Съжителство и доказването му (нямаме официален брак)

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
melhaer
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 4:49 am

Съжителство и доказването му (нямаме официален брак)

Мнение от melhaer »

Здравейте,
извинявам се ако вече е задаван този въпрос, четох статиите от сайта по този въпрос, но не всичко ми стана ясно.
Ситуацията при мен е следната. Живеем с приятелката ми вече от около година и половина заедно (септ, 2007), но реално не знаем как да докажем това съжителство - вече няма домови книги, за да сме вписани заедно на 1 адрес, в България няма практика за откриване на обща сметка за двама човека и други подобни доказтелства. Имаме някакви снимки заедно, но не мисля, че това е достатъчно доказтелство. Как да процедирам в този случай, тъй като смятам в най-скоро време да подавам документите, за да не изгорим точно по този параграф? Има ли възможност да платим таските да пратим всичко до Австиря и да ни кажат, че поради съмненеия в достоверността на тази информация не ни допускат на интервю?
Благодаря.
mytodoroff
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:12 am

Мнение от mytodoroff »

Вземете се
:D
Това е решението
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Re: Съжителство и доказването му (нямаме официален брак)

Мнение от kurta007 »

melhaer написа: вече няма домови книги, за да сме вписани заедно на 1 адрес
гледа се адрес по лична карта ,ако имате такъв отпреди 1г заедно става ...ако нямате --> http://www.svatbata.bg/ :wink:
Аватар
melhaer
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 4:49 am

Мнение от melhaer »

да, това е опция, ама нали се сещаш, че самата процедура не е евтина, а една сватба в плюс, съвсем скапва нещата, др. вариант е да се оженим просто в съвета със свидетели и това е, ама на мацката баба и е парночика и си мисли, че всички я мразят, и ако разбере, че сме женени, няма да пвоярва, че не сме правили сватба, и ще реши, че щото всички я мразят и само нея не сме поканили:)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Може да стане номера като и двамата си изберете един и същ адрес като "постоянен адрес" и да си смените личните карти. Новият адрес ще фигурира на личните карти и на двамата и това ще е достатъчно. Практиката поне досега показва, че имиграционните не правят разлика между "постоянен адрес" и "настоящ адрес", колкото и учудващо да е това лично за мен.
Другият вариант е да се направи регистрация по настоящият адрес в общината на този от вас, който няма такава регистрация на адреса на който живеете или пък и за двамата. В този случай не се налага изкарването на нови лични карти, а се представят удостовереният за настоящ адрес.
Кофтито и на двата варианта е, че едногодишният срок ще започне да тече от датата на регистрацията. Няма как да ви регистрират със задна дата.
Иначе остава да разчитате на снимките, на гаранционни карти на ел.уреди да речем, които са издадени на името на единия или другият от двама ви и с адреса на който живеете заедно.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Мнение от arogance »

Ние сключихме брак заради Канада. Решихме, че така е по-лесно.
Във Варна през седмицата - 40 лева в залата, без Менделсон(че и за него искаха пари).
С кумове 2 човека. В последния момет поканихме родителите си. Медицински по 45 лева на човек.
И снимки в залата - 60лв - авторско право.
И много голям смях след това, защото никой не ни вярваше, че ще сключим брак.

Продължителност:
Записване в понеделник и определяне на часа на бракосъчетанието.
Медицински вторник.
Бракосъчетание - сряда по обяд. :D

П.С. За бабата - решихме въпроса , като и показахме снимки, че сме само двамата с кумовете.
И обещахме голямо тържество - догодина.:)
Аватар
melhaer
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 4:49 am

Мнение от melhaer »

да, и аз съм мислил, че ако се опред о брак, може да напраим сватбата по-натам - дет се вика - живот и здраве да отидем до канада, пък като се върнем за някоя ваканция...ама чакай, че рибата в морето още не се е родила, пък аз тиганите съм излъскал:)
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Мда. Има и голяма тръпка да се ожените без знанието на никой. Може да ги информирате след години...
В крайна сметка, бабата няма да кандидатства за Канада, така че що толкова ви притеснява?
Сключването на брак е най-бързият, но не съм убедена, че е безболезнен начин :wink:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Presiyana
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 5:24 am
Местоположение: София

Мнение от Presiyana »

Ако е въпрос само да подпишете, то това е безплатно, но няма да имате нито музика, нито шампанско и т.н. само са необходими двама свидетели.
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Ако ви мързи да доказвате въртели, женете се и това е. Що трябва да давате обяанения на когото и да било?!? А догодина като се приберете ваканцията ще изнесете представлението, там с всичките му патардии...хем и на вас ще ви е по-весело, като всичко е зад гърба ви.
Успех каквото и да решите!
Аватар
grobari
Мнения: 301
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 1:02 pm
Местоположение: SOFIA

Мнение от grobari »

Женихме се и ние така, от понеделник запазен час, в четвъртък подписване, с връзки си взехме акта същия ден и в петък, след бърз превод, пуснахме документи. Или нещо от сорта, не помня ... ама стана в рамките на дни. Пъи и имахме голямо детенце тогава, просто по документи се оказа, че не сме живяли на един адрес, въпреки детето.
След месеци, като взехме визите вече, си направихме сватба-изпращане.
Вече имаме и второ дете. Добре, че няма повече ритуали покрай сватбата, че току-виж и трето се появило.

Не боли, да знаете.
бъди красив труп!
Публикувай отговор