върнати за повишаване на ниво от лятна сесия 2008

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
suaon
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 1:36 pm
Местоположение: PLOVDIV

върнати за повишаване на ниво от лятна сесия 2008

Мнение от suaon »

Здравейте! Бяхме на интервю месец юни 2008, но за съжеление ни върнаха за да си повишим нивото на езика. Ако има хора от форума с подобна съдба, моля да ни пишат дали е достатачно да се изкара документ за повишено ниво примерно Б1 или Б2 от Алианс. Или е нужен и друг документ.
USPEH NA VSI4KI!!!
facile
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 4:17 am

Мнение от facile »

ние също се явихме на интервю през 2008- 28.11. и нас ни върнаха за повишаване на нивата по френски език- Б1 и Б2. на нас ни казаха или полагаме в алианса тези нива или отиваме на тест TEFAQ, TEF, TCF TCF. казаха ни или избираме да се явим на изброените тестове в документа които ни връчиха или взимаме нивата Б1 И Б2. Поне така знаем ние. Успех с ученето, ние също трябва да се стягаме
Lanselot
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 8:16 am
Местоположение: Montréal

Мнение от Lanselot »

Нас също ни върнаха за повишаване на нивото. Младежа ни даде лист, на който написа , че сега сме на ниво А2 и в едногодишен срок трябва да покрием ниво В1 в алианса и да изпратим документ за това. След това продължаваме процедурата. Мисля, че документ от алиаса е достатъчен.
victori
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 11:09 am
Местоположение: хасково

Мнение от victori »

Ззравейте!Ние също сме върнати за повишаване нивото ни на език от 2008г.юни и ме интересува има ли някой който да е държал тест от изпитите TEFAQ TEF TCF DELF и да им е изпратил резултатите във Виена.Ако има такива ,моля нека да пишат.
tora2007
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 4:04 pm
Местоположение: Русе

върнати от интервю

Мнение от tora2007 »

Здравейте на всички искам да споделя нашата съдба .Ние също 2005 бяхме върнати за донаучаване на езика и ние трябваше да изкараме 200ч. френски и да изпратим документа .Бяхме убедени че това ще е достатачно и само изпратихме документите не само за 200ч ами даже и за 2*200ч и се очакваквахме да ни изпратят направо сертификатите .Но уви поканиха ни на интервю а нашите знания не бяха повече от първия път . И така ето ти отново на старта но вече здраво учене. Дано това не се случи на никого от вас . Не разчитайте само на документи .Това разбира се е само моето мнение от опит никой не е длъжен да се съобразява с него. Искренно Ви желаем успех на всички.
mineral
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 3:25 am
Местоположение: Варна

Мнение от mineral »

Здравейте !
Да се включа и аз ,все пак сме от един отбор.
И нас ни оставиха да си повишаваме нивото на френския от есенно-зимната сесия на 2008г.Сега започвам курс в Алианса.Като се сдобия със сертификат за изискваното ниво и им го изпратя във Виена ,ще пиша какво е положението.Чувам нещо напоследък не харесвали много сертификатите от там . Интересни хора ,хем искат там да учим,хем не харесват документа дето издават .

Дано всичко е наред и нещата се развият по възможно най-добрия вариант .
И дано не се налага да полагаме TEF,TEFQ,TCF,TCFQ или DELF.

Пожелавам на всички успех и много ,много късмет.
Изпратени документи Виена - 22.08.08
Получено акюзе - 01.09.08
Интервю - 25.11.08 от 10.00 h
bigkoko
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 6:51 am

единият или и двамата кандидати

Мнение от bigkoko »

Имам следният въпрос - пишете "върнати сме за повишаване на нивото". Как точно да се разбира това - върнати са и двамата кандидати - водещ и придружаващ или е върнат само водещият. При нас, съпругата ми покри посоченото, в документите, ниво и изискването за повишаване на нивото се отнася само за мен, като водещ. Питам просто от любопитство.
victori
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 11:09 am
Местоположение: хасково

Мнение от victori »

Като чета,това което сте писали"върнатите за език"от есенно-зимна сесия 2008г.оставам с впечатление,че са ви казали че ще ви признаят атестаций за ниво от Алианс.А дали само това ще е достатъчно,без стандартните тестове,които те признават?Моят съвет е да им пишете запитване до Виена,да не се окаже както при мен ,че само атестацийте не са достатъчни.Просто си държат на гореспоменатите тестове,които се полагат от хора завършващи езикови гимназий.Пишете им питайте,обяснявайте-/това и аз го правя/,докато разберат че всичко това което искат за условията на България е почти неизпълнимо.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

и според мен трябва питане за да се изяснят нещата.Ние бяхме върнати преди 2г за език без да ходим на интервю,след изкарването на 2 нива в Алианс Франсес и предоставянето на тези документи във Виена те ни отговориха така :
Nous accusons reception des attestations de la part de L'Alliance francaise.Priere de
nous envoyer des attestations du niveau reelement atteint et pas seulement des cours suivis.
Ce n'est qu'apres avoir recu des attestations mentionnant le niveau reellement acquis
que nous pourrons continuer avec l'examen de votre dossier.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

kurta007 написа:и според мен трябва питане за да се изяснят нещата.Ние бяхме върнати преди 2г за език без да ходим на интервю,след изкарването на 2 нива в Алианс Франсес и предоставянето на тези документи във Виена те ни отговориха така :
Nous accusons reception des attestations de la part de L'Alliance francaise.Priere de
nous envoyer des attestations du niveau reelement atteint et pas seulement des cours suivis.
Ce n'est qu'apres avoir recu des attestations mentionnant le niveau reellement acquis
que nous pourrons continuer avec l'examen de votre dossier.
между другото тогава ни искаха
-B2-2 level /level 8 on DCS corresponding/ за водещия и
-B1-2 level /level 6 on DCS corresponding/ за придружаващия
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Мнение от Joya »

А може ли да обясните по-подробно, поради каква причина ви връщат.
Аз сега уча френски, и се чувствам много неподготвена, доста ме е страх. Ще пускаме документи другият месец и сатова се чудя, връщат за незнание на езика, или за недобра преценка на нивото, тоест да съм преценила че съм 5 а дефакто да съм 2, например.
В мъжът ми много се чудим, дали бихме успели за няколко месеца, да научим нов език, но гледам че доста хора успяват. Явное въпрос на огранизация.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Joya написа:А може ли да обясните по-подробно, поради каква причина ви връщат.
елементарно е : недостиг на точки....
Публикувай отговор