otnosno vtoro interviu

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
mariana koleva
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 3:46 am
Местоположение: ruse

otnosno vtoro interviu

Мнение от mariana koleva »

iskam da pitam kak protitsha vtoroto intervu?kakvi sa vaprosite /pak po dokumentite ili ne?Na nas ni iskat da iame 5 nivo na vladeene na ezika i za tova da imame sertifikat?Na kolko tshasa se ravniava tova?Nie sme ot Ruse i maja mi ima samo 100 tsasa na sertishiakt, a az 200 tasa?Tova dostatasno li e?Nie sme pritesneni,zashtoto iskame da im pratim sega sertifikatite,zashoto she imame bebe april,a ot Viena ni iskat akta mu za rajdane.ne moje li da se iavim po-rano?Daite mi liyshno savet.She takam .
e!!! :oops:
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Здравейте, всички на които им предстои второ интервю.
Тъй като ние минахме по този път реших, че сте е полезно да ви опиша нашето второ интервю.
Аз и съпругът ми първо изкарахме курс в Алианс франсез. Аз - Панорама 2 част, а той - Панорама 1 част. След това изпратихме получените от тях сертификати и те ни отговориха да чакаме дата за интервю. След 1 месец получихме писмо с точната дата и там пишеше какви точно документи да носим със себе си. В нашия случай - писмото, което ни дадаха на предното интервю и оригиналите на сертификатите за изкаран курс от Алианс франсез.
Пристигнахме в консулството и си изчакахме реда. Когато влязахме изпитващия освободи преводачката. Останахме само той и ние. Последва проверка на оригиналните документир за които писах преди това. Проверява ги обстоятелствено, дори пресмята с калкулатор дали е вазможно за даденото време да вземем тези часове. Въпросите бяха от вида:
От кога до кога посещавахте курса?
Кое ниво?
За първото интервю колко часа бяхте учили? и т.н.
След като уточни тези неща започна истинското интервю. Въпросите бяха най-разнообразнил Примерни:
Въпроси за семейството - майки, бащи, деца.
Как пристигнахте на интервюто, как патувахте, какво правихте по време на патуването.
Как прекарвате свободното си време, патувате ли някаде, кой от какво боледува. и т.н.
През това време той си отбелязваше какви граматически форми употребяваме и след това ги свери с един наръчник и според него определи нивото на владеене на езика. Там е изброено какво трябва да знаеш за еди какво си ниво.
В общи линии това е всичко. Учете езика и не се притеснявайте. Всичко протече като приятелски разговор.
Желая на всички успех.
ivaiilo
Мнения: 165
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 8:42 am
Местоположение: Vancouver

Мнение от ivaiilo »

;L:Kl;
Заключено