моля ви кажете дали си струва!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Браво Анксели,
много си права.Това е и моето мнение ама ме мързеше да го напиша. :oops:
Кой както си го направи, също и на кой какви са му приоритетите.
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
DrJack
Мнения: 213
Регистриран на: Пет Фев 20, 2004 7:01 pm
Местоположение: MTL downtown
Обратна връзка:

Мнение от DrJack »

goliama mechka написа:
MrGeek написа:Специално за Pincher, както и за всички останали, дето са забравили откъде са дошли - малка снимкова "импресия" от кв. Столипиново в Пловдив, града с 8000 годишна история. Това е "панорама" от най-главната и най-чистата улица на това китно кварталче. Истинската вътрешност не смея да снимам дори аз, който живях в съседство повече от 20 години.
Предупреждавам хората със слаби сърца, да не гледат.
mnogo ми харесаха снимките,почти почувствах миризмата,която се носи из този квартал.Подкрепям с нещо току що прочетено
http://www.standartnews.com/stnews/reportage/index.htm
Ami sorry ama Toronto sushto e gypsyland.
A takiva mesta ima i v predgradiqta na New York i Chicago.
I am whoever I say I am, If I wasn't then why would I say I am....
Аватар
ghr
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2004 9:52 am

Мнение от ghr »

Направо не мога да повярвам,че въпросът ми е предизвика толкова много отговори и полемики,от които разбрах доста неща.Благодарен съм на всички:)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Др Джак,ако мога да си позволя една корекция ,Чикаго,НЙС-джипсиленд не е в предградията ,а в централната и градската част на мегаполисите.В предградията са беличките.
mdju
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 3:40 pm
Местоположение: Bg
Обратна връзка:

Мнение от mdju »

Anxeli,
I have been in Canada , така че не виждам това което пиша за Ca от Бг, ами знам как е на място.
Нали си се возил с метрото към Downtown-a или обратно от Downtown по Yonge . Чувал ли си как, някой ватман в настроение съобщава имената на някои спирки, например - next stop : Davisville - Daiiiviiisviillle, после е Eglinton, а преди Davisville е Rosedale, Bloor и така нататък.
Така че, много добре знам какво имам пред вид, отговаряйки на въпроса на ghr.

Що се отнася до купона, все си мисля, че в Бг под "купон" си се разбира истински купон, да има пиене на корем, сори за израза и "веселба", там Софи ли ще е, кой от хилядите чалгаджии ще е , never mind. Е има и по "интелигентни" купони, в дискотеките дето не може да се диша и разголени млади момичета които излизат да танцуват за да разгорещят кръвта на другите. От време на време вземат та позастрелят някой ей така та "купона " да е тотален, абе да има и екшън.
Е не е само това де в Бг , има и други неща,например хубава природа, но това е друга тема.
Хайде със здраве.
Не греши само този, който не прави нищо!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Хехе, mdju, аз работя на Дейвисвил :D .
Малка поправка, преди Дейвисвил са Сейнт Клер и Съмърхил, тогава Роздейл :D . Заяждам се де, сори, местен си, вижда се :lol: :lol: :lol: . А ти чувал ли си го този как блее на Бей - Беееееей, БЕЕЕЕЕЕЙ :lol: , голям смях. Не схващам точно в каква връзка го казваш това за ватманите, но да, даже и те са спокойни, доволни и се майтапят, вместо да викат по гражданите. Взимат си $25 на час, имат осигурени пенсии, бенефити и увел. на заплатата. И си се бъзикат :D .
А за това дето се вижда по-добре от Бг нямах предвид точно теб, по-скоро Анджи, Естоянова и Кпетров, те ми правят впечетление с доста трезви преценки за "дереджето" в Ка и в Бг.
Пийс :D !
Циганите - на Сатурн !
mdju
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 3:40 pm
Местоположение: Bg
Обратна връзка:

Мнение от mdju »

Браво! Незнам какво работиш на Деййвиисвиил, в смисъл дали те удоволетворява, но поне е в хубав район . А и наистина някаде там измежду спирките беше и Сент Клер, sorry.
Ами за ватманите го казах, т.к. ми направи впечатление ,че дори и те са спокойни и си позволяват леки така да се каже шегички на работното си място. Незнам колегите им в Софийското метро дали са чак толкова весели.
Честно казано, не се сещам за това блеее, не ми се е случвало да чуя, но се посмях от сърце с твоя коментар, а смеха е здраве така че Thanks.
А между другото, по тази тема вече има 80 мнения.
Чудя се ghr, дали взе свойто решение?
Разбира се пийс :))
Приятен ден!
Не греши само този, който не прави нищо!
mdju
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 3:40 pm
Местоположение: Bg
Обратна връзка:

Мнение от mdju »

Точно същото нещо, което на теб ти е направило впечатление Анксели, ми е направило и на мен.
Малко набързо прочетох твоя отговор преди да отговоря, прочитайки го пак, виждам , че казваме едно и също нещо.
Ами то си е така.
Чао!
Не греши само този, който не прави нищо!
sshilev
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 11:23 am
Местоположение: GTA

Chestno tova ne go razbiram

Мнение от sshilev »

Naistina nemoga da vi razbera az ot 3 godini chakam da me potarsiat ot posolstvoto i nito vednaj tozi vapros ne mi e minal prez glavata.
Gotov sam da obarna stranata samo i samo da imam shansa da zamina.
Mislia che tozi vapros chovek triabva da si go zadade predi da podade documentite, vapreki vsichko ne se otchaivaite a grabvaite kufarite i zaminavaite.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Яяяя, гледам и мойто име се споменава!!!
Чакам с нетърпение приземяването, в буквален смисъл, че да мога и аз да се развихря по темата :wink:
Е не точно да давам съвети дали си струва... на някой непознат, но моята гледна точка ще я прочетете.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Заключено