takava i moga da dam telefona na 2 semeistva koito vzexa CC
e razbira se ako te iskat da kajat...
no te imaxa OTKAZ ot TD

az imam poznat koito ima otkaz i 4ak na 3-tata godina vze ot Laurentince ama neznam kak se izpisva to4no

zna4i ako si govorim v tazi banka bilo nai lesno...

az li4no darja na imeto na bankata i TD mi xaresva mnogo
no davat OTKAZ!!! tova sledva 6 meseca nyama pravo da kandidatstva
ta otkaza si e ot VISA
istina e 4e tyk VISA si e po-pylyarna ta mai samo tya darji vsi4ko

no America express i Discover sashto si imat dyal

no shte napravya taka shte pomolya tezi poznati da napishtat tyaxnoto mnenie zashtoto te imat smetki v TD i 4ak kogato vzexa Studenski carti kandidatstvaxa i polu4ixa otkaz az znam i xora koito sa polu4ili otkaz i sa osporvali... znam i koito rabotyat i sa polu4ili otkaz....

e yspex
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

BiskVitkA написа:
Gesh написа:.... так че парите които ще превърташ през кредитната карта ще бъдат известни на социалните.......
Gesh...това, което си написал не е вярно.... имаше период, когато на месец харчих по 1000 $ и нагоре - това, което си чул са били "празни приказки" :wink:
това,което съм написал е вярно за едно познато семейство, може да не е вярно за твоя случай. Интересно дали разликата идва от провициите или си е различно за всеки отделен случай .
Аватар
mecan
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Дек 08, 2004 12:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mecan »

Аз получих два отказа от ТД при положение че работех. Жената започна кофи във Университе дьо Монреал, взе си студентската карта, попълнихме онлайн формулярите и след една седмица имахме ТД ВИЗА карти.Хич не ми е ясна тази политика!Работиш, имаш доходи - нямаш карта!?Учиш, доходи неясни - имаш карта!?
Според учението на философа Ли Тин Уидъл хаосът се намира в най-голямо
изобилие там, където някой се стреми да въведе ред. И хаосът винаги
надмогва реда, защото е по-способен организатор.
Заключено