Още за Пан българизма или каде сме закачили чифтето пищтови.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ostavete Balgariya na mira ,tam havata ya znaem ,na men vse dumata mi e za novata mi strana Canada,dayte da si govorim za neya ,da se abstrahirame ot sravneniya .Az kato realist,no slab matematik iskam da resha edna prosta matematicheska zadachka ,no se zatrudnyavam,za tova molya vi pomognete mi :
rabotya na 10d. na chas ,37,5 na sedmica ,150na mesec ,sled taksite mi ostavat chisto 1100d,kato izvadya naema 650,dve karti za transport 110,tok,tel.,int.-80,marki za pisma -10,razhodi za fun-3,5/bira ,cigari,kino,gandga ,xxl/ mi ostavat chisto-246,5.Pri cena na domatite 1,5 kolko burkani s turshiya bih si napravil za zimata i ako sakratya razhoda fun,kolko meseca ste sa mi neobhodimi da si zakupya ednoposochen bilet do Balgariya.A zatrudnih li vi ,na taya zadacha dage i Sarra ne moge da mi otgovori.
Аватар
dissidente
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Авг 02, 2003 8:29 pm
Обратна връзка:

Мнение от dissidente »

bateto написа: rabotya na 10d. na chas ,37,5 na sedmica ,150na mesec ,sled taksite mi ostavat chisto 1100d,kato izvadya naema 650,dve karti za transport 110,tok,tel.,int.-80,marki za pisma -10,razhodi za fun-3,5/bira ,cigari,kino,gandga ,xxl/ mi ostavat chisto-246,5.Pri cena na domatite 1,5 kolko burkani s turshiya bih si napravil za zimata i ako sakratya razhoda fun,kolko meseca ste sa mi neobhodimi da si zakupya ednoposochen bilet do Balgariya.
Shtiah da se usmihna, ako polojenieto ne mi izglejdashe tolkova ... :? :cry:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Kakto Todor Kolev kaza v knigata si ;Opasen char; : ...ikonomiyata mayka na mizeriyata ...yurush na domatite .
charly
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:02 am
Местоположение: Sofia

Мнение от charly »

Ne znam koi e izmislil tozi mit ce balgarina e umen i trudolubiv??Istinata e ce sme posredstveni vav vsicko,s izklucenie na zavista ,tam sme naistina care.Bil sam v US i vapreki ce sam s visshe,bih predpocel da ziveia v US ili Canada da rabotia mizerna rabota no ste ziveia spokoino i bez tazi prostotia v BG.Niama da ima koi da me natiska v kazana.I mnogo me e iad kato proceta takiva rasistki lozungi za pakistanci i cernilki.Abe hora vie do koi vek mozete da si prosledite rodoslovieto..!!!Ta nali i te sa otisli da tarsiat nesto po- dobro.Nima ne znaete za smradlivite balgarski mishoci,koito se razhozdat iz centara na London,s kakvo sa po-dobri ot da recem -pakistancite?
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

bateto написа:Ostavete Balgariya na mira ,tam havata ya znaem ,na men vse dumata mi e za novata mi strana Canada,dayte da si govorim za neya ,da se abstrahirame ot sravneniya .Az kato realist,no slab matematik iskam da resha edna prosta matematicheska zadachka ,no se zatrudnyavam,za tova molya vi pomognete mi :
rabotya na 10d. na chas ,37,5 na sedmica ,150na mesec ,sled taksite mi ostavat chisto 1100d,kato izvadya naema 650,dve karti za transport 110,tok,tel.,int.-80,marki za pisma -10,razhodi za fun-3,5/bira ,cigari,kino,gandga ,xxl/ mi ostavat chisto-246,5.Pri cena na domatite 1,5 kolko burkani s turshiya bih si napravil za zimata i ako sakratya razhoda fun,kolko meseca ste sa mi neobhodimi da si zakupya ednoposochen bilet do Balgariya.A zatrudnih li vi ,na taya zadacha dage i Sarra ne moge da mi otgovori.













ami az moga da ti otgovoria :) Tuka domati niama nujda da konservira6, za6toto burkana vurvi kina, a i sa beleni i nariazani.Tur6a su6to niama nujda da pravi6, za6toto presnite zelen4uci sa evtini.10$ za marki!!Ti lud li si??? Kato deca na 21 vek, pismata se pra6tat po internet, a i pri cena na markata 1.25 $ ti 10 pisma na mesec li pra6tat6??Taka ili ina4e si polzva6 interneta , pra6tai si bezplatni mail-ove. E, ako tolkova se natiska6 da hodi6 do BG, jalko 4e ne si razbral kanadskia na4in na jivot. Tuka 4ovek ne pesti a i za6to li? Toia bg mantalitet beli prai za 4erni dni go niama. Bileta za bg si go kupuva6 kato prekara6 edin put kreditnata si karta prez aparat4eto :wink: Ei sega si gledam poslednata smetka.Za 300$ imam da platia 10 tozi mesec!Da jivee Canada!!!

I mejdu drugoto, 4esto ne pi6a, a i ne 4eta foruma. Prosto riadko mi ostava vreme, a i mi omruzva da obejdavam nedovolnite kolko e hubavo tuka.Prosto za6toto vseki si ima mnenie. Te ne mrunkat zaradi sporta. Te prosto si viarvat.Niakoi se vru6tat, drugi ostavat i produljavat da si mrunkat. Nikoi ot poznatite mi ne se oplakva. Vsi4ki sa dovolni ot idvaneto si tuk. No po li4ni nabludenia moga da kaja 4e tezi koito sujaliavat za IMIGRACIATA si (bel. za ombudsman) se subirat sus drugi nedovolni. I vzaimno se sujaliavat i si obiasniavat kolko e hubavo v Bg, Kolko be6e hubavo kato si dremehme po kru4mite.I kak kupona si te4e6e.I razberete.Na tiah naistina ne im haresva!Niama smisul da gi obejdavate! No su6tite tezi hora ne sa si podali nosa na vun za da usetiat rituma na Montreal . A Montréal..ça bouge! S 10$ na 4as za sam 4ovek ne e lesno, ne izkam da izpadam i v drugata krainost, za da ne mi se obidi6 Bate. No mamka mu pari sa. Stiga s tia biri daite da go oburnem na tvurdo! Za 2 4asa vadi6 butilka vodka :beer: niama ikonka na vodka!turpite kritika! :roll:

-----------------------------------------------------------------------------------


Да знаеш ти живота как обичам!
И колко мразя
празните
химери...

За мен е ясно, както че ще съмне -
с главите си ще счупим ледовете.
И слънцето на хоризонта
тъмен,
да, нашто
ярко
слънце
ще просветне.

------------------------------------


Може би искате
да я сразите
моята вяра
във дните честити,
моята вяра,
че утре ще бъде
живота по-хубав,
живота по-мъдър?

А как ще щурмувате, моля?
С куршуми?
Не! Неуместно!
Ресто! - Не струва! -
Тя е бронирана
здраво в гърдите
и бронебойни патрони
за нея
няма открити!
Няма открити!
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

bateto написа: .....Az kato realist,no slab matematik iskam da resha edna prosta matematicheska zadachka ,no se zatrudnyavam,za tova molya vi pomognete mi :
rabotya na 10d. na chas ,37,5 na sedmica ,150na mesec ,sled taksite mi ostavat chisto 1100d,kato izvadya naema 650,dve karti za transport 110,tok,tel.,int.-80,marki za pisma -10,razhodi za fun-3,5/bira ,cigari,kino,gandga ,xxl/ mi ostavat chisto-246,5.Pri cena na domatite 1,5 kolko burkani s turshiya bih si napravil za zimata i ako sakratya razhoda fun,kolko meseca ste sa mi neobhodimi da si zakupya ednoposochen bilet do Balgariya.A zatrudnih li vi ,na taya zadacha dage i Sarra ne moge da mi otgovori.
Bate, понеже така специално си ме цитирал (какво толкова съм ти направила....) .
Ама не мога да ти реша проблема - преди много време бях в мат гимназия. Доколко на шега, доколко не - малко си закъснял с доматите, щото цените им сега се вдигнаха, но до преди месец 10 lb (около 5 кг) си бяха $5 на пазара!
А ако толкова искаш еднопосочен билет за БГ - по 3.5$ на месец да си заделяш - ще трябва да почакаш, боя се. Ако много го искаш - с общи усилия може да съберем пари или credit line / credit card ще се ползват и ти после ще ни ги върнеш. Ако можем да помогнем - аз поне съм насреща!
Но нали знаеш - всеки с проблема си - аз пък не мога да се наканя да отида за седмица-две в БГ , за да видя семейство и приятели, и отлагам ли отлага, та чак съм се уплашила от себе си.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

eh prosta zadachka ,no yavno ili ne ste v sastoyanie ili ne iskate da ya reshite za da poglednete istinata v ochite,ne che egednevno ne ya useshtate na garba si.predpochitam da mislya ,che ne ste mi razbrali misalta ,za sobstvenno uspokoenie ,dano da ne gresha .Ste si posluga s kalkulatora :
250d:na 150rab chasa=1,66na chas
250dx1,20lv=300lv
250d. za hrana ,razvlecheniya ,lekarstva ,remonti na kolata ,plashtane na ticketi,zabolekar,knigki,nova zadacha ,ya sega se opitayte da gi razdelite za da vi stignat.
ne day si boge da vi se sluchi nyakakav izvanareden razhod ili nyakakva nepriyatnost kakvo pravite,nishto stres.
zaboli vi zab ,vizita pri zabolekar -min 100d.,otsastvate ot rabota 1den-80d. ot nadnicata i v tozi smisal
prosto se protipostavih na tvardenieto vidite li tuk kato vzemash 10d. na chas mogesh da giveesh dobre i normalno,a s 500lv v balgariya ne mogesh da se opravish,mogesh da giveesh ama mizerno i s mnogo nervi i napregenie,da ne govorim ,che za tiya 10 d. ti skasvat i zadnite chasti,te vsashtnost se okazaha 1,66,znaete samo da vdigate lozunga ;da givee Canada ,tuk e super;,ami kade vi otide realizma .napishete taka i nyama da vi ironiziram:
v Canada s 10d. na chas se givee na raba na mizeriyata i ne mogesh da imash nikakvi perespektivi i da kroish planove za badeshteto si,sravnimo s bg. e vse edno da vzimash 500lv.
v Canada s 20d. na chas se givee mnogo dobre,no ne super,prosto nyamash grigi ,osven da mislish za rabotata si
v canada s 40d. na chas se givee super,mogesh da si pozvolish da patuvash po sveta /da si karash otpuskata na Havay.../
Vsichko e vazmogno,tova e pologitelnoto,ako iskame da sme optimisti,a realista bi se zamislil v/u statistikata ,kolko procenta poluchavat 10,20,i 40d. dosta sa i na 7,3,ima dosta oficialni saytove v koito moge da se otkrie,az obache ne gi cheta zashtoto sam tuk i imam navika da gledam po nadalech ot nosa si.
A za razocharovanieto si zagubata na vyara v kanadskata sistema ste vi napisha po kasno,kato spodelya konkreten primer,sega nyamam vreme,otivam na edna rabota za 5d. na chas na cherno,vapreki che sam na byalo,no kato ne stgat parite nyamam izbor.
Vsyakakvoi spodeleni misli mnenie i komentar se otnasyat edinstvenno i samo za Canada i nikoya druga dargava ,analizat mi e napraven na baza vpechatleniya ot givota ,kato sam se abstrahiral ot vsyakakvi sravneniya s lica ,dargavi i predmeti.
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

bateto написа:eh prosta zadachka ,no yavno ili ne ste v sastoyanie ili ne iskate da ya reshite za da poglednete istinata v ochite,ne che egednevno ne ya useshtate na garba si.predpochitam da mislya ,che ne ste mi razbrali misalta ,za sobstvenno uspokoenie ,dano da ne gresha .Ste si posluga s kalkulatora :
250d:na 150rab chasa=1,66na chas
250dx1,20lv=300lv
250d. za hrana ,razvlecheniya ,lekarstva ,remonti na kolata ,plashtane na ticketi,zabolekar,knigki,nova zadacha ,ya sega se opitayte da gi razdelite za da vi stignat.




Hold on, hold on 4e kakto se nae po4nah napravo da se prosulziavam, no haide da ne smiatame po kru4marskata plz :wink:



rabotya na 10d. na chas ,37,5 na sedmica ,150na mesec ,sled taksite mi ostavat chisto 1100d,kato izvadya naema 650,dve karti za transport 110,tok,tel.,int.-80,marki za pisma -10,razhodi za fun-3,5/bira ,cigari,kino,gandga ,xxl/ mi ostavat chisto-246,5

A v bg zna4i ne pla6ta6 tok ,tel,internet,transport, otoplenie , ne pie6 bira i t.n ili kakvo? ili vadi6 o6te 1100 x1.20=1320 za da pokrie6 vsi4ko tova , toest na tebe ti idva edna prili4na zaplata ot 1320+300= 1640 leva mese4no Samo deto v bg tia 300 sa ti vsi4ko s koeto razpolaga6 i osven goreposo4enite razhodi , su6to taka kato normalno 4ove6ko su6testvo ti se slu4va i v bg da se razbolee6, da te zaboli zub i tn i tn taka dobre izbroeni ne6ta. i sega imam az za teb edna zada4ka zaka4ka :wink:
Sled kato taka pregledno izgotvi mese4nia ot4et predi da otleti6 za dopulnitelnite 5$ na 4asa koito v bg edva li moje da izkara6, dori i da iska6 4esto niama po4asova rabota.To az pitam sled kato:


v Canada s 10d. na chas se givee na raba na mizeriyata i ne mogesh da imash nikakvi perespektivi i da kroish planove za badeshteto si,sravnimo s bg. e vse edno da vzimash 500lv.

zna4i ili 1)s 200 lv v Bg pokriva6 transport, tok,tel,parno,voda,hrana,razvle4enia,cigari, kino, ako si na naem i naema btw, koeto e meko kazano ludost
ili 2)tuka sus 10$ na 4as se jivee kakto v bg sus 1640, na ruba na miseriata, a


e az ne sum zavur6ila mat gimnazia, no moga malko da smiatam :idea:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

bateto написа: v canada s 40d. na chas se givee super,mogesh da si pozvolish da patuvash po sveta /da si karash otpuskata na Havay.../
Митове и легенди, с $40/час не можеш да ходиш да почиваш на Хавай за съжеление...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

Ах, ама моля ви се! И колко трябва да получаваш, за да можеш да отидеш на Хавай или някъде другаде, бе?
Щото и по-малко от $40 на час при 35 часова да вземаш пак можеш да си го позволиш. Е, ако работиш по 3 часа седмично за по $40 - да, няма да можеш да си го позволиш.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ами я сметни колко се получава при $40 на час при около 2000 годишно, после извади данъците, после отиди и провери какви са цените на хотелите на Хаваи, и си направи сметката, особенно ако става дума за семейство...

Мда, такива мити работи, не питай старило, питай патило...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

ама аз първо погледнах за всеки случай цените, макар че имах представа (3-4000 средно за двама).....
и аз не вземам $40 на час, ама мога да отида на Хавай, ако ми се прииска. За семейство - то нормално двамата човека доходи имат.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Под $2000КАД на човек/седмица няма да намериш, после прибави кола под наем, храна, някоя и друга екстра и евентулано медицинска застраховка, добави 15% такси върху всичко... Мда минимоум 2500/3000 човек на седмица 2 човека 6 бона...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

sara написа:Ах, ама моля ви се! И колко трябва да получаваш, за да можеш да отидеш на Хавай или някъде другаде, бе?
Щото и по-малко от $40 на час при 35 часова да вземаш пак можеш да си го позволиш. Е, ако работиш по 3 часа седмично за по $40 - да, няма да можеш да си го позволиш.
Ами донякъде Lub0 е прав. Защото, ако беше само почивката на Хаваите - добре. За около $4000 двама души могат да отидат за седмица, ако нямат кой знае какви претенции за хотела и не мърдат много из островите.

Обаче и разходите в Канада се увеличават. Хората не искат да живеят в апартаментчето под наем цял живот, децата порастват, появяват се нужди, за които преди човек не е и помислял. Като си помисля, че преди няколко години двама души се оправяхме с $2000 чисти на месец в Торонто, а сега само ипотеката ми е към $1700. Затова ще се мъчим още някоя и друга година на Карибите :-)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Именно, точно това исках да кажа и аз, speedy. Човек колкото повече получава, толкова повече харчи и не остават много за Хаваи, виж Карибите е друго нещо (сиреч цените са доста по евтини)....
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено