Допълнителни документи за Букурещ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
tivo
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 20, 2010 4:32 pm

Допълнителни документи за Букурещ

Мнение от tivo »

Здравейте!
Знае ли някой дали имиграционните в Букурещ имат достъп до досиетата във Виена.
При нас се случи така, че от Букурещ ни искат допълнително информация за определен период от миналото на единия кандидат.
За късмет в искания период има данни, които ние не сме дали на Виена и сега не знаем дали да ги дадем на Букурещ. Опасяваме се ако дадем данните да не ни държат сметка защо сме ги премълчали в първия пакет документи.
Ще се радвам ако и някой от администраторите има достоверна информация по въпроса.
Ако има още някой в подобна ситуация ще се радвам да сподели опит!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Допълнителни документи за Букурещ

Мнение от Linko »

Разбирам нежеланието да се дава конкретна информация, но така не може да се даде и верен отговор на въпроса.
Зависи какви са тези "данни", които са премълчани пред Виена.
Ако например някое е премълчал нещо, което променя изцяло кандидатурата му или пък в значителна степен, то има основания да се притеснява. Но ако става въпрос за нещо, което няма да повлияе върху основанията за издаване ан сертификати за селекция, то не виждам какво може да ви притеснява.
Федералните нямат "достъп" или копия от досието на кандидата във Виена, имат само заключението и копия от сертификатите за селекция. Но ако например някой е кандидатствал като сам кандидат пред Виена и сега изведнъж се явяват жена и деца, то е ясно че ще има последици. ;)

Иначе самият факт, че някой нещо е премълчал не е престъпление. Няма и такова изискване да си казваме и майчиното мляко. Кандидатът сам решава кои данни да посочи на базата на факторите и критериите за селекция.
Аз например от над 20 г. трудов стаж "премълчах" цели 16 г., просто не ми носеха точки. Съпругата ми също "премълча" сума ти години, защото тогава за вторият кандидат и за 1 г. и за 100 г. трудов стаж все си даваха по 1 т.
Но в документите за Букурещ и аз и тя си описахме най-подробно кой и какво е правил през всичките години след навършването на пълнолетие. Такова си е изискването на самата процедура. И никой не ни направи забележка, че пред Виена сме премълчали толкова много неща. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
tivo
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 20, 2010 4:32 pm

Re: Допълнителни документи за Букурещ

Мнение от tivo »

Благодаря на Linko за изчерпателния отговор!

И при нас става дума за премълчан трудов стаж (през последните 5 години), и то точно в периода, за който сега ни искат допълнителни разяснения.
Странното е, че ние сме посочили, че в този период кандидатът е бил студент. Или това не им е достатъчно или някой нещо не е довидял докато е проучвал досието ни. :)

Мислехмме да им "намекнем" да прочетат по- внимателно дадените от нас данни, но след като се оказа, че това с "премълчаването" не е чак такъв проблем ще им кажем и за трудовия стаж по време на следването.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Допълнителни документи за Букурещ

Мнение от Linko »

Такова "намекване" - "Абе вие не четете ли там какво съм ви пратил, ве?" не е желателно по начало. :)
Като ти искат някаква информация просто я даваш и толкова.
Аз, примерно, бях изпратил описание на служебните ми задължения в армията защото знаех, че го искат. Целта беше да избегна последващо искане и при мен, което значи и забавяне на процедурата. Въпреки това и на мен си го поискаха с нарочно писмо от Букурещ.
Е, не има "намекнах", че не четат какво съм им изпратил, а го изпратих отново. Без да променя и една думичка в документа. И това беше.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Допълнителни документи за Букурещ

Мнение от demococcus »

Ние също сме декларирали за пред Виена само този стаж, който сметнахме че носи точки и че си струва парите да превеждаме страници от турдовата книжка. А за Букурещ описахме подробно всичко. И аз изходих от мнението че това не е укриване на информация, защото не влияе негативно на сбора от точки и оттам на решението.

Също така имахме и малко странни данни в доументите за Букурещ - жена ми се водеше хем на работа във Варна, хем на докторантура в София. А пък в един период аз писах на Виена че съм живял в Пазарджик, а на Букурещ че съм бил в Пловдив (или обратното), което си е доста очевадно разминаване на данните, та бая страх си брах да не се заядат и да трябва да се обяснявам. Но явно никой не гледа и не се заяжда чак толкова много за неща, които не са от същинско значение за оценяване на кандидатурата.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Допълнителни документи за Букурещ

Мнение от cocose »

Аве то и аз като се сетя, съм писал че съм живял в София, при положение че личната ми карта и досега показва постояннен адрес Варна 8) , ама не се заядоха хората, явно са запознати с демократичните промени......
Lanselot
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 8:16 am
Местоположение: Montréal

Re: Допълнителни документи за Букурещ

Мнение от Lanselot »

И аз получих писмо на електронната поща с искане за допълнителна информация от Букурещ. Имам 3 години, непосредственно след средното си образование, през които нямам никакъв шанс да докажа с какво съм се занимавал и съответно ги писах безработен. Обаче те ме питат какво точно съм правил през този ДЪЛЪГ период? Явно държат да си разкажеш и за майчиното мляко. И не знам за канадските стандарти 3 години шумаж нещо невероятно ли са?

Тук е мястото да изкажа възмущението си от Български пощи, тъй като вече почти месец чакам писмото от Букурещ. И щях да продължа да си чакам, ако не бях им писал на ел. поща. С гълъб да го бяха пратили щеше да пристигне отдавна.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Допълнителни документи за Букурещ

Мнение от Linko »

Lanselot написа:Имам 3 години, непосредственно след средното си образование, през които нямам никакъв шанс да докажа с какво съм се занимавал и съответно ги писах безработен.
Нали именно за това говоря. Никъде не е казано, че трябва да се доказва всеки ден трудов стаж.
Доказваме само този, който ни носи точки.
Кофти се получава при теб само ако тези 3 г. са в рамките на последните 5 г. преди датата на подаване на молбата за селекция. В този случай губиш точки поради невъзможността да си докажеш стажа.
Но в общия случай, ако стажът ти е преди този 5-годишен период, то той изобщо не влияе на броят на точките за селекция. В този случай защо ти е необходимо да го доказваш изобщо, дори и да имаше възможност за това.
Сега ти остава само да пишеш, че си пасъл кравите на баба ти на село и да се приключи въпросът. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Lanselot
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 8:16 am
Местоположение: Montréal

Re: Допълнителни документи за Букурещ

Мнение от Lanselot »

Linko, абсолютно съм съгласен с теб, но първо този период е от преди повече от десет години и второ тази информация я поискаха от Букурещ, където въобще не се занимават с точки за селекция, нали им изпратих сертификатите. Точно затова и аз останах доста учуден от тяхното запитване. А и не намирам тези подробности за толкова важни, че вече втори месец се мотат в Букурещ с моите документи. Досега трябваше да сме минали медицинските.
Между другото веднага им пратих бързи обеснения и сега отново попадаме в перод на досадно чакане! :worried:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Допълнителни документи за Букурещ

Мнение от Linko »

Да, с федералните е така и това е добре. Те искат само обяснения, но не и доказателства.
Объркването дойде от там, че говориш за доказване на стажа и премълчаване на този факт именно поради невъзможността да го докажеш.
Та затова говорех по принцип, че е грешно едно такова предположение - "всяко твърдение трябва да може да се докаже".
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор