Podmqna na passport

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
boriss
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 1:34 pm
Местоположение: Mississauga

Podmqna na passport

Мнение от boriss »

Znam che temata e otwarqna mnogokratno, za koeto molq da byda izwinen ako se powtarqm, no pasporta mi izticha kym kraq na godinata.
Ima iziskwane za walidnost na syshtiq pone edna godina za izdawane na visa.
1.Znaete li kakwa e procedurata za izgotwqne na now passport predi da e
iztekyl stariq?
2.Kakwa e wyzmojnostta da se zapazi stariq tyj kato pri podawane na forms e zapisan negowiq nomer?
Predwaritelno blagodarq.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

То е логично, че ще подадеш документи за нов, преди да е изтекъл стария - поне 90% от хората правят така. Няма проблем да си запазиш стария, само ще ти г0 перфорират като си взимаш новия и пак ще ти го върнат.
Ние подадохме за нови паспорти 7 месеца преди да изтекат старите. Преди няколко дни ми се обадиха от консулството, че можем да ходим да си ги вземем (подали сме миналия декември). Госпожата потвърди, че само ще ни перфорират старите и ще ни ги върнат - в тях имаме 10-годишни американски визи.
Изображение
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Няма да ти върнат стария паспорт, освен ако в него няма валидна виза (или освен ако нямаш познати в паспортна служба). Моя мъж си сменя паспорта точно заради изискването за поне 1 година валидност за поставяне на визата. Не му върнаха стария паспорт, въпреки че той си го е поискал и се е обосновал за какво му трябва. Но само са му казали да си направи копие на стария паспорт и са му го взели. Така че сменяй го докато е време, няма да имаш проблем. Просто трябва да си пратиш новия паспорт заедно с копие на стария. Трябва да приложиш и едно писмо свободен текст, в което кратко и ясно да им напишеш защо си сменил паспорта си. Това е. Ако имаш друг въпрос относно смяната на паспорта, питай :wink:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Аватар
shark6286
Мнения: 229
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 5:17 am
Местоположение: Calgary

Мнение от shark6286 »

p4eli4ka написа:...Просто трябва да си пратиш новия паспорт заедно с копие на стария...
А така... Ами аз нямам копие на стария си паспорт. Прибраха ми го като ми дадоха новия, понеже нямах валидни визи.

Според мен няма логика от копие на стария паспорт. Такова копие се праща още в началото на процедурата. А в новия паспорт данните са ти същите - имена, дати на раждане и т.н. Според мен придружителното писмо свободен текст би трябвало да е достатъчно и да свърши работа.
boriss
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 1:34 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от boriss »

Blagodarq wi za otogorite.
Mnogo ste gotini. Hubawo, e che wi ima Was i Foruma.
Uspeh!
Аватар
Mi-na
Мнения: 163
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 6:20 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Mi-na »

Копие на стария паспорт е нужно, защото в досието ти фигурира номера на стария паспорт. В случай че нямаш копие (отнася се за shark), може и да мине без него, не знам. Аз поне за такъв случай не съм чувала, но почти сигурно е, че няма да си първия :wink:
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Предното мнение беше мое (на p4eli4ka) :wink:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Аватар
shark6286
Мнения: 229
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 5:17 am
Местоположение: Calgary

Мнение от shark6286 »

Ами би било много тъпо да направят проблем само заради липсата на второ копие на стария паспорт.

Такова копие съм пратил в началото на процедурата. Това е четвърта точка от чеклиста на Румънското посолство ():
4. TRAVEL DOCUMENTS AND PASSPORTS
• Passports or travel documents for you, your spouse or common-law partner and
your dependent children. Include only copies of pages showing the passport
number, date of issue and expiry, your photo, name, date and place of birth.
В придружутелното писмо ще им напиша, че съм подновил паспорта защото му е изтекъл срока на стария.
То си се вижда ясно от това ксерокопие, което съм пратил в началото а и от данните попълнени
в апликейшън формата.

На новите паспорти седят същите имена, рождени дати, снимки (ех, малко поостаряхме докато чакаме :).
Това, че евентуално бих им пратил копие на стария паспорт отново не виждам с какво би променило нещата.

Да се надяваме, че няма да се заядат, но не би трябвало да имат и основание. Аз лично не съм виждал
някъде да пише че трябва с новия паспорти да се прати и копие от стария. Ако някой е виждал, нека да каже.
[/url]
boriss
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 1:34 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от boriss »

Znachi dnes si pusnah zaqwlenie za now passport. Na gisheto kazwash, che ti e noebhodim stariq passport i te karat da popylnish edna molba za zadyrjane na stariq. Tam pishesh prichinata i ti slagat 3 mesechen srok sled, sled koito do 3 meseca se zadyljawash da wyrnesh stariq. (obshto 6 meseca) ot data na podawane.
Towa e.
hrimi
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:39 am
Местоположение: Vancouver

Мнение от hrimi »

Привет на всички,
Ние си подновихма старите паспорти и чрез молба до паспортната служба ни издадоха удостоверение срещу 10 лв за притежаваните до момента паспорти. По този начин доказаваме при необходимост защо сме си сменили паспортите, тъй като в удостоверението пише освен имената ни и сериите с номерата на паспортите и тяхната валидност. Издаваната бланка е стандартна в полицията.
Успех.
Частен детектив
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Аз досега два пъти съм си вадил нов паспорт, и двата пъти си взех стария обратно (втория път даже не бях там лично, а чрез пълномощник). И досега двата ми стари паспорта са си в мен и никой не ми ги е искал ... :nenam: !
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
shark6286
Мнения: 229
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 5:17 am
Местоположение: Calgary

Мнение от shark6286 »

hrimi написа:Привет на всички,
Ние си подновихма старите паспорти и чрез молба до паспортната служба ни издадоха удостоверение срещу 10 лв за притежаваните до момента паспорти. По този начин доказаваме при необходимост защо сме си сменили паспортите, тъй като в удостоверението пише освен имената ни и сериите с номерата на паспортите и тяхната валидност. Издаваната бланка е стандартна в полицията.
Успех.
А реално налагало ли ви се е да ползвате това удостоверение ? Къде са ви го искали ?
Аватар
shark6286
Мнения: 229
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 5:17 am
Местоположение: Calgary

Мнение от shark6286 »

Само за протокола да отбележа, че вече сме щастливи притежатели на заветните визи :D

Не ни направиха никакъв проблем, че пращаме нови паспорти с нови номера и т.н. Не съм пращал копие на стария паспорт, а само в придружителното писмо отбелязах, че сме сменили паспортите поради изтичане на валидността им.

За тези, които се интересуват:

Подаване на начални документи в Букурещ по фед. процедура - 21 Август 2001
IELTS - 30.09.2004
Медицински - 15.04.2005
Писмо за паспортите по емайл - 07.06.2005
Изпращане с UPS на паспортите с нови свид. за съдимост - 20.06.2005
Получени паспорти с визи - 07.07.2005

Доста чакане, дано си заслужава.
boriss
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 1:34 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от boriss »

Това се казва добра новина. Честито!
Кога смяташ да пътуваш? Сега са доста по-скъпи билетите. Мисля, че след 15.09 падат цените.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

здр!
не се смахвайте за глупости, паспорта им трябва да му сложат виза, и обичат да е валиден една година и това е. жена ми си смени папорта насред писанията с Букурещ и въобще нищо не им е обяснявала, просто като поискаха паспорти, пратихме новия и ги върнаха с визите.
иначе ако стария съдържа валидни визи (например за щатите), ще ви го върнат, как ще им го оставите на полицаите :-)
Заключено