Пътуване с ЕърФранс...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Пътуване с ЕърФранс...

Мнение от kapitanovn »

Здравейте!
Може ли някой да ме упъти къде има обяснени изискванията на въпросната компания за багажа, че да не става свръхбагаж (размер, тегло, брой). Гледах на официялния им сайт, ама такова чудо не открих :shock: Има един линк Bagage, който сбитичко казва "това е онова нещо дето взимате със себе си когато пътувате". Да се смее ли човек, да реве ли :roll: . Моля дайте жокер
Кое си требе, оно си сака!
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

ре

Мнение от emyangels »

Погледнете тук - това е за Канада:
http://w3.airfrance.com/CA/fr/common/gu ... dgfndgij.0


La franchise au nombre de bagages


Vous avez le droit d'enregistrer gratuitement 2 bagages de :



23 kg maximum chacun, si vous voyagez en cabine Tempo.

Si le poids d'un bagage est supérieur à 23 kg (tout en restant inférieur à 32 kg), une taxe forfaitaire de 50 € (ou le montant en monnaie locale) est appliquée.


32 kg maximum chacun, si vous voyagez en cabine l'Espace Affaires ou Première,
Les dimensions de votre bagage ne doivent pas dépasser 158 cm
(62 inc.) hauteur + longueur + largeur.






Pour connaître la franchise selon votre destination et votre classe de voyage






Franchise bagage supplémentaire

Si vous souhaitez enregistrer un bagage supplémentaire, une taxe de 150 € (ou le montant en monnaie locale) vous sera demandée lors de l'enregistrement à l'aéroport.

Vous pouvez également acheter votre franchise bagage supplémentaire à l'avance sur un nombre croissant de nos sites www.airfrance.com lors de votre enregistrement sur internet.

Conditions de vente
Gele33
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Gele33 »

Ние пътувахме преди 2 месеца от София с БългарияЕър и на Париж се прехвърлихме на ЕърФранс за Монреал , багажите за 2-ма човека бяха 4 куфара с различни размери но ненадхвърлящи 23 килограма , оказа се че кантара ни в къщи не е верен и че всички всички куфари са с 1,5 до 2 кг по-тежки ( т.е. 24,5 до 25кг на парче) . Момичето което чекираше багажа каза: по принцип сте надхвърлили килограмите. Колежката и отстрани взе да се радва , че някой ще плаща . Обаче в крайна сметка не платихме , защото след като премери и четирите каза: давайте няма да плащате вие сте за презокеански полет( страшно много сме и благодарни ) . Куфарите се чекират за Монреал и на Париж никой не ги е мерил , ние минахме метър . Така че има значение на какъв човек ще попаднеш . Но по принцип е 2 броя по 23кг;ръчен багаж( не повече от 5-6 кила)- 1бр. + дамска чанта или лаптоп - на човек . Лек път :wave:
;-)
Nova9
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 1:00 pm

Мнение от Nova9 »

ръчен багаж( не повече от 5-6 кила)- 1бр. + дамска чанта или лаптоп - на човек . -?!!! :nenam: :nenam
С ЕърФранс ръчния багаж е 12кг.- поне такава е моята информация.Осн багаж 2x23кг.
Само не разбрах колко лекарства мога да нося ?Ако някой знае да сподели!!!
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Nova9 написа:...Само не разбрах колко лекарства мога да нося ?Ако някой знае да сподели!!!
Бях пуснал една тема специално за лекарствата и отговорите в резюме бяха: взимай каквото ти трябва, но без да прикаляваш с количествата и по възможност да не са в ръчния багаж.
Ако това последното не е възможно е хубаво да си имаш рецепта и евентуално може да те накарат да си сръбнеш малко :D (това го четох в най-горния линк).

Благодаря на всички за отговорите!
Стана ми ясна картинката с багажа, сега да му мисли жената как ще носи 4 х 23 + 2 х 12 :lol:

Ще ви замоля и за мнение по още един въпрос. Понеже аз не съм пътувал никога със самолет не мога да преценя за прекачване достатъчно време ли е час и половина разлика м/у двата полета и какво се прави ако все пак самолета те изпусне (в смисъл просто изгаряш с билета или...)?
Nova9
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 1:00 pm

Мнение от Nova9 »

Мерси kapitanovn!!! Какво да кажем ние с 6 x 23 кг. и ръчен .Мисле че времето е достатъчно . Хайде лек полет, меко кацане и бърза адаптация!!!!
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

kapitanovn написа:...

Ще ви замоля и за мнение по още един въпрос. Понеже аз не съм пътувал никога със самолет не мога да преценя за прекачване достатъчно време ли е час и половина разлика м/у двата полета и какво се прави ако все пак самолета те изпусне (в смисъл просто изгаряш с билета или...)?
По принцип не е много и когато кацнете веднага трябва да си вземете нови бордни карти(нови места за следващия самолет ако не са ви дали такива при първото чекиране в София) от чекинга- след като канцнете питате на първата информация къде да отидете. Вие сте транзитни пътници и не минавате паспортен контрол.
Ако изтървете полета не по ваша вина (предишният ви полет не е пристигнал на време) и билетите ви са купени като цял полет без значение колко различни авиокомпании ви превозват, отивате в представителството на авиокомпанията на летището в случая Еър Франс и те са длъжни да ви намерят нов полет, да ви настанят в хотел ако полета ви е на другия ден или по-късно или да ви прехвърлят на друг превозвач, като те се оправят помежду си. Всички разноски са за тяхна сметка, храна, спане транспорт до хотела.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Да знаете че кантарите на софийското летище теглят повече. Много ме е било яд, но е факт. Горницата им е с поне килограм и половина до два. Говоря ви от личен опит. Когато съм пътувал до Израел правих смяна във Вършава и там кантара отчете по-малко. Когато пътувах втория път минах през Истанбул и там кантара отчете по-малко.

Конкретно за AIR FRANCE много ми харесват заедно LUFTHANSA и BRITISH AIRWAYS. Пазете се от AMERICAN AIRLINES имам лошо впечетление от тях. Само веднъж пътувах и искаха пари дори за слушалките, за да си слушаш филма. Хубаво че полета продължи час и половина. (КИНГСТЪН - МАЯМИ). После се прехвърлихме на Британците (МАЯМИ - ЛОНДОН). Кантарите в Ямайка и кантарите в Маями отчетоха теглото с много малки разлики.

Принципно уважаеми съфорумци от ходенията ми по света само на софийското летище съм имал проблеми. Нито във Вършава, нито в Израел (който е ходил до Израел веднага да почва да се чуди:), нито в Париж, нито в Ню Йорк, Хюстън, Истанбул, Маями, Кингстън, Сао Пауло.
Така че гледайте да избутате и да се качите от София и всичко ще е наред. Който лети с AIR FRANCE смяната е на ШДГ (гледайте табелите иначе ще се объркате). На билета ви пише на кой терминал да отидете. Следвайте табелките.
Тези които пътуват с LUFTHANSA правят нормално на Франкфурт. Там човек трябва да е идиот, за да не се оправи. Следвайте табелките. Винаги има кой да питате. На това летище има места за пушачи вътре.
Тези с BRITISH AIRWAYS на Хийтроу. Много готино летище. Лично на мене много ми харесва. Следвайте си групата задължително. Понякога връзката е на съвсем различен терминал и ще ви транспортират с автобуси.

Това е от мене относно полетите.

А и още нещо на летище ШДГ има карти на летището и лесно може да намерите къде да отидете. Казвам го защото самото летище е елипса и човек може да се обърка.

Гледайте си билета. Колкото самолетта сменяте толкова билета ще ви дадът. На всеки билет пише на кой терминал ще е самолета. Така че спокойно в момента в който напуснете гадното софийско летище всичко ще е наред.
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

ре

Мнение от emyangels »

Не видях да е споменато, че на летище ШДГ има автобуси, които те превозват от един сектор на друг. По принцип разстоянието от мястото, където кацат БГ самолетите и мястото, откъдето излитат презокеанските е голямо и е най-практично да се вземе автобуса, особено ако има малка разлика между 2та полета.
Автобусите са на около 10 минутки и са безплатни. Шофьорите са много учтиви и съобщават за всеки сектор. Не може да се обърка човек.
Лек полет и успешна адаптация на канадска земя!!!
tini
Мнения: 144
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 4:38 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Мнение от tini »

Здравейте,някой от Вас да не би да пътува на 10 май 15,00 часа с Еър Франс?
Изпратени DSC - 15.01.2007 г.
Интервю - 28.08-успешно
Монреал-10.05.2008 г.
elinor
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Дек 08, 2006 1:28 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от elinor »

Ние сме на осми от 15:00ч.
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emimilanova »

Тини, обади се да пием по кафе на изпроводяк:) , пък следващото ще е на Острова :D
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

A ако има някой на 07.06 от 15:00 с AirFrance да свирка :D
Изображение
Публикувай отговор