нов готин сайт за имиграция!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
tsaquie
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 2:18 am

нов готин сайт за имиграция!!!

Мнение от tsaquie »

Zdraveite vsichki! Imam vapros kam tezi, koito veche sa zadeistvali procedurata: sami li popalvahte i komplektovahte dokumentite si ili s posrednik? Dokolkoto znam, taksite na povecheto posrednici sa bezumni. Kazaha mi za nove site - www.itmconsult.com. Zasega niama ceni, no priatelka me svetna, che firmata e na edna ot preporachvanite uchitelki po frenski, koito podgotviat specialno za interviu. Kakva e vashata preporaka - s posrednik ili bez? A kak se gotvehte za interviuto? Blagodaria na vsichki i uspeh!!!

tsaquie, следващия постинг написан на латиница ще замине директно в кофата.
tsaquie написа:Здравейте всички! Имам въпрос към тези, които вече са задействали процедурата: сами ли попълвахте и комплектовахте документите си или с посредник? Доколкото знам, таксите на повечето посредници са безумни. Казаха ми за нове сайт - www.itmconsult.com. Засега няма цени, но приятелка ме светна, че фирмата е на една от препоръчваните учителки по френски, които подготвят специално за интервю. Каква е вашата препоръка - с посредник или без? А как се готвехте за интервюто? Благодаря на всички и успех!!!
Аватар
lonly wolf
Изгонен от форума
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 7:32 am

Мнение от lonly wolf »

Колега дай си малко по-подробни координати....от кой град си ?Ако можеш да минеш без посредник ще е добре щото вземат скъпо според мене.Най-добре иди в някой Алианс с формулярите и помоли тази която ще ти е преподавателка да ти ги преведе.На мене ми излизе 60лв цялята галимация що да се набутваш излишно...
Последно промяна от lonly wolf на Пет Май 29, 2009 9:42 am, променено общо 1 път.
Футбола остана единствения легален начин да си купиш негър...
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Vladislav »

Нямаш нужда от посредник. В този форум има ВСИЧКО необходимо от началото до края на на цялата процедура по имиграция в Квебек.Но все пак изборът е твой.
Човек е това, което мисли.
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Мнение от KaloyanR »

Ако не ви се занимава с четене и подреждане на документи и парите не са проблем, ползвайте!
8) На последната информационна среща изрично казаха, че няма нужда от подобни фирми.
Всъщност в началото се струва сложно, но при наличие на старание и малко упоритост, всеки би се справил.
Имайте предвид, ако подготвяте сами и ви излезе около 2000 лв, тези посредници ще ви вземат най-малко 4000 лв.
:beer: :beer: :beer:
А и пак ще търчите да им носите това и онова :lol:

сумата 2000 е ориентирвъчно за нашия случаи, от Нула до документите пристигнали във ВИЕНА (такси разглеждане, нотариуси преводи, куриер и прочее...2ма + 2 деца)
събраха се има няма 1.77 кг хартии.
Аватар
lonly wolf
Изгонен от форума
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 7:32 am

Мнение от lonly wolf »

На мене лично документите за Виена ми излязоха не повече от 100-120лв.говорим за преводи нотариални заверки на ксерокопия попълване на формулярите които можете да си свалите от сайта на Кебек в интернет и таксата за Пощата ...най много 120 лв да съм дал не повече...
Футбола остана единствения легален начин да си купиш негър...
Fireman

Мнение от Fireman »

KaloyanR,интересен си и оригинален от време на време,но е добре да знаеш и кога да спреш :wink: ,тук с посредника удари на камък.
Тъй като ние (и не само) сме с посредник,мога да кажа със сигурност каква е таксата-1100 евро,като в тази такса се включва:
1.Преводите на всички документи и окомплектоване
2.Попълване на формулярите
3.Пощенска кутия
4.Кореспонденция с Виена
5.Посредника отива с всяко семейство на интервюто в София,до толкова до колкото да е като морална подкрепа,но този разход си е за него,нали.
6.Попълване на формулярите и окомплектоване за Букурещ(на ниво Букурещ не се използва посредник)
7.Съвети,информация и всичко,за което може да се сети човек
8.Съдейства за посрещане и установяване в Канада,чрез хора които е изпратил преди това

Естествено е да има хора против посредник или ЗА.
Но ако трябва да се върна назад във времето винаги бих използвал точно този посредник - http://immigrationcanada-bg.com/
Аватар
lonly wolf
Изгонен от форума
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 7:32 am

Мнение от lonly wolf »

По -принцип е така последните седмици се отработват въпросите около самото интервю иначе е хубаво да поназнайваш и граматиката абе едно 6 месеца минимум си трябва сериозна занимавка според мене.Това включва яко четене и слушане на френска реч било по тв било филми и песни ако щеш...ееех как хубаво давам акъли ако ги изпълнявах аз самия ...ама твоа друга тема вече :D
Футбола остана единствения легален начин да си купиш негър...
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Мнение от KaloyanR »

Мога много лесно да ви отговоря и на двамата, но не това е целта на темата, а изрзяване на мнение.
Спомех сумата която аз съм похарчил за абсолютно всичко.
Тъй като съм приложил много документи, които не са задължителни, обема от документи стана близо 2 кг.
Ако бях с посредник със сигурност щеше да излезе поне 1500 евро и те хляб ядът все пак, иначе от къде да им дойде???

Използвал съм нотариус с цена на печат м/у 1.5 и 3 лв
Преводи около 9 лв на страница. ТНТ куриер и прочее.
Пощенска кутия 20 лв до края на годината. Всъщност само за ксерокс не съм плащал. Ходене до общините няколко пъти, паспорти и снимки, понеже са стари нашите и прочеее и прочее. Не четете внимателно!!!
Писал съм от НУЛА (0) Нула до ВИЕНА за 1.77 кг документи!!!
Листа и папки съм си купил.
Това е моя случай и моето мнение!
Така, че аре по-полека а, 120 лв само до родното място за бензин за вадене на рождени свидетелства.... а 1050 е таксата за Виена!!!


:lol: :lol: :lol:

Хайде да съм се изхвърлил малко, да не по 2, но едно 1000 лв са си чисти за посредника. Това е добър вариант, ако не ти се занимава с документи и нямаш време, ОК?
А за останалите морални подкрепи просто няма да коментира, то някакси няма как да се изрази с пари и си е въпрос на лична преценка и мнение!
При мен варианта посредник не е приемлив, тъй като живеем край София, а не в София и циркулирането м/у всички институции и въпросния посредник би ме натоварил допълнително. А тарифите за София са около 1500 ЕВРО, без таксите, и включват само задължителните документи!
Аз имам кореспонденция с офиса на моята фирма в Монреал, която приложих и куп договори с длъжностни характеристики и препоръки, за последните 5 г., реших да са на френски и това ми струваше пари!
Със сигурност, хората помагат и са добронамерени, но струва пари!

Давам мнение изнасям факти, а всеки сам да си преценява!!!
Безплатен обяд няма, когато ти си го сготвиш е едно, когато ти го поднесат е друго!
Fireman

Мнение от Fireman »

KaloyanR,ясно е,че имаш мнение върху всяко нещо :wink: ,и че можеш да ни отговориш не само на двамата ами и на цял свят,но както сам казваш не в това е въпроса :beer:
Нормално е някой да печели от това,което прави-посредника е един от тях.Ние сме имали пари,дали сме ги и не съжаляваме,а и други не съжаляват.
Всеки решава сам за себе си !
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Мнение от KaloyanR »

Правилно, аз тези пари ги похарчих да приложа уж ненужни допълнителни документи!!! :beer: :beer: :beer:

И не, нямам мнение за всичко, а само за това дето съм изпитал на гърба си, или за казус с който съм се сблъскал! :freak:
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Ако имате време, желание и най-вече парични средства, както и ако наистина ви стиска да го направите, не ползвайте посредници, фирми и други подобни.
В противен случай ДА, плзвайте.
Изображение
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Ако искате съвет,то той е НЕ ПОЛЗВАЙТЕ АГЕНЦИИ.
Не е ясно как,но има доста случаи при които във Виена познават документи,попълнени от агенции.Спестените пари вложете в обучението си по френски.
Ако все пак се затруднявате ,то ПОЛЗВАЙТЕ такива услуги.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Mi6o76 написа:....Не е ясно как,но има доста случаи при които във Виена познават документи,попълнени от агенции...
Мишо, просто ми стана любопитно това изречение. Какво като във Виена познават документи, попълнени от агенции?
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Жени написа:
Mi6o76 написа:....Не е ясно как,но има доста случаи при които във Виена познават документи,попълнени от агенции...
Мишо, просто ми стана любопитно това изречение. Какво като във Виена познават документи, попълнени от агенции?
Изгарят ги на Централния площад, вероятно ... :D :D :D
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Кажете какво толкова му е готиното на този сайт ,че това е отбелязано с три удивителни в заглавието?
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Публикувай отговор