моля ви кажете дали си струва!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

sega veche te razbiram napalno. stresna se nai-posle i se strahuvash da ne se precakash. taka e. neizvestnostta plashi. zatova ako si smelchaga - barzo na samoleta i eva da se ubedish. pak moje i da ti haresa. :D
moje i da se shashnesh- i da si kajesh kvo praia tuk. pak sbarkah. tova e jovota. chovek se uchi dokato e jiv. ela da izpitash trapkata. nezabravimo e. samo si izpii valeriana i dano da si sas zdrave sarce. :beer:
imai vpredvid che tuk se pie mnogo bira i vino. bira-holandska, vino-frensko ili avstraliisko. ela da vidish, pak ako ne ti dopadne, letishta kolkoto iskash. vzemash bilet i pak zapochvash.
ako si imash predstava kolko narod sam izpratil shte ti se zavie glavata. vajnoto e dvijenie da ima. ako iskash nedei riskuva. tak e nai-dobre. zashtoto tuka jivota e hubav - no ako mojesh da si go napravish takav. v Bg. neshtata stoiat po sashtia nachin (pochti sashtia). :wink:
lets go party folks.
hurry up, please.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

huba написа:
anxeli написа: А турското и китайското качество за Канада и за Бг са на светлинни години едно от друго.

"На светлинни години- ех че го обичам това клише. :)
Ширпотреба, това е най-точната дума за качеството в Канада.В началото все се питах , откъде са ги събирали толкова буклуци в магазините.Сега даже съм им свикнала.Иначе които иска може си да брои светлинните и тъмнинните години.Особено ако това му помага на самомотивацията.То не е лесно. :D :D
Huba, не го приемай навътре, но какво значи "ширпотреба"? В сравнение с какво? Ако сравняваме качеството на стоките (и още по-важно на услугите) и ако в Канада се продава ширпотреба, то тогава в българските магазини стоката е направо от кофите за боклук. Може би тогава сравняваш нещата с Европа? Не знам дали си въобразявате, но положението с качеството на стоките в Европа е същото като това в Северна Америка (т.е. преобладаващо китайско). Малко изключение правят само храните. Друг е въпроса ако човек пазарува в маркови бутици (с онези звучни италиански имена), които впрочем и тук си ги има в изобилие. Не знам тогава за каква "ширпотреба" става въпрос, след като това си е глобално явление.
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Pincher отлично те разбирам!Обаче тези неща които ми ги пишеш ги знам.Колегите ми,приятелите ми и брат ми са там вече близо между 5-10 години или както ги наричате стари емигранти.Проблемите в Бг са много и както винаги е безумно да се пишат тук.Само ще спомена че от НГ имаме нов данък-за родените след 60 година.Та всичките ми данъци взети заедно са малко по-малко от половината ми заплата.И тук вече е лукс да излизаш всеки ден на кръчма и кафе та сме го обърнали на домашно-битов алкохолизъм защото си и злиза по-евтино.Децата ни нямат паркове и градинки да тичат на воля абе......кофти работа!Не си го представях така когато скачахме по площадите.А и да ти кажа честно бригадите на времето си бяха готино нещо.Виждахме и как се изкарват пари а сегашните подрастващи мечтаят да не работят защото мама и тате като дадат 2та апартамента под наем за какво да работят?или пък ако не получават 1000 лева начална заплата няма да се мръднат....
Схващаш ли за какво говоря?Това опира до мислене.
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

MrGeek написа:Специално за Pincher, както и за всички останали, дето са забравили откъде са дошли - малка снимкова "импресия" от кв. Столипиново в Пловдив, града с 8000 годишна история. Това е "панорама" от най-главната и най-чистата улица на това китно кварталче. Истинската вътрешност не смея да снимам дори аз, който живях в съседство повече от 20 години.
Предупреждавам хората със слаби сърца, да не гледат.
mnogo ми харесаха снимките,почти почувствах миризмата,която се носи из този квартал.Подкрепям с нещо току що прочетено
http://www.standartnews.com/stnews/reportage/index.htm
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

MrGeek написа:
huba написа:
anxeli написа: А турското и китайското качество за Канада и за Бг са на светлинни години едно от друго.

"На светлинни години- ех че го обичам това клише. :)
Ширпотреба, това е най-точната дума за качеството в Канада.В началото все се питах , откъде са ги събирали толкова буклуци в магазините.Сега даже съм им свикнала.Иначе които иска може си да брои светлинните и тъмнинните години.Особено ако това му помага на самомотивацията.То не е лесно. :D :D
Huba, не го приемай навътре, но какво значи "ширпотреба"? В сравнение с какво? Ако сравняваме качеството на стоките (и още по-важно на услугите) и ако в Канада се продава ширпотреба, то тогава в българските магазини стоката е направо от кофите за боклук. Може би тогава сравняваш нещата с Европа? Не знам дали си въобразявате, но положението с качеството на стоките в Европа е същото като това в Северна Америка (т.е. преобладаващо китайско). Малко изключение правят само храните. Друг е въпроса ако човек пазарува в маркови бутици (с онези звучни италиански имена), които впрочем и тук си ги има в изобилие. Не знам тогава за каква "ширпотреба" става въпрос, след като това си е глобално явление.
Kato si kupeh ot bitaka v BG turska teniska za 5 leva ia noseh posle 2 godini. Tuka kato si kupia kitaiska teniska za 5CAD /+ Taxes :?/ ia nosia do 2-ro prane. No nai-ujasno tuk e kachestvoto na obuvkite i pantofite, ne mi se pishe napravo kakvi bokluci sum kupuval za 100CAD i nagore.
Naistina ima razlika, makar i ne v svetlinni godini, i tia e izcialo v polza na turskata stoka.

:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

MrGeek написа: Ако сравняваме качеството на стоките (и още по-важно на услугите) и ако в Канада се продава ширпотреба, то тогава в българските магазини стоката е направо от кофите за боклук
Az mislia, che parvo triabva da "izpikaesh" plovdivskata bira(spored dumite na edin tvoi gradski) i togava da se vpusnesh v sravneniata.Izjiviavai palnocenno turisticheskia ti period(ne visi po forumi) zashtoto posle mnogo shte ti lipsva. :D :D :D :D :D
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Pepon написа: Kato si kupeh ot bitaka v BG turska teniska za 5 leva ia noseh posle 2 godini. Tuka kato si kupia kitaiska teniska za 5CAD /+ Taxes :?/ ia nosia do 2-ro prane. No nai-ujasno tuk e kachestvoto na obuvkite i pantofite, ne mi se pishe napravo kakvi bokluci sum kupuval za 100CAD i nagore.
Naistina ima razlika, makar i ne v svetlinni godini, i tia e izcialo v polza na turskata stoka.

:beer:
Pepon, 5 лева или 5 долара е едно и също, всичко купено за тези пари издържа 3 пранета, от Бахамас, от Щатите, няма значение, това че си ги носил по-дълго в Бг значи може би че си бил по-малко склонен да хвърляш :wink:, а сега си мислиш че са били по-здрави :lol: , докато тук не ти пука за 5 лева. Евтината китайска и турска стока навсякъде е боклук. А има и много качествени неща, и тук и в Бг сум купувала, но парите не са 5 лева, качеството си има цена. Друг е въпроса, че в бг и в най-лъскавия магазин не знаеш от кой битак са заредили, а ако се опиташ да върнеш стока няма да стане, докато тук свикваш да разчитеш на определени марки и магазини качеството да е на ниво и ако омаш и най-малкия проблем можеш да върнеш обувката или каквото там. Е, не са Уолмарт и Зелърс тези магазини, това е сигурно. Но да правиш генерални изводи за качеството в Канада е смешно, не знам защо се смеете на МрГеек, той го е разбрал по-добре от вас.
Циганите - на Сатурн !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

anxeli написа:
Pepon написа: Kato si kupeh ot bitaka v BG turska teniska za 5 leva ia noseh posle 2 godini. Tuka kato si kupia kitaiska teniska za 5CAD /+ Taxes :?/ ia nosia do 2-ro prane. No nai-ujasno tuk e kachestvoto na obuvkite i pantofite, ne mi se pishe napravo kakvi bokluci sum kupuval za 100CAD i nagore.
Naistina ima razlika, makar i ne v svetlinni godini, i tia e izcialo v polza na turskata stoka.

:beer:
Pepon, 5 лева или 5 долара е едно и също, всичко купено за тези пари издържа 3 пранета, от Бахамас, от Щатите, няма значение, това че си ги носил по-дълго в Бг значи може би че си бил по-малко склонен да хвърляш :wink:, а сега си мислиш че са били по-здрави :lol: , докато тук не ти пука за 5 лева. Евтината китайска и турска стока навсякъде е боклук. А има и много качествени неща, и тук и в Бг сум купувала, но парите не са 5 лева, качеството си има цена. Друг е въпроса, че в бг и в най-лъскавия магазин не знаеш от кой битак са заредили, а ако се опиташ да върнеш стока няма да стане, докато тук свикваш да разчитеш на определени марки и магазини качеството да е на ниво и ако омаш и най-малкия проблем можеш да върнеш обувката или каквото там. Е, не са Уолмарт и Зелърс тези магазини, това е сигурно. Но да правиш генерални изводи за качеството в Канада е смешно, не знам защо се смеете на МрГеек, той го е разбрал по-добре от вас.
Абе и аз тва е опитах да им кажа, ама тука кат се наредили експерти в шивашката и обувната промишленост един през друг, не мога взема думата от тях :lol:
Пък и въпроса с връщането на стоката "експертите" от леката промишленост така леко-леко го премълчават (що ли), в БГ като те изпържат с някой боклук ходи се разправяй да го върнеш :twisted:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

huba написа:
miteto написа: Боже, материали и технологии - абе да не би в България да са отворили някакви фабрики за дрехи и обувки със световно качество пък аз да на съм чул ? :
Opredeleno ne si chul. :) :) :)
Ми просветли ме - винаги съм отворен да науча нещо ново. Имена на фабриките, къде се намират, от кои магазини може да се купи продукцията им и на каква цена ?
Clarissa
Мнения: 258
Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 2:42 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Clarissa »

Разбирам намека на Пинчер, че е най-добре да живееш там, където се чувстваш най-добре. И както се казва, ако имаш много пари е все тая къде си. Обаче и много пари да имаш, все ще искаш с тях да вземеш най-доброто от живота. "Най-доброто от живота" за всекиго има различен израз, и е ясно, че това не са тениските от 5 лева, както казва и Анксели. Нито в България съм си ги купувала, нито в Канада. (Макар че точно за тези цени пълня гардероба на дъщеря си от Зара, на 70% намаление никой не може да устои).
Познавам българи с много високи доходи и в Северна Америка, и в България. Едните ги задържа в БГ бизнеса им, както и "купона". Но ги грабят често... Крадци, полиция... Борят бюрокрацията с рушвети. А другите предпочитат да живеят на цивилизовано място, и децата им да могат да учат в Йеил, без да се налага да слушат Азиз. (моля да ме извинят почитателите му).
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

anxeli написа:като на Парасуко и Бебе например,
Parsucuco proizvejda sashto v Kitai.I v Severna Korea.Hubavo neshto sa unikatite inache. :D
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Pepon написа:Kato si kupeh ot bitaka v BG turska teniska za 5 leva ia noseh posle 2 godini. ...
:beer:
Мухахаха, вече почвам да вярвам на Сашо, че тук май слагат опиати в храната и то не само на децата :lol: :rotfl:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

huba написа:
anxeli написа:като на Парасуко и Бебе например,
Parsucuco proizvejda sashto v Kitai.I v Severna Korea.Hubavo neshto sa unikatite inache. :D
Знам, и в Пакистан също :roll: , добре че ми отвори очите. Това ми беше мисълта, когато се използват качествени материали, дизайнери и има контрол, и китайците произвеждат качествено. Това че нещо е направено от българин, турчин или мързелив канадец не е критерия дали да го купя. Купувам каквото ми хареса и знам как да го избирам 8) .
Циганите - на Сатурн !
mdju
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 3:40 pm
Местоположение: Bg
Обратна връзка:

Мнение от mdju »

Точно така е както е го написала Clarissa.
Не че в Бг не се изкарват пари , но има и куп неприемливи неща. А пък с този купон , като че ли това е единственото най-важното нещо за много българи, а в крайна сметка живота не е само купон.
А що се отнася до Канада, явно процеса на адаптиране отнема известно време и когато човек опознае нещата , открива положителните страни.
You have to adapt to Canada and Canada have to adopt you.
Не е ли така?

Clarissa, по въпроса за възрастта, ясно , това също е едно от предимствата на Канада.
Не греши само този, който не прави нищо!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Mdju, :thumbsup: 100% 100% си прав. Явно засега това се вижда по-добре отдалече, от Бг. Купона е където си го направиш, нали така. Ако знаеш какво искаш, щастието се изразява в процента "quality time" отнесен към процента "досадна работа" ( в която неминуемо се превръща всяка мечтана работа след 2-3 години обикновено :D ). Кой както го разбира, парти, шопинг, спорт, излети със семейството, риболов, от всичко по малко, каквото там. Тук според мен човек е по-спокоен и с повече възможности да се радва на свободното си време. За някои за това трябват много пари, за други - хич, и малко бира :beer: . Разни хора, разни идеали :D !
Циганите - на Сатурн !
Заключено