Хубаво Нещо ли е Емиграцията ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено

Хубаво Нещо ли е Емиграцията ?

Да
38
60%
Не
25
40%
 
Общо гласове: 63
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

Бате батко Наско си описъл по горе,но не ми достигат до 2 хилки,ако се напъна ще ги правя,ама ще дойда и аз да видя къф кенеф е Канада :)
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

Наско,едно езеро може да е дом за рибите,плаж за туристите и кенеф за... :wink:
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

Прав си братле,но аз не съм щастлив тук и затова се махам
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Lub0 написа:И аз гласувах с ДА, човек трябва да се цели на високо, да търси възможности за развитие, да види свят, а не да го е страх и да си седи на село с цялата рода нагъчкана около него в къщата на прадядо му... Или както са казали хората "но риск, но фън". Според мен, това, дали човек ще успее или не в живота е свързано точно с такъв начин на мислене, с това дали може бързо да се адаптира, да поема рискове, да се самоусъваршенства и т.н., ако забелязвате, хората дето мрънкат в Канада са същите дето мрънкат и в БГ, хора на които все някой друг им е виновен, все някой ги е излъгал... време е човек да погледне себе си и да си направи трезва преценка какво може, какво знае, да си постави една ясна цел и какво ще му е нужно за да я достигне, и почва да се бори, а не да седи и да се оплаква...
Взе ми думите от устата!

Имаше една много хубава българска приказка дето един седеше и чакаше да му паднат жълтиците през комина...!!!!! Да ама не!

Ако сам не се постараеш за бъдещето, за самоусъвършенстването си...никой не може да го направи вместо теб.

И както някой каза, че тук се е освободил.....И аз тук се освободих от простотията и дребнавщината....сега някой може да каже, че и в Канада има простотия и завист и злоба и дребнавщина...има, но не съм длъжна да я търпя...тук имам собственото ми лично простанство, което никой не нарушава, тук имам свобода каквато в БГ никога нямаше да имам.......а за мен свободата е най-ценното нещо, което няма да си го дам за нищо на света. Няма да стана гъзолизец за да мога да си осигуря мизерно съществуване.Даже пък трябва и да съм супер благодарна за мизерията и много много да не роптая, че иначе и това няма да имам......Е, благодаря от такива подаяния.Аз мога да се преборя за по-добър живот и да го направя със собствените си две ръце.И чуждата страна ми дава тази възможност, а собствената ми не.
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
exquisitus
Мнения: 497
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 10:12 am
Местоположение: Hell

Мнение от exquisitus »

taralej написа:Взе ми думите от устата!

Имаше една много хубава българска приказка дето един седеше и чакаше да му паднат жълтиците през комина...!!!!! Да ама не!

Ако сам не се постараеш за бъдещето, за самоусъвършенстването си...никой не може да го направи вместо теб.

И както някой каза, че тук се е освободил.....И аз тук се освободих от простотията и дребнавщината....сега някой може да каже, че и в Канада има простотия и завист и злоба и дребнавщина...има, но не съм длъжна да я търпя...тук имам собственото ми лично простанство, което никой не нарушава, тук имам свобода каквато в БГ никога нямаше да имам.......а за мен свободата е най-ценното нещо, което няма да си го дам за нищо на света. Няма да стана гъзолизец за да мога да си осигуря мизерно съществуване.Даже пък трябва и да съм супер благодарна за мизерията и много много да не роптая, че иначе и това няма да имам......Е, благодаря от такива подаяния.Аз мога да се преборя за по-добър живот и да го направя със собствените си две ръце.И чуждата страна ми дава тази възможност, а собствената ми не.
otlichno kazano. i az se chuvstvah svoboden i v NYC i v Bruxelles, a v BG ne.
The secret of success is sincerity. Once you can fake that, you've got it made. -- Jean Giraudoux
--------------------------------------------------------
If the world were the perfect set of teeth, you would be plaque!! -- Dolph, the fascist hippo
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

bateto написа:E,че к'во му е лошото по цял ден да се моташ по кафенетата докато ежемесечно 2,3 хилки те тупат по главата.По ли е добре цял живот да опъваш каиша за тези пари в странство.То ,ако беше далавера навремето Чичо Сам нямаше да си внесе Чичо Том от Африка ,а сам щеше да си копа тръстиката.А по въпроса за развитието,аз съм се развил достатъчно,да се развиват неразвитите,на мен пари ми трябват не слава да си вдигам самочувствието.Като си събера кинтоците се изнасям и освобождавам местото на някой нахъсан имигрант да дерзай и да се усъваршенства.
Дето има един лаф-труда краси човека,да работят маймуните. :D
Е как ще стане тая да почнат да те бият хилките по глават изневиделица? Нали преди това трябва доста да си се потрудил за да натрупаш асети, които да работят за теб...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

sasho71 написа:
huba написа:
goliama mechka написа:и за мен е освобождаване-от простотията,тъпотията,рушветите,завистта,престъпността и още много,много други неща в БГ..
Изображение Изображение Изображение
и не разбрах това какво израззява :D
и тук има простотия, тъпотия, завист, престъпност....
Sasho , neshto barkash.Tuk gi niama tia raboti.Tuk ima samo visokointeligentni i iztancheni mestni hora i super umni i neoporocheni ot rodnite si nravi imigranti.Spirai da pluesh i zapochvai da majesh s rozovata chetka za da vlizesh i ti v grafata na super uspelite .A kakvo sam iskala da kaja- ami napregni si mozaka i shte razberesh.
Последно промяна от huba на Пон Фев 21, 2005 7:13 pm, променено общо 1 път.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
rose
Мнения: 265
Регистриран на: Съб Май 08, 2004 9:09 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rose »

Не смятам, че емиграцията е нещо хубаво, но именно заради това мисля, че за да се решим на нея, там където сме живеели явно е било още по-зле...
А човек както се досещате, търси по-добрите възможности в живота си.
Тогава какво да кажем за хората, които са решили да емигрират въпреки трудностите, въпреки това че ще започнат може би целия си живот отначало...?!
Ако им е лесно в собствената им родина, ако се чувстват сигурни, със защитени права и удовлетворени от живота си, дали тогава биха тръгнали по трънливия път на емиграцията?
Изводът е: Значи емиграцията си струва, защото е решение и избавление от по-лошо...! :noz:
Макар, че хората, които не го осъзнават, по-късно страдат и започват да се оплакват и да се вайкат...
Въпрос на мотивация, бих казала аз!
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

аз гласувах за емиграцията.още не съм на седмото небе но когато имам предизвикателства се чувствам по-добре.
преди да емигрира всеки си мисли че е готов на всичко и именно емигрирането ни дава ясна представа на нас самите какво представляваме,можем ли да се борим с трудностите или само си мислим че можем.
вярно е че се разделяме с приятели и родители но не е ли това една генерална репетиция за неща които ни очакват все някога?
за да бъдеш емигрант наи-напред трябва да го искаш и после разбираш дали го можеш.за съжаление тези които се връщат минават за страхливци ,но аз мисля че те са също толкова смели колкото и другите.
важното е да намериш своето място под слънцето и да си щастлив,а слънцето е навсякъде но щастието ти трябва да го откриеш!
след като прочетох "Алхимикът" започнах да гледам на живота по-различно-препоръчвам ви тази книга.
Съединението прави силата!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Rose добре ,но въпроса в анкетата бе -хубаво нещо ли е имиграцията ,а не дали си струва или не си струва да имигрираш.Имам чувството ,че болшинството от изказалите се не направи разлика м/у двата въпроса и по скоро отговори на втория,от тук и се породиха противоречиви мнения.

Аз отговорих с Не конкретно на въпроса -не е хубаво нещо,ако бе зададен въпроса дали си струва да имигрирам бих отговорил с Да,да защото съм имал нужда и ми дава възможност да реализирам целта си,които възможности в Бг. ги нямах.
Обаче агитката не направи разлика м/у тези два различни въпроса и скочи пак по навик да ни убеждава нас с противоположното на тях мнение колко сме негодни и некадърни.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

sasho71 написа:
Lub0 написа: ha ha, що бе Любо, не си ли виждал на село големите къщи с 3 гаража- дядото и бабата живеят в пристройка-барака, единия син/дъщеря с 2 деца на първия етаж, втория син/дъщеря на 2 етаж,
всички дружно ходят на лозе или да копаят царевица, вечер се събират на голяма софра под асмата, пийват си ракийца от селския казан, хапват салатка от истински краставици ...абе ...идилия...понякога си мечтая за това когат ме заклещи някой трафик тука :cry:

Мерси от такваз любоф... бррр..., (иначе истински краставици и марули от Коско, дето Богиня ще ни погребва на паркинга :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

huba написа:Tuk ima samo visokointeligentni i iztancheni mestni hora i super umni i neoporocheni ot rodnite si nravi imigranti.
много задълбочено почвам да мисля над тоз виц дето го каза :tk:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

[quote="sasho71"][quote="AleksandrAI"]
Аз Емигрирам защото ми писна да ми оценяват труда за някви си мизерни левчета ...[/quote]

айде , още един! момче, ти откъде си сигурен, че тук ще ти оценят труда? :shock: ако ги знаеш какви са "оценители"...това е хубаво да го пишеш кат дойдеш тука, като потърсиш работа, като се пребориш с някои от местните асоциации...защото ако не се пребориш , тогава във фабриката за 7-8$ на час така ще те "оценят", че ще ти изкарат джигера и тогава ще запееш друга песен :wink:[/quote]

ай стига с тези фабрики - ти в колко такива си работил за 7-8 долара ?
аз лично работя във фабрика и то за почти двойно от 7 на час.... има една приказка "не питай старило, питай патило" и ти не си добрия пример в случая....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

[quote][quote="bateto"]E,че к'во му е лошото по [color=red]цял ден да се моташ по кафенетата докато ежемесечно 2,3 хилки те тупат по главата[/color].По ли е добре цял живот да опъваш каиша за тези пари в странство.То ,ако беше далавера навремето Чичо Сам нямаше да си внесе Чичо Том от Африка ,а сам щеше да си копа тръстиката.А по въпроса за развитието,[color=red]аз съм се развил достатъчно,да се развиват неразвитите[/color],на мен пари ми трябват не слава да си вдигам самочувствието.Като си събера кинтоците се изнасям и освобождавам местото на някой нахъсан имигрант да дерзай и да се усъваршенства.
Дето има един лаф-труда краси човека,да работят маймуните. :D[/quote][/quote]няма такъв филм
а Дарвин казал, че не е срамно, че сме произлезли от маймуните, а че някой от нас не са слезли от клона все още
BG-Dude
Мнения: 261
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 1:53 pm

Мнение от BG-Dude »

Emigratsiata ne e xybavo neshto.

Migratsiata ot druga strana e #1. Nie kato bulgari ot krai vreme sme bili "gurbet4ii" i kato se vurnesh te narit4at "xadji-" :)

Az sam v USA, i neznam vie kak ste, no shto se otnasia do prestupnost, ryshveti, tupatsi i t.n. - tezi neshta tuk sa 10-15 puti po-ve4e.

Tselta na imigratsiata vinagi e bila - da napravish parite i da se vurnesh.
Neznam, no moeto detstvo si e v BG, i tam sa mi priatelite, spomenite, rodninite, babinata kushta, istoriata, korenite...Tuk sam i vinagi shte buda "foreigner" i "immigrant", nezavisimo koe pokolenie. I prostia fact 4e pishem v bulgarski forum e dostatu4no pokazatelen (podsuznatelno) kade prinadlejim.
Заключено