Хубаво Нещо ли е Емиграцията ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено

Хубаво Нещо ли е Емиграцията ?

Да
38
60%
Не
25
40%
 
Общо гласове: 63
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

dank написа:Здравейте, не отдавна открих съществуването на сайта bgcanada, и с удоволствие, когато имам време го посещавам. Аз също съм емигрант от 9 години (не в Канада, а в друга high income country), и ме заинтригува темата "за" или "против" емиграцията. Аз мисля, че всяко крайно мнение по този въпрос би било неточно. Уважавам страната в която живея, но това не ми пречи да обичам родината си. Човек не избира мястото, където се ражда, но затова пък никой не може да му отнеме правото да избира мястото, където да живее. Мисля, че приноса на нас живеещите в чужбина над 1 милион българи е да възпитаме едно ново поколение без комплекси и предразсъдъци, в дух на уважение към българското, което за съжаление винаги се оценява по-добре...от далече.
I az niama s kakvo poveche da dopalnia dank.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

Доста умен човек с хубави думи,но като гледам кви селяци емигрират и след това като се завърнат ,как се превъзнасят все едно са ме хванали някъде и за пръв път виждат,за съжаление това си е типична българска черта на комплексар и смешник с желание да се показва,такива са и децата им,нещастни копелета с джиесеми,държава хубава,племе смотано ,дори и вече заминалите го доказват-вечен спор,боксови срещи и хиляди идиотщини,да са живи и здрави всички други етнически групи-турци ,цигани и други.По добре циганска държава :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

аз гласувах "ДА". с какво толкова се разделяте в БГ ? - аз лично почти с нищо, с изключение на голямо количество навици и спомени, които с течение на времето се създават на новото място. за приятели и роднини не е проблем - света вече е едно голямо село и комуникацията, била тя виртуална или на живо се осъществява достатъчно лесно и при желание. Разкарването ми от негативната среда в БГ е повече от положителна постъпка ! Попадането в среда, в която имаш неограничени възможности за развитие, зависещи единствино от твоето желание и труд също е положително !
е няма ги кръчмите и безмислените, безкрайни висенена по кафенета с "приятели", но все едно аз никога не съм го изпитвал това "удоволствие" в БГ и просто изобщо не ми липсва.....
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

И аз гласувах с ДА, човек трябва да се цели на високо, да търси възможности за развитие, да види свят, а не да го е страх и да си седи на село с цялата рода нагъчкана около него в къщата на прадядо му... Или както са казали хората "но риск, но фън". Според мен, това, дали човек ще успее или не в живота е свързано точно с такъв начин на мислене, с това дали може бързо да се адаптира, да поема рискове, да се самоусъваршенства и т.н., ако забелязвате, хората дето мрънкат в Канада са същите дето мрънкат и в БГ, хора на които все някой друг им е виновен, все някой ги е излъгал... време е човек да погледне себе си и да си направи трезва преценка какво може, какво знае, да си постави една ясна цел и какво ще му е нужно за да я достигне, и почва да се бори, а не да седи и да се оплаква...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

Lub0,mnogo dobre go kazaИзображение
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Хубаво Нещо ли е Емиграцията ?

Мнение от speedy »

Емиграцията е доста неприятно нещо:

- преводи и легализации на документи
- изнервящо чакане тия катили от посолството да пожелаят да те видят
- решения "това ще вземем, а това не"
- болки в кръста от многократно качване на кантара с проклетия багаж, за да го докараш до 32 кг
- последна безсънна нощ
- раздяла с близки на летището, сълзите на родителите
- безкраен полет, смяна на самолета някъде със сомнамбулска походка

След това почва имиграцията.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Като не ви харесва в Канада защо не се връщате в България бре!!!!!!?????
То много е лесно да говорите: Това не ми харесва, онова било криво.
Ако знаете само как дразните, просто не е истина.
Емиграцията е създадена за хора които не се примиряват с положението си и търсят възможност за изява и развитие. Ако сега почнете да ми говорите че :"Няма как, тук е трудно" и тем подобни ще ви кажа че който е некадърен неуспява, който си разбира тегли една на некадърниците и ги оставя да се спасяват.
Аз Емигрирам защото ми писна да ми оценяват труда за някви си мизерни левчета и когато искам да направя нещо сам да срещам само неразбиране и тъпи физиономии.
Който му е неприятно да Емигрира да си пусне Планета да си сложи ракийката и салатката и да си гледа там Гергана.
Айде писна им на хората да ви слушат мрънканиците.
Аватар
sofiya
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:08 pm
Местоположение: MTL
Обратна връзка:

Мнение от sofiya »

Lub0 написа:И аз гласувах с ДА, човек трябва да се цели на високо, да търси възможности за развитие, да види свят, а не да го е страх и да си седи на село с цялата рода нагъчкана около него в къщата на прадядо му... Или както са казали хората "но риск, но фън". Според мен, това, дали човек ще успее или не в живота е свързано точно с такъв начин на мислене, с това дали може бързо да се адаптира, да поема рискове, да се самоусъваршенства и т.н., ако забелязвате, хората дето мрънкат в Канада са същите дето мрънкат и в БГ, хора на които все някой друг им е виновен, все някой ги е излъгал... време е човек да погледне себе си и да си направи трезва преценка какво може, какво знае, да си постави една ясна цел и какво ще му е нужно за да я достигне, и почва да се бори, а не да седи и да се оплаква...

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

AleksandrAI написа: Аз Емигрирам защото ми писна да ми оценяват труда за някви си мизерни левчета ...
айде , още един! момче, ти откъде си сигурен, че тук ще ти оценят труда? :shock: ако ги знаеш какви са "оценители"...това е хубаво да го пишеш кат дойдеш тука, като потърсиш работа, като се пребориш с някои от местните асоциации...защото ако не се пребориш , тогава във фабриката за 7-8$ на час така ще те "оценят", че ще ти изкарат джигера и тогава ще запееш друга песен :wink:
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

емиграция - тъп въпрос

Мнение от toncho »

леле тъпия въпрос.

да не се повтарям и да пиша неща които са писали любо и др. здравомислещи форумци (любо, кефиш ме с писанията си, само не мога да вдена шегата за искаш да бъдеш президент;-))

абе оскар хубаво ли е да носиш маратонки?
ми на едни им харесва на други не.
на едни им миришат караката на други им е удобно и се чувстват фрее.

иначе интерпретирайки въпросът ти - дали има смисъл според мен можеж да си отговориш като сравниш изходния и входния поток от БГ. освен ако не си мислиш, че само тъпаците се махат от там.

дали е лесна - знаеш ли къде ще ти е най-лесно, ще си лежиш по цял ден и никой няма да те закача за нищо?

бе такива като вас трябва да ходят всяка събота и неделя на гробища - да седят и да мечтаят за времето когато нищо няма да ги сърби.
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Re: емиграция - тъп въпрос

Мнение от huba »

toncho написа:леле тъпия въпрос.

да не се повтарям и да пиша неща които са писали любо и др. здравомислещи форумци (любо, кефиш ме с писанията си, само не мога да вдена шегата за искаш да бъдеш президент;-))

абе оскар хубаво ли е да носиш маратонки?
ми на едни им харесва на други не.
на едни им миришат караката на други им е удобно и се чувстват фрее.

иначе интерпретирайки въпросът ти - дали има смисъл според мен можеж да си отговориш като сравниш изходния и входния поток от БГ. освен ако не си мислиш, че само тъпаците се махат от там.

дали е лесна - знаеш ли къде ще ти е най-лесно, ще си лежиш по цял ден и никой няма да те закача за нищо?

бе такива като вас трябва да ходят всяка събота и неделя на гробища - да седят и да мечтаят за времето когато нищо няма да ги сърби.
Ta toncho v tvoi stil: леле tapia otgovor.!!!
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

ne sum glasuvala zastoto njamam ednoznachen otgovor puk i ne znaja takava statistika dali shte pomogne na njkoj

Naj mnogo me drazni che ne mogat da mi proiznasjat pravilno imeto v drugite darjavi :))) s vsichko drugo se svikva i nauchava , ako imash tazi naglasa

no parvo trjabva da pojiveete ne kato turisti v njakolko darjavi i da reshite dali ste popadnali na podhodjashtoto za vas mjasto za da budete tam po-dalag period ot vreme

A dali si struva da se givee v dadena darjava samo v imeto na decata, a ako te sled vreme reshat che trjabva da se mestjat zastoto tam ne im haresva ? :)))

Vse pak sme hora - dnes mi haresva tuk , utre tam ....
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Lub0 написа:И аз гласувах с ДА, човек трябва да се цели на високо, да търси възможности за развитие, да види свят, а не да го е страх и да си седи на село с цялата рода нагъчкана около него в къщата на прадядо му...
ha ha, що бе Любо, не си ли виждал на село големите къщи с 3 гаража- дядото и бабата живеят в пристройка-барака, единия син/дъщеря с 2 деца на първия етаж, втория син/дъщеря на 2 етаж,
всички дружно ходят на лозе или да копаят царевица, вечер се събират на голяма софра под асмата, пийват си ракийца от селския казан, хапват салатка от истински краставици ...абе ...идилия...понякога си мечтая за това когат ме заклещи някой трафик тука :cry:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

E,че к'во му е лошото по цял ден да се моташ по кафенетата докато ежемесечно 2,3 хилки те тупат по главата.По ли е добре цял живот да опъваш каиша за тези пари в странство.То ,ако беше далавера навремето Чичо Сам нямаше да си внесе Чичо Том от Африка ,а сам щеше да си копа тръстиката.А по въпроса за развитието,аз съм се развил достатъчно,да се развиват неразвитите,на мен пари ми трябват не слава да си вдигам самочувствието.Като си събера кинтоците се изнасям и освобождавам местото на някой нахъсан имигрант да дерзай и да се усъваршенства.
Дето има един лаф-труда краси човека,да работят маймуните. :D
dank
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 7:36 am

Мнение от dank »

Поздравявам тези, които ще имат смелостта да направят такава съдбоносна крачка каквато е емиграцията, както поздравявам и тези, които ще имат смелостта...да не я направят. Емиграцията е въпрос на личен избор. Всеки има право да изживее живота си по-възможно наи-добрия за него начин.
Въз основа на моя личен опит като емигрант бих посъветвал всеки, които планира да уреди живота си извън България, да не се противопоставя на неизбежния процес на интеграция в новото общество, а напротив-да го стимулира. Убеден съм, че така нареченият "процес на интеграция", е всъщност не едностранен, а двустранен процес, процес на взаимно обогатяване на различни култури.
Заключено