Скорост на Sympatico High speed

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Скорост на Sympatico High speed

Мнение от Joy »

Откакто е пуснат И-нет тук,непрекъснато сменяме абоната за различна скорост на връзката,но честно казано,никаква разлика между първоначалната и сегашната- High speed не намирам...Струва ми се,че само изнудват за по-голяма такса...Не знам за друг ефективен начин на мерене на реалната скорост,само видях в друг форум един сайт за измерване,където ми показа 130,8 kbps

http://us.mcafee.com/root/speedometer.asp

Бих искала да сравним със скоростта на другите,да не би нещо модема да не ми е в ред...Има ли желаещи да си премерят на същия сайт и да напишат? Ще съм доволна и на друг вид връзка,за да сравня горе-долу къде съм...
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Аз съм на 128 kb. На месец плащаме 30$ + таксите. Същия интернет имахме и в Монреал, но там цената му е с 5$ по-ниска.
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Kogato firmata e malka sa malki moshennici a kato e luv kato Bell kakvo da ti razpraviam. Az sum s Videotron basic 25 $ purvite 3 meseca biah na 20$ s 0$ naem na modema za 1 godina sled koeto triabva da plasham naem 5$ ili go kupuvam trnasfera na sita mi dade 129 kbps. Bell sa obirjii ikabelnite im uslugi, gsm-te i interneta sa mnogo po debeli ot ostanalite im konkurenti, samo telefonnite im uslugi sa po evtini ot ostanilite firmi koito sipodeliat 3 % koito ne sa na Bell v Montreal
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Скорост на Sympatico High speed

Мнение от Mark »

Kakwo prawite, be hora s tezi wisoki skorosti (i mese4ni tarifi) ? :wink:
Последно промяна от Mark на Нед Ное 16, 2003 8:52 pm, променено общо 2 пъти.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Re: Скорост на Sympatico High speed

Мнение от Val »

JOY написа: http://us.mcafee.com/root/speedometer.asp

Бих искала да сравним със скоростта на другите,да не би нещо модема да не ми е в ред...Има ли желаещи да си премерят на същия сайт и да напишат? Ще съм доволна и на друг вид връзка,за да сравня горе-долу къде съм...
990.16 Kbps :haplio: (Rogers High Speed)
Последно промяна от Val на Нед Ное 16, 2003 1:15 pm, променено общо 1 път.
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

Speed Results




File Size: 1.4648 MB
Time Elapsed: 4.344 seconds

--------------------------------------------------------------------------------

2.698 Mbps
(345.3 KBps)

Videotron :idea:
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

opa up- date:

Your Internet Connection
Speed Results




File Size: 600.005 KB
Time Elapsed: 1.609 seconds

--------------------------------------------------------------------------------

2.913 Mbps
(372.91 KBps)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

172.96 KBps - Bell HS(bastards)
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Лелеее,ами много съм зле тогава...Какъв е този И-нет със скорост от 400 и до 1000- почти ?Мечта!А моя само 130... :(
И за какво им плащаме тогава се пита в задачата?
За цената ми казаха по 24 дол.първите 3 мес. и по 44 от четвъртия... :(
Това от Видеотрон и Роджерс нали не е кабелен? Най-обикновен HS? Какъв ви е модема? Моят е SpeedStream 5200.
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Val ia kaji neshto poveche za tvoia net mnogo se zainteresuvah STP?
Аватар
Гой
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:58 am
Местоположение: Montreal

Skorost

Мнение от Гой »

38.88 kbps :shock: :( :( :( AOL
Mtl Гой
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: Skorost

Мнение от KolioBalkanski »

Гой написа:38.88 kbps :shock: :( :( :( AOL
they should rename AOL na A-ouch
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

kvo da kajem nie s trabanchetata, 52 e skorostta, no 9.95 cad + taxes
3web niakqde v alberta sa.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Скорост на Sympatico High speed

Мнение от speedy »

JOY написа:Откакто е пуснат И-нет тук,непрекъснато сменяме абоната за различна скорост на връзката,но честно казано,никаква разлика между първоначалната и сегашната- High speed не намирам...Струва ми се,че само изнудват за по-голяма такса...Не знам за друг ефективен начин на мерене на реалната скорост,само видях в друг форум един сайт за измерване,където ми показа 130,8 kbps

http://us.mcafee.com/root/speedometer.asp

Бих искала да сравним със скоростта на другите,да не би нещо модема да не ми е в ред...Има ли желаещи да си премерят на същия сайт и да напишат? Ще съм доволна и на друг вид връзка,за да сравня горе-долу къде съм...
Най-добре е да спреш с тестовете. :) Просто няма начин с тези on-line "тестове" да получиш вярна информация. Онзи ден се наложи да убеждавам клиент в колко погрешна посока се е отправил по този начин.

От чисто любопитство пробвах какви резултати могат да се получат от сървъри, които са събрани на http://www.dslreports.com/stest?more=1.

Връзката ми в работата пробвана с 5 от тези сървъри е 1Мб/с според един, 2.3Мб/с според друг, а имаше един с оптимистичните 4.5Мб/с.
Заключено