След отказ на интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Dimitrova
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 2:43 pm
Местоположение: Plovdiv

След отказ на интервю

Мнение от Dimitrova »

Здравейте на всички,моля за помощ хора които са запознати с процедурата след отказ на интервю или поне имат бегъл поглед.Въпросът ми;имам желание отново да подновя кандидатурата за Канада,но не съм сигурна дали отново трябва да си вадим всички док.,както преди или те ще ми бъдат върнати от консулите по пощата,както всъщност каза Коринчето на интервюто?Всъщност разбрах,че трябвало да получим поне писмо в което се обосновават защо са ни отказали,но от интервюто до ден днешен ние нямаме никаква вест от тях.Имали и други в нашето положение?
jerro
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 3:33 pm
Местоположение: Sofia

Re: След отказ на интервю

Мнение от jerro »

Dimitrova написа:Здравейте на всички,моля за помощ хора които са запознати с процедурата след отказ на интервю или поне имат бегъл поглед.Въпросът ми;имам желание отново да подновя кандидатурата за Канада,но не съм сигурна дали отново трябва да си вадим всички док.,както преди или те ще ми бъдат върнати от консулите по пощата,както всъщност каза Коринчето на интервюто?Всъщност разбрах,че трябвало да получим поне писмо в което се обосновават защо са ни отказали,но от интервюто до ден днешен ние нямаме никаква вест от тях.Имали и други в нашето положение?
:( на мен ми пратиха писмо след интервюто в което пише че ми отказват зарадинедостатъчно владеене на френски и английски и сега ги уча и пак ще кандидатствам след 4 месеца други документи не са ми пращали всичко наново
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Първо, нека отбележим, че от 04.12.2007 г. (датата на интервюто) до 29.01.2008 г. (датата на постинга) все още не са минали изискващите се 60 дни. Виж, ако и до днешна дата не е получено писмото с отказа и обясненията, то вече сте в правото си да го изисквате от Виена.

Второ, никой никакви документи не връща. Ако не сте си запазили оригиналите на преводите, то ще трябва да си правите нови. И този път след като си вземете преводите от преводача, разокомплектовайте ги и си направете ксерокопия, които изпратете до Виена.
След като ги комплектовате и захванете с телбод, в каквото състояние са били първоначално оригиналите, естествено.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор