Излизане от България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Lyubima
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 5:52 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Излизане от България

Мнение от Lyubima »

При излизане от България как доказвате на КПП че сте канадски резидент за да ви пуснат да излезете ? Може ли с PR картата ? Питам защото съм с нов паспорт и в него няма нито виза нито пък оня прикрепен лист.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

само с карта
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

izvinete za glupavia vapros ama oshte li ima izhodni vizi?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

KolioBalkanski написа:izvinete za glupavia vapros ama oshte li ima izhodni vizi?
само за пияндета от Сухиндол тъй като имат статус на опасен товар Flammable Liquid и трябва специален документ :D
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

KolioBalkanski написа:izvinete za glupavia vapros ama oshte li ima izhodni vizi?
Niama
No aviokompaniata moje da otkaje da te prevozi ako preceni 4e niama6 l dokumenti s koito da vleze6 v stranata v koiato otiva6. Globiavat gi dosta zdravo ako dopusnat niakoi da vleze nelegalno, ne samo za Canada no mislia 4e za navsiakade e taka
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

KolioBalkanski написа:izvinete za glupavia vapros ama oshte li ima izhodni vizi?
sustoto neshto se pravi i na zapadno evropeiskoto letishte ot koeto se hvashta samolet za canada. ako niamash viza, PR card, ili Passport niama da te pusnat.
Аватар
Lyubima
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 5:52 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Lyubima »

Rainmaker написа:sustoto neshto se pravi i na zapadno evropeiskoto letishte ot koeto se hvashta samolet za canada. ako niamash viza, PR card, ili Passport niama da te pusnat.
Значи да видим дали съм разбрала правилно - PR card е напълно достатъчна за да се върнем в Канада ?
Аватар
As-Iv
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 11:00 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от As-Iv »

.....
Последно промяна от As-Iv на Пон Ное 07, 2005 7:48 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Lyubima
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 5:52 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Lyubima »

As-Iv написа:Pravilno si razbrala.Az se zavqrnah predi 1 sedmica.V Sofia iskaxa samo PR kartata,no v Munich mi iskaha i chofiorskata knigka.
Ха така, ами аз като нямам шофьорска книжка ?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

As-Iv написа:Pravilno si razbrala.Az se zavqrnah predi 1 sedmica.V Sofia iskaxa samo PR kartata,no v Munich mi iskaha i chofiorskata knigka.
Мдаа, немските служители на паспортния контрол са способни на всичко. Във Франкфурт една служителка започна да ми се прави на интересна, при положение, че имаме емигрантски визи в паспортите, с всичките им съвременни защити, че нося още две кила документи (Confirmation of Permanent Residence) и на всичкото отгоре при положение, че мога да си влизам в Германия когато си поискам и в джоба си нося повече зелени банкноти, от колкото тя е сънувала. Когато й казах, че изобщо не ми пука за ксенофобската им държава, че летим за Канада и че ако трябва ще изкараме без проблем една нощ на летището, тя се облещи, ченето и увисна и ни удари печатите :lol:
Истината е, че изобщо не трябва да им се даваш на тъпите им номера ;)
PR картата е единствения необходим документ за безпрепятствено влизане в Канада.
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

PR kartata e EDINSTVENIA dokument.Kato ti iskat shofiorska knijka ti gi pitai na kakvo osnovanie ti ia iskat.Saglasno koi zakon i koi chlen.Shtoto tova sa palni gluposti.
Edna mitnicheska slujitelka v Germany predi vreme mi vika na letishteto "Gospodine,za da vleznete v Shengen ne vi triabva viza,no triabva da ima opredelena suma pari".A az i otgovariam "Pri polojenie,che az idvam ot Canada smiatate li,che az iskam da vliaza v Germany?".Pri koeto tia ne znaeshe kakvo da otgovori i prosto mi varna pasporta i mi se izvini,kato vze da mi obiasniava neshto,na koeto az otgovorih "I don't care.Bye,bye". 8)
Аватар
Lyubima
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 5:52 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Lyubima »

Пак да питам нещо : Синът ми ще се връща сам от България. Направихме с баща му декларация че сме съгласни да пътува до Канада със/без придружител и я заверихме в консулството. Все си мисля, че някъде някой беше казал че трябва и акта за раждане. Сега въпроса ми е трябва ли акта за раждане на детето да се показва? Става въпрос за излизане и от Канада и от България. Ако да - копието трябва ли да е нотариално заверено? За канадците естествено ще трябва преведено копие, а трябва ли да го заверим при канадски нотариус?
Miroslava
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 7:04 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Miroslava »

Нали си има PR Card, за какво му е този акт за раждане?
Международния паспорт, PR картата и пълномощните стигат.
Направи му копия на пълномощните, за да не му вземат оригиналите и да не го мотат. Мен ме побъркаха последния път за тези копия, защото техния ксерокс не работеше и българският служител поиска да ми вземе оригинала на декларацията от бащата...
Аватар
Lyubima
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 5:52 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Lyubima »

Miroslava написа:Нали си има PR Card, за какво му е този акт за раждане?
Международния паспорт, PR картата и пълномощните стигат.
Направи му копия на пълномощните, за да не му вземат оригиналите и да не го мотат. Мен ме побъркаха последния път за тези копия, защото техния ксерокс не работеше и българският служител поиска да ми вземе оригинала на декларацията от бащата...
В акта за раждане е посочено кои са родителите на това дете, защото декларацията може да е от филанкишията :lol:

Ама аз и оригинала на акта ли трябва да нося, аз си мислех че само копия са достатъчни :shock:
Заключено