Почит към жертвите на комунистическия режим

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от MrGeek »

Денят за почит към жертвите на комунистическия режим се отбеляза за пръв път на 1 февруари 2011 г.


След 10 ноември 1989 историците публикуваха телеграмите на Георги Димитров от Москва от декември 1944 до април 1945 с разпореждания до ЦК на Комунистическата партия, сред които се открояват две забележителни "препоръки": "Никой не трябва да бъде оправдан" (21 декември 1944, написана на руски!) и "И никакви съображения за хуманност и милосърдие не трябва да играят каквато и да е роля" (януари 1945).

Резултатът е уникален: Докато Нюрнбергският трибунал постановява едва 14 смъртни присъди на висши нацистки функционери, а в Япония – 9,

"народният съд" убива общо 2730 българи

И това се случва в България, която единствена от съюзниците на Германия не е била воюваща държава срещу съюзените народи през Втората световна война. И която удържа натиска на Хитлер и не изпрати нито един войник на Източния фронт.
Поклон пред жертвите на най-злокобния и сатрапски режим в историята на България, чиито последствия продължават да задушават страната ни и до ден днешен! :bow:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от tonich »

Обръщение на президента Росен Плевнелиев по повод Деня на почит към жертвите на комунизма:
http://www.youtube.com/watch?v=ZmP4F8Gje5I"

Много силна реч! михата-две да гледа и да си записва!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от ablood »

Колкото и да намирам социалистическата идея за наивна и порочна, трябва да призная, че червените управници са маскари, както всички други. Не повече.

В историческият период на народния съд немалко управленчески обрати по света са били придружавани от подобни кървави чистки. Понякога политически, друг път религиозни, трети етнически, икономически... Все са намирали повод да изтребват предшествениците си.

Да не говорим, че самият Стефан Стамболов е бил гонен, съден и накрая заклан заради про-руските си намерения. При предишен опит за покучение над него умира неговият финансов министър Христо Белчев.

Когато червените взимат властта не правят нищо по-различно. Тогава обаче властта се сменя на ВСИЧКИ нива. Повече промени - повече присъди.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от the_coach »

ablood написа:Колкото и да намирам социалистическата идея за наивна и порочна, трябва да призная, че червените управници са маскари, както всички други. Не повече.

В историческият период на народния съд немалко управленчески обрати по света са били придружавани от подобни кървави чистки. Понякога политически, друг път религиозни, трети етнически, икономически... Все са намирали повод да изтребват предшествениците си.

Да не говорим, че самият Стефан Стамболов е бил гонен, съден и накрая заклан заради про-руските си намерения. При предишен опит за покучение над него умира неговият финансов министър Христо Белчев.

Когато червените взимат властта не правят нищо по-различно. Тогава обаче властта се сменя на ВСИЧКИ нива. Повече промени - повече присъди.
Аде бе..........
Русофобът Стамболов :?:
Откъде ги измисли тези про-руски намерения ;)
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от crusader »

ablood написа:
Да не говорим, че самият Стефан Стамболов е бил гонен, съден и накрая заклан заради про-руските си намерения. При предишен опит за покучение над него умира неговият финансов министър Христо Белчев.

.
Стамболов е бил русофоб. Така , че няма как да е имал проруски намерения.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от Rall »

ablood написа:...В историческият период на народния съд немалко управленчески обрати по света са били придружавани от подобни кървави чистки. Понякога политически, друг път религиозни, трети етнически, икономически... Все са намирали повод да изтребват предшествениците си...
A некви примери ще дадеш ли? |(
Dead Eyes See No Future
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от Pointzero »

tonich написа: Много силна реч! михата-две да гледа и да си записва!
Абе "силна реч" е силно казано, но има ценни идеи (като за досиетата например).
Ама определено изпълнението (прочитането) е слабо.
Тоя наш президентин много явно му личи как си чете от екранчето пред него... Все едно, че друг му е писал речта :rofl:

С едно само не съм съгласен - в БГ никога не е имало "комунистически" режим. Имаше социализъм, развит социализъм, но комунизъм (който според мен си е утопия на този етап на еволюцията на човечеството) никога не е имало!!!
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от myhata II »

михата две ще ви пита само едно нещо ,а после се покланяйте цяла нощ...
Кога беше по добре и сигурно :
преди 89 година или след 89 година ? :!:
А плевню изобщо нямам намерение да го слушам :fubar:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от Bistra »

tonich написа:Обръщение на президента Росен Плевнелиев по повод Деня на почит към жертвите на комунизма:
http://www.youtube.com/watch?v=ZmP4F8Gje5I"

Много силна реч! михата-две да гледа и да си записва!
О, Боже! Крадецът вика: "Дръжте крадеца!"
Какви бяха митовете за Тодор Живков? Не разбирам нещо? Това опит за плюене ли е? И то от Президент избран с листата на партия, чийто баш лидер боготвори същият този Тодор Живков? |(
Малко излишна реч. Мен ако ме питате на здрава демагогия и популизъм намирисва.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от Bistra »

myhata II написа:михата две ще ви пита само едно нещо ,а после се покланяйте цяла нощ...
Кога беше по добре и сигурно :
преди 89 година или след 89 година ? :!:
А плевню изобщо нямам намерение да го слушам :fubar:
След 89 разбира се. Получихме възможност да се махнем оттам и да си вземем живота в собствените ръце.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от Guinness »

crusader написа:
ablood написа:
Да не говорим, че самият Стефан Стамболов е бил гонен, съден и накрая заклан заради про-руските си намерения. При предишен опит за покучение над него умира неговият финансов министър Христо Белчев.

.
Стамболов е бил русофоб. Така , че няма как да е имал проруски намерения.
Поредния бисер ала ablood :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Това спокойно може да конкурира латинците от Латинска Америка.
А,бе вие с момата :* :* да не си правите състезание по ръсене на глупости :puke: :puke:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от ablood »

Ъ! Голяма глупост съм написал снощи.
Не про-руски, а противо-руски.

Извинявам се. Можете да ми триете сол.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от Koko »

myhata II написа:михата две ще ви пита само едно нещо ,а после се покланяйте цяла нощ...
Кога беше по добре и сигурно :
преди 89 година или след 89 година ? :!:
А плевню изобщо нямам намерение да го слушам :fubar:
Мухи, гледал ли си "В като Вендета" - ако не си го гледал, намери време и го гледай обезателно, после може да си поговорим какво всъщност представлява една тоталитарна държава и колко добре и сигурно се живее в нея.
Жалко че няма машина на времето, иначе бих ти предложил да се върнеш и да поживееш в България накъде през 50-те и 60-те години на миналия век.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от Bistra »

Guinness написа: А,бе вие
сте доста скучни в еснафщината си. |( Отивам да карам ски! :party:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Почит към жертвите на комунистическия режим

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
Guinness написа: А,бе вие
сте доста скучни в еснафщината си. |( Отивам да карам ски! :party:
Баси ще ходя някъде на почивка на планина и ще седна да се фукам по форумите че съм на ски.... :rofl: :rofl: :D
На това направо аз му казвам "ПЪРВЕНЮЩИНА" :lol: :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор