normalno li e pri pokana za roditeli kato turisti...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

normalno li e pri pokana za roditeli kato turisti...

Мнение от Ognen_led »

da im iskat interview. Na moite dnes sa im poiskali da se iavat utre v sofia. Interesnoto e che i dvamata veche sa idvali v Montreal i parvia pyt ne im iskaha interview.

Niakoi znae li dali tova s intervietata e obichaina praktika.? Dali ima varnati roditeli sled interview i kak proticha?

shte sym blagodaren na byrzi otgovori che roditelite mi se pritesniavat s tova interview (daje ne sa razbrali kato otidat utre v sofia tam li shte e interviewto ili v Rumania
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

И при двете ми ходения до посолството в Букурещ, срещах родители чакащи за интервю. Една майка беше минала два неуспешни опита да замине при дъщеря си и при третия,дъщерята я съпровождаше до посолството. Този път мина. Българи, чакащи там за интервю, с които пътувах във влака за София, твърдяха,че е минала не без "помощта" на глезеното внуче, което не престана да врещи и да се тръшка по земята. :lol:
Двата предишни отказа на бабата са били свързани,обаче, с неуредения статут на дъщерята, омъжена за канадец.

Знам че подобни интервюта се провеждат и в София. Остава да уточните точно къде са ги поканили.
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Vinagi ima prichina za otkaz ili vikane za intervu. POmizlete si kakvo e po-razlichno ot prednite puti. a rechem sotsial (ne dai si boje), nekvi neuredeni smetki...znam li. Sega da ne mi se razsurdite. Samo nahvurliam idei :wink:
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Blagodaria Joy.

Blagodaria i na teb Pomiar. Zashto da ti se syrdia che mi davash idei. Kato se pozamislih po - razlichnite fakti spriamo predishnite vizi sa:
- sega kandidatsvat za mnogokratni vizi (predi biaha ednokratni)
- sega podavat molbata zaedno (predi doidoha pootedelno makar che za izvesten period biaha zaedno v canada)
- pri prednoto im idvane im udaljavah vizite (wsichko syglasno iziskvaniata i si tragnaha navreme v ramkite na prodaljenite vizi)

Inache socialnoto mi polojenie i dohodite mi i predi i sega sa edni i syshti. Ta moje niakoi ot gornite fakti da sa faktori za intervieiwto.

Shte se radvam i na drugi otgovori. Ossobeno me valnuva vse pak spored vashia opit i danni dali intervieto e po-skoro formalnost za davane ili otkaz na vizite (t.e. pravilno li e predpolojenieto mi che ako iskaha da im otkajat vizite shtiaha da im otkajat s pismo, a niamashe da gi vikat na interview)
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Мнение от nini »

Pri ualjavaneto na vizite predishnia pat pravihte li med. pregled? I tova ne e za prenebregvane...ako ne sa pravili moje to da okazva vliianie.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Mersi Nini. Da, praviha medicinski tuk.

P.S pokrai vyprossa ti se seshtam che v momenta molbata e za prestoi po-malak ot 6 messetza (t.e. niama nujda ot medicinski)
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Mene nai- me pritesniava obshtata kandidatura. Imam priateli deto roditelite im idvat i si otivat na pochivki che daje i udaljavat vizite i prestoia poniakoga. Ako oabche molbite za udaljavane i meditsinskite sa v srok niama nikakav problem. Za ednokratna ili mnogokratna sushto ne mi zvuchi logichno. Ako iskash da emigrirash i s ednokratna mojesh da go napravish :wink:
Az vse si mislia da ne se plashite, a horata da idat na intervu i ako gi pitat zashto iskat mnogokratna monogogodishna viza da kajat che chesto se nalaga da otsakachat i da vi pomagat (osobeno ako imate malki detsa), a da gi karat davat vseki pat po 70 dolara + edna kamara dokumenti i vreme e tvurde podlo dori i za imigratsionni slujiteli na Canada :P
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Na kakva vazrast sa roditelite ti?Vazrastta e mnogo vajen faktor.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Pam mersi pomiar.
Mersi Huba na 60 sa.
Аватар
clio
Модератор
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:23 am
Местоположение: Mtl, Canada

Мнение от clio »

Някои ги викат, някои не. Само това мога да кажа. В нашия случай викаха на интервю (за родителите става въпрос).
Съществува една теория, според която, ако някой някога открие какво представлява Вселената, то тя моментално ще изчезне и на нейно място ще се появи нещо още по-загадъчно и необяснимо. Съществува още една теория според, която това вече се е случвало.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Merci Clio. Pishi molia te po-podrobno. Odobriha li gi, kak proteche interviewto, v sofia ili rumania.
Аватар
clio
Модератор
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:23 am
Местоположение: Mtl, Canada

Мнение от clio »

Интервюто е било в София, но не знам какво са питали тъщата, и може би защото аз каня тъща може по-лесно да са я пуснали, та да ми трови живота :wink: . Това в кръга на шегата.
Утре ще я питам и ще опиша по-подробно какво е било.
Съществува една теория, според която, ако някой някога открие какво представлява Вселената, то тя моментално ще изчезне и на нейно място ще се появи нещо още по-загадъчно и необяснимо. Съществува още една теория според, която това вече се е случвало.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Ok Clio, ochakvame vkliuchvane.

A na nashite dnes im servirali da hodiat na interview v Rumania. Na vsichkoto otgore v Sofia imalo niakolko roditeli s direkten otkaz.

P.S. Clio, ako niakoi niakoga otkrie kakvo predstavliava procedurata v possolstvoto v Rumania... dali shte izchezne ... ama kato gledam kolko sa zabatacheni rabotite tova mai veche se e sluchvalo :wink:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Sega i moqta wersiq:
razsavdeniq na glas :-)

za seten pat se potwravdawa moeto ubevdenie - immigrazionniq e dlaven da proweri dali toq deto otiwa w Ca nqma da iska PARI ot Canada.

sega toq pat si pokanil i 2 mata si roditeli - (kogato sa bili po otdelno -faktora 4e si ostawil vena si ili mava wliqe dosta .)
i to za po dalgo wreme - zan4i immigrazioniq po4wa da si misli -axa -semeistwoto se sabira - i sled izwesno wreme kato poviweqt -3-4 meseza move i da re6at da ostanant.
i kakwo stawa togawa- wlastite ne mogat da te zadalvat da gi izdarva6 i roditelite ste iskat kinti ot Ca-na 60 godini edwa li ste po4nat rabota.
ta na interwuto sas 101% sigurnost ste gi pita kakwi imoti i pari w BG imat. demek kakwo gi swarzwa s BG.
kavi im da pi6at 4e imat 100 000 USD ili nesto takowa - seriozno goworq -ili 2-3 kasti i li 2-3 hotela -
demek sa zdrawo swarzani s BG i mislq 4e nqma da ima problemi.

A dokumeti 4e si sobstwenik na gorespomenatite nesta pone w BG lesno se wadqt. :-)
Аватар
clio
Модератор
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:23 am
Местоположение: Mtl, Canada

Мнение от clio »

Та за интервюто в София.
Питали са я за семейното положение, какво работи (тя не работи). За мъжа и за други деца. Защо ще се върне след Канада отново в БГ. На чии разходи ще е, може ли да докаже парите, която е декларирала. В общи линии само това са били въпросите. Имало е и хора, на които са отказали. Да са уверени в себе си и да си казват истината, а ако не е истина, да са убедени като говорят.

Късмет на родителите ти.
Съществува една теория, според която, ако някой някога открие какво представлява Вселената, то тя моментално ще изчезне и на нейно място ще се появи нещо още по-загадъчно и необяснимо. Съществува още една теория според, която това вече се е случвало.
Заключено