Имунизации на деца

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Имунизации на деца

Мнение от Kiwi »

Привет

На малкия ми син му остана да се направи една имунизация от България.
Въпроса е следния:

Къде(В какво медиц. учреждение) да регистрирам децата ? И как да продължа имунизациите които не са направени в БГ ?

Поздрави от Монтреал Север,
Атанас
simon
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Юни 27, 2004 9:46 am
Местоположение: Quebec
Обратна връзка:

Мнение от simon »

zdravei
Neznam kolko shte ti buda polesen ,no dano i drugi roditeli da napishat neshto.Dokolkoto znam tukashnite imunizazii sa po drug kalendar .Bez problem shte vi gi napraviat i tuk -Canada.No zatova nai dobre se posuvetvaite s pediatur.te shte vi kagat koga gi praviat ,a i druga si mislia 4e imashe dori edna imunizasia koiato tuk ne ia praviat a v Bg ia praviat no ne sum sigoren .za tova nai dobre otidi pri pediatur.Nie hodihme i ni kazah 4e shte mu napraviat tova koeto ostav kato se suobraziavat s tiahnia kalendar.Ima niakakvi vaksini koito triabva dase slogat predi da trugne na u4ilishte.
Ako spazvash vsi4ki pravila,gubish zialoto udovolstvie.
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

Заведи си детето в Болницата Sainte-Justine . Там ще те обслужат супер . Ще ти поискат карнета с ваксините от БГ . Но преди това имаш нужда от rendez-vous . Обади им се колкото се може по бьрзо . Телефона го забравих , но лесно ще го намериш . Успех
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Най-добрият вариянт е да си намерите личен лекар, който да се грижи за децата. Едно, че ще им прави профилактични прегледи (при необходимост изпраща при специалист), друго, че е задължен да следи и прави всички имунизации. Аз съм върл привърженик на имунизациите и нашият семеен лекар сложи и противогрипна ваксина на щерката.
simon, в Канада на правят ваксина против туберколоза, но ако я изискаш, не би трябвало да ти откажат, може би се заплаща обаче.
Изображение
Аватар
Dessislava
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Montreal-Sofia-Sheinovo

Мнение от Dessislava »

аз също смятам, че е най-добре да запишете детето при личен лекар, който да го следи. Той ще ви направи необходимите допълнителни ваксини, който тук се полагат. Ако искаш допълнителна, не би следвало да има проблем, но обикновено си я купуваш сам.
При нас например още при първата среща с докторката тя ни направи изравняване на ваксините. Надупчиха ни детето като цедка - биха му 4 ваксини наведнъж! :shock:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Опитай да намериш педиатър, а не домашния лекар на цялото семейство. Педиатрите са много по-добре подготвени да диагностицират деца, е, ваксините всеки може да надупчи, но по-късно джипитата са по-склонни да ти изпратят детето на специалист или на рентген без да го погледнат, отколкото да сложат една слушалка например и да разберат какъв е проблема. Спестява доста рев и време :wink: .
Циганите - на Сатурн !
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »


Въпрос(с риск да задам глупав въпрос)

Къде има педиатри ? В Болниците предполагам ?
Как да открия личен лекар в Монтреал ?

Благодаря на всички.
-атанас
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Не знам за Монтреал, опитай на гугъл със думи доктор сърч монтреал, педиатър, нещо такова. Ето ти сайта който аз използвам за Онтарио, така си намерих педиатъра, страхотна докторка, млада, чете, много добра с детето, а и личния лекар. За него сложих на сърча да разбира и български и ми намери един - Др. Даниел Кебеде, нигерийче завършило ортопедия в София, в класа на проф. Матев, учило и тук, говори български като поп, голямо шоу е, по коледа вика внимавайте с червеното вино и луканката да не вдигнете кръвното... Голям образ е, много си го обичаме ...
Та ето сайта тук, търси нещо подобно. Не е нужно доктора да е в болница, по-добре да е частна практика на 1-2-5 или колкото там доктори. Да знаеш че в канада напоследък не достигат докторите и много малко практики приемат нови пациенти, успех с това !
Циганите - на Сатурн !
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Kiwi написа:
Въпрос(с риск да задам глупав въпрос)

Къде има педиатри ? В Болниците предполагам ?
Как да открия личен лекар в Монтреал ?

Благодаря на всички.
-атанас
Da namerish lichen lekar ili pediatar v Montreal koito vzima novi pacienti e dosta trudno.No ima CSLC-tata(kvartalnite polikliniki) kadeto moje da go zavedesh, pak se chaka no ne mogat da te varnat.Polzvai toia variant dokato namerite pediatar.Inache kogato decata sa v uchilishtna vazrast imunizaciite se slediat ot uchilishtnata sestra.

Eto tuk nameri koordinatite na kvartalnoto CSLC.Obadi se i te shte ti dadat chas.

http://www.msss.gouv.qc.ca/en/reseau/info_sante.html
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Следенето на имунизациите и навременното им слагане няма нищо общо с лекарите. Това е сестринска работа и се извършва в CSLC-тата по место жителство или в училище от сестрата.

Сан Жюстин е хубава болница, разбира се (в момента съм там в хирургията),но...за имунизации... :lol: :lol: Не ме разсмивайте!
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

anxeli написа:Не знам за Монтреал, опитай на гугъл със думи доктор сърч монтреал, педиатър, нещо такова. Ето ти сайта който аз използвам за Онтарио, така си намерих педиатъра, страхотна докторка, млада, чете, много добра с детето, а и личния лекар. За него сложих на сърча да разбира и български и ми намери един - Др. Даниел Кебеде, нигерийче завършило ортопедия в София, в класа на проф. Матев, учило и тук, говори български като поп, голямо шоу е, по коледа вика внимавайте с червеното вино и луканката да не вдигнете кръвното... Голям образ е, много си го обичаме ...
Я, anxeli, че с теб и един и същ доктор имаме :D . Кебеде е супер! И бива ли така, да идваш в нашия район и да не дойдеш едно кафе да изпием :(
Изображение
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

JOY написа:Следенето на имунизациите и навременното им слагане няма нищо общо с лекарите. Това е сестринска работа и се извършва в CSLC-тата по место жителство или в училище от сестрата.

Сан Жюстин е хубава болница, разбира се (в момента съм там в хирургията),но...за имунизации... :lol: :lol: Не ме разсмивайте!


Смей се , смей се ...моето дете беше имунизирано в тази болница и ходи всеки месец на профилакти4ни прегледи !!! Ходи и на зьболекар ...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Смей се , смей се ...моето дете беше имунизирано в тази болница и ходи всеки месец на профилакти4ни прегледи !!! Ходи и на зьболекар ...
Сериозно?! :shock: Може би във връзка с друго заболяване? А в кое крило ходите? Къде по-точно?
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

JOY написа:Следенето на имунизациите и навременното им слагане няма нищо общо с лекарите. Това е сестринска работа и се извършва в CSLC-тата по место жителство или в училище от сестрата.

Сан Жюстин е хубава болница, разбира се (в момента съм там в хирургията),но...за имунизации... :lol: :lol: Не ме разсмивайте!
Откога имунизациите се правят от сестрите? По принцип са приоритет на лекаря........
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

JOY написа:
Смей се , смей се ...моето дете беше имунизирано в тази болница и ходи всеки месец на профилакти4ни прегледи !!! Ходи и на зьболекар ...
Сериозно?! :shock: Може би във връзка с друго заболяване? А в кое крило ходите? Къде по-точно?
Joy, dosta ot bolnicite imat "Clinique familiale".Sigurno za tova stava vapros.Az predi jiveesh blizo do edna bolnica i lichnite ni lekari biaha vsichki ot tam, t.e ot prilejashtata klinika.

A imunizaciite mogat da se praviat i ot sestri i ot lekari.Niama koi znae kakvo znachenie.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Заключено