мнение за сесията в София

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
grobari
Мнения: 301
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 1:02 pm
Местоположение: SOFIA

мнение за сесията в София

Мнение от grobari »

Какво е мнението ви за информационната сесия днес в София?
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

щом никoй не ти отговори на предната тема, защо пускаш нова??? Явно хората не ги интересуват глупостите, които говорят по тези сесии. Аз съм ходила на една такава, въпреки че вече имах виза (отидох от любопитство). Попитах нещо водещия презентацията, пък то се оказа че аз знам повече от него за таксите и процедурата като цяло. Така че не знам какъв коментар очакваш да чуеш за сесията :roll:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

p4eli4ka написа:щом никoй не ти отговори на предната тема, защо пускаш нова??? Явно хората не ги интересуват глупостите, които говорят по тези сесии. Аз съм ходила на една такава, въпреки че вече имах виза (отидох от любопитство). Попитах нещо водещия презентацията, пък то се оказа че аз знам повече от него за таксите и процедурата като цяло. Така че не знам какъв коментар очакваш да чуеш за сесията :roll:
Абсолютно си права!
И аз бях на една такава сесия след нашето интервю...
Информацията би била полезна за човек, който не е чувал за Канада, Квебек и техните имиграционни програми, но за човек, знаещ за форума и имащ 2-3 часа да се порови и попрочете написаното тук, сесията е загубено време.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
grobari
Мнения: 301
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 1:02 pm
Местоположение: SOFIA

Мнение от grobari »

Темата я пуснах отново, защото се усетих, че на форум Канада не е актуална. Май наистина не се казва нищо ново по тези сесии, единствения плюс е, че можеш да зададеш конкретен въпрос по твоя случай.
Все пак мерси за отговорите
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

grobari написа:...единствения плюс е, че можеш да зададеш конкретен въпрос по твоя случай.
Все пак мерси за отговорите
ami te i na konkretni vaprosi ne otgovaryat :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
vnenovbg
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2004 2:17 am
Местоположение: Montreal , Qc
Обратна връзка:

Bravo

Мнение от vnenovbg »

Bravo - priateli - vie ste dostoini bulgari - sled nas i potop !!!
mnogo ste mi gotini - shte mi e interesno da vi vidia niakoi den !!!
Всеки прави , каквото може !
ЗОРИ
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Юни 30, 2004 3:59 pm
Местоположение: Дивия Запад

Мнение от ЗОРИ »

Браво на вас! Вси4ко си знаете дори по-добре от представителите на емиграционните власти! И после се 4удите защо все нещо не става като ви се иска.
Ето какво мисля за тези информационни сесии: форумът е добър изто4ник на информация, но ако искате да е 100% достоверна, наи-добре е да я полу4ите от извора. Редно е да проявите поне малко интерес и уважение към държавата, където сте се запътили да емигрирате. Ина4е не знам как ще се оправите там, ако отсега не проявявате нужното внимане, защото много знаете. Емиграцията е ново на4ало от кота 0, нищо 4е знаете твърде много.
Не на последно място тези срещи са полезни, за да си упражните френсkия, или и него го знаете прекалено добре и не ви трябва. Ако внимателно слушате говорителя, интервюто ви е 99% взето, защото това е момента да разберете какво се о4аква от вас, за да ви харесат. ако умеете да показвате уважение и готовност да се у4ите, успеха е сигурен.
Първото нещо, което Ла Рю ни пита на интервюто беше дали сме присъствали на тези срещи - огговорът направо го смая: 3 пъти! Тои остана много доволен от този отговор и ме пита за имената на хората, които са водили презентациите.
Не съжалявам за нито един от тези 3 пъти, когато бяхме на презентация, защото се запознахме с разли4ни хора, винаги ставаше и нещо забавно, обменяхме опит, мотивирахме се. Или и това ви е излишно, защото знаете прекалено много.
И така преживяла съм 3 такива срещи, полу4их интересна информациа за Квебек и Канада, където едва ли ще живеем, но дори и за миг не съм си помисляла, 4е ми е излишна. Радвам се, 4е успях да опозная тази страна и да разбера как се емигрира там.
Защото колкото и много да знаете може би все още е останало нещи4ко, което да не знаете.
:oops:
Последно промяна от ЗОРИ на Вто Юни 14, 2005 7:06 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

ЗОРИ написа:Браво на вас! Вси4ко си знаете дори по-добре от представителите на емиграционните власти! И после се 4удите защо все нещо не става като ви се иска. .........
:
Е хубаво де на теб ти харесало, ходила си, доволна си О.К., какво си седнала да се караш на хората, не може всички да мислят като теб.
Пък и въпроса беше " какво ви е мнението ..." и някои си го казаха.
Ето го и моето, за мен е губене на време, ама не ти се карам, че си ходила цели 3 пъти !
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Jane написа:
ЗОРИ написа:Браво на вас! Вси4ко си знаете дори по-добре от представителите на емиграционните власти! И после се 4удите защо все нещо не става като ви се иска. .........
:
Е хубаво де на теб ти харесало, ходила си, доволна си О.К., какво си седнала да се караш на хората, не може всички да мислят като теб.
Пък и въпроса беше " какво ви е мнението ..." и някои си го казаха.
Ето го и моето, за мен е губене на време, ама не ти се карам, че си ходила цели 3 пъти !
:thumbsup:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

ЗОРИ написа:...
Зори - гледай и слушай каквото ти говорят на тези срещи, но единствено разчитай на информацията от независими източници, а не на официалната. Па била тя и от извора.

Ако мога да ти дам пример - ще ти кажат примерно че снега е бял, но ще си премълчат че е студен, а ти си убедена че се яде - нещо такова се получава на тия срещи. И както самата казваш - хубавото е най-вече че срещаш сродни души.

Имай предвид че всичко е една добре подготвена пропаганда и ако не се подготвиш сама, ще се изненадаш като дойдеш. Макар че гледам не си тръгнала насам в крайна сметка.

А Ла Рю е логично да е доволен - все пак е представител на същата власт която организира мероприятието.
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Май аз станах причина за противоречия, но не това беше целта :roll:
Всичко което знам за процедурата, го знам от форума. И се гордея с това, което съм научила. От форума знаех, че таксите след интервюто се плащат в американски долари. Попитах водещия презентацията дали има промяна в таксите, защото в сайта не беше отразена, а на моя приятелка на интервюто бяха казали че има промяна. Той ми отговори: Аз за промяна не знам, проверете в сайта. Казах му че в сайта таксите са в канадски долари, а ние трябва да си ги платим в американски, какво е съотношението. Той каза: Ама как така ще плащате в американски? Всички такси по процедурата са в канадски долари. Моля пишете ми на и-мейла след няколко дни, за да проверя какво е това недоразумение.

Да ме прощавате, ама това не беше вярна информация. Той не беше наясно с тези неща. Явно посолствата решават сами за себе си как да процедират за таксите. И явно тази информация не стига до Виена.

Имам още доста красноречиви примери за това, че по-добре е да послушаш приятел, отколкото да се довериш изцяло и безрезервно на официалната информация.

Това е моето мнение, което не налагам на никой :roll:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

ЗОРИ написа: Защото колкото и много да знаете може би все още е останало нещи4ко, което да не знаете.
:oops:
Абсолютно си права. Наскоро пътувах 500км. на север. И научих толкова неща, които не бих искал никога да знам.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

ivandi, ia razkaji.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

huba написа:ivandi, ia razkaji.
Поне се научих да различавам "къщата" от плевнята. Обикновено пред "къщата" има паркиран пикап.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Не искам да изпадам в подробности, защото особено тези от Бг-то ще ми припишат всички възможни негативни квалификации.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Заключено