Пререгистриране за медицинска осигурителна карта

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
wolfhe
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 1:22 pm

Пререгистриране за медицинска осигурителна карта

Мнение от wolfhe »

Здравейте, Имам следният въпрос:
В Монреал съм от 3 дни, но съм тук само да си оправя документите и ще се връщам в България. Въпросът ми е дали да си вадя медицинска осигурителна карта, тъй като тя почти сигурно ще изтече(възнамерявам да се установявам за постоянно в началото на другата година, но може да се получат нещата и наесен). В документа, който получих е споменато, че при над 183 дни престой извун Квебек регистрацията ми ще бъде изтрита(the Regie will cancel your registration). Въпросът ми е дали след това мога да си подам документите наново и какво ще ми струва това? С други думи какво ще ме посъветвате?
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Пререгистриране за медицинска осигурителна карта

Мнение от milla »

wolfhe написа:Здравейте, Имам следният въпрос:
В Монреал съм от 3 дни, но съм тук само да си оправя документите и ще се връщам в България. Въпросът ми е дали да си вадя медицинска осигурителна карта, тъй като тя почти сигурно ще изтече(възнамерявам да се установявам за постоянно в началото на другата година, но може да се получат нещата и наесен). В документа, който получих е споменато, че при над 183 дни престой извун Квебек регистрацията ми ще бъде изтрита(the Regie will cancel your registration). Въпросът ми е дали след това мога да си подам документите наново и какво ще ми струва това? С други думи какво ще ме посъветвате?
Информацията ми е от http://www.ramq.gouv.qc.ca/fr/courrier/index.shtml Казаха ми, че щом си постоянно, а не временно пребиваващ в Канада и притежаваш Сертификат за селекция от Квебек, няма проблем да подадеш Молба за медицинска карта следващата година като дойдеш без да е нужно да плащаш, защото ще ти е първа медицинска карта. Обясниха ми, че една година отсъствие не ти отнема правото да подадеш молба за мед. карта, но тъй като предварително заявяваш отсъствие за повече от 6 месеца, категорично посъветваха да не подаваш Молба за медицинска карта сега, а чак следващата година като дойдеш да се установиш вече на канадска земя.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
wolfhe
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 1:22 pm

Re: Пререгистриране за медицинска осигурителна карта

Мнение от wolfhe »

Мерси много, аз всъщност попрочетох и реших, че нищо не губя ако се пробвам (никъде не видях санции освен в случай, че съм ползвал услуги и след това съм бил повече от 183 дни извън Квебек). Приеха ми документите, но ми отказаха регистрация с мотива, че нямам доказателство, че живея тук. Казаха ми, че като се установя и занеса копие на договора за наем, ще ме регистрират. Което фактически се припокрива с информацията от теб.
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Пререгистриране за медицинска осигурителна карта

Мнение от milla »

Ако новопристигналите нямат все още договор за наем, могат да отидат с някой, който вече има такъв. Представя своя личен договор за наем, за да докаже, че живее в Квебек и гарантира за новопристигналите, че ги познава, тогава приемат молбата на новопристигналите за медицинска карта и ги регистрират.

Малка скоба в страни от темата, но във връзка с доказването, че някой живее в Монреал - не навсякъде в Монреал приемат договора за наем като доказателство, че си се установил тук. Поради фалшифициране на договори за наем (обяснение дадено ми от служителя) например в la Grande Bibliothèque не се задоволят само с договор за наем, а искат получени писма например от Хидро Кебек, Bell и др.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Публикувай отговор