Кой да е водещ????

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Кой да е водещ????

Мнение от mborodin »

Здравейте всички.Помогнете ни да решим дилемата кой да е водещ?Аз:висше-счетоводител+втора спец."Митнически контрол",стаж като счетоводител 4,5 г.Френски-около 6/6.Тя:машинен инж.по спец."Текстилна технка и технологии",стаж като технолог 4г.Френски-около5/5.И двамата сме на 27год,имаме дете на 1 год.
Изображение
nobleman

Мнение от nobleman »

Виж по-надолу има една тема от maria.com и нейното успешно интервю!
Аватар
Nilvap
Мнения: 103
Регистриран на: Чет Май 20, 2004 6:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Nilvap »

Аз лично не съм гледал темата която препоръчва колегата, но аз лично бих отишъл на страницата с точковата схема, бих сметнал точките на всеки един и просто бих избрал този с повече точки. Системата за оценяване на точките може да намерите или следвайки статията за документи до Виена или направо това което аз съм копирал от там :
http://www.canlii.org/qc/legis/regl/i-0 ... /tout.html

Поздрави,
Павлин
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Ние точките сме ги смятали,но все пак не знаем кое ще сметнат за по-важно:това,че единият е с по-добър френски,но икономическите специалности не са търсени или това,че другият е с по-добра професия,но с по-лош френски.И много ли е важно водещия да е с по-добър френски?
Изображение
stephie
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 6:46 pm
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от stephie »

Аз съм счетоводител с 6.5г. стаж само по специалността си и бях водещ кандидат на интервюто, половинката ми е инженер, но няма стаж като такъв. С езиците сме на добро ниво, аз умишлено бях писала възможния минимум за допускане до интервю, за да бъда сигурна, че ще го покрия.
Важен фактор обаче си мисля, че е увереността на водещия /и не само, но все пак/ и способността му да устои на провокация и напрежение в такъв момент.
Вие преценете за себе си кой от вас е "по-силен":)

Успех!!!
Заключено