Защо Монтреалците които се изселиха това лято в албърта спря

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Аз не съм преуспял и за тва си стоя в Монреал -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Lub0 написа:Значи да обобщим: от социал в Монтреал на 140-180 хиляди годишно заплата в Едмънтън, бравос, само това мога да ти кажа...
Znachi da obobshta az:
1. Rabota kato programist v BG.
2. Napuskam rabota 2 dena predi poleta do Montreal
3. Opraviane na dokumentite
4. Zapochvane na COFI
5. Svarshvane na COFI
6. Vednaga sled kofito rabota kato dobrovolec v IT firma + social
7. Tri meseca sled zapochvane na t.6 si namiram rabota v AB
8. Mestene i zapochvane na rabota vednaga
9. Zaplata kam XX hilki

V Quebec mi predlagaha rabota za 30 hilki na godina. A edni drugi mi obiasniavaha kak sam shtial da zapochna s 35 hilki i sled 4-5 godini moje da mi stane kam 60-70 hilki.

A drugoto gotsko v AB e che danacite sa po-malki,niama Provincialna taksa i govoriat samo edin ezik
Koftito e che i tuk izglejda kato navsiakade v Canada - grozno
I tova v darjava koiato se ima za vodeshta.
I programata im za angliiski e gola-voda v sravnenie s COFI
Последно промяна от AleksandrAI на Пон Фев 12, 2007 11:18 am, променено общо 1 път.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

ОПС, чакай малко, ти ли четеш бързо или аз пиша бавно, говорихме за заплати от порадъка на 140-180 хиляди годишно, как изведнъж станаха 87 хиляди, изяде ги нещо инфлацията :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Lub0 написа:ОПС, чакай малко, ти ли четеш бързо или аз пиша бавно, говорихме за заплати от порадъка на 140-180 хиляди годишно, как изведнъж станаха 87 хиляди, изяде ги нещо инфлацията :)
Spored men chetesh bavno i nekachestveno.

Kakto pisah v QC mi predlagaha DVA PATI PO-MALKA ZAPLATA otkolkoto v AB.

Pich vodi svesten dialog i ne se pravi na ostroumen.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

ОК аз приех това което написа за оп-малката заплата и не съм спорил с теб. НО когато казах че всички заплати за добри позиции в цяла Канада са от порядъка на 70 и 90к и попитах втори въпрос дали има някой, който е отишъл от такава, пак повтарям нормална заплата на двойна, ти почна да ми се правиш на майстор, пък то накрая какво се оказа, пак същата работа...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Lub0 написа:ОК аз приех това което написа за оп-малката заплата и не съм спорил с теб. НО когато казах че всички заплати за добри позиции в цяла Канада са от порядъка на 70 и 90к и попитах втори въпрос дали има някой, който е отишъл от такава, пак повтарям нормална заплата на двойна, ти почна да ми се правиш на майстор, пък то накрая какво се оказа, пак същата работа...
Abe pich, az za kakvo obobshtih, za da stane iasno a ne da se obarkvat horata koito chetata ot tvoite postingi.
I niama nujda da ti se pravia na maistor. Az ne se hvalia kolko vzimam.
Samo iaskam da vnesa uasnoto po vaprosa.
Moito zakluchenie che:
1. V Montreal davat malko pari.
2. V AB davat poveche.

A za tia s nad 100 hilki da im se radvad i da im plashtat danacite koito otivat v QC posle.

Na men samo mi e interesno kogato dragne da se dzebi QC vie tam kakvo shte pravite!!!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

AleksandrAI написа:Zaplata kam 87 hilki

V Quebec mi predlagaha rabota za 30 hilki na godina. A edni drugi mi obiasniavaha kak sam shtial da zapochna s 35 hilki i sled 4-5 godini moje da mi stane kam 60-70 hilki.
Ми аз защо приказвам да не се слушат мрънкалата. Ако някой е почнал да 35 хиляди, това си е абсолютно негов проблем, незнаене или неумеене да се продаде на пазара на труда. Ако си започнал все пак на такава заплата и си чакал цели 3 години да ти се вдигне до нормални нива (65-70 на година), това пък значи, че си абсолютен темерут. Щото нито си контактувал с колегите си (а хората приказват, даже и за заплати), нито си отишъл при "човешки ресурси" да му обясниш какво те притеснява, нито си си дал труда да се поразтърсиш за нова работа с по-добро заплащане.

Абе с две думи ти си за бой. А заплата от 70 хил в Монтреал е еквивалентна на 85 в Едмънтън.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

Pepon написа:V Canada godishna zaplata nad 75k e goliama riadkost. Vseki moje da si pishe kakvoto si iska i da se izhvarlia kakto si iska, no tova e polojenieto. Koito ne mi viarva da otide na Site na Statistics Canada.
BTW poznavam hora v BG, koito vzemat po 150k+ godishno, but so what...srednata zaplata si e 400 leva/mesec.
това не е вярно. пример от моята си професия (за другите не твърдя, че знам) - моят собствен шеф взима около 8000 месечно (преди такси, не зная ти дали говориш зачисти). като се добавят бонусите и ехееее.... сега, за да не кажеш, че е някакъв извънземен пич - прост държавен служител! и то на средно ниво, той не е изпълнителен директор и нагоре, а просто директор на отдел! :) в частните компании не взимат по-малко по никой начин! а за монстер аз малко се изненадах като видях, че трябва да взимаме по 10 000 повече отколкото взимаме... :shock: за тук това е мнооого голяма заплата, не знам откъде ги вадят тея данни :roll: не че имам нещо против, де :wink:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Не в вярно, че в Монтреал дават по-малко пари, това че на теб са ти дали по-малко е дуг въпрос. За разходите особенно щом си живял в Монтреал я кажи примерно колко плащаш за медицинската карта и застраховката за кола в сравнение с Монтреал? Я кажи и какви са цените на недвижимите имоти в Алберта? Пък тогави ни съжалявай ние какви разходи имаме на месец...

Кебек ще се отцепи на кукуво лято, няма защо да се притесняваш...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ето тук хората могат да се сметнат данъците по провинции за да не си говорим празни приказки и легенди как в Албърта нямало данъци или имало само половин данък и прочие:

http://www.ey.com/global/content.nsf/Ca ... -_Overview

Та ето ги сметките примерно за 70к

Албърта $52,893
Кебек $48,873

Разликата е около 4000 долара, което ще рече 333 на месец повече, предполагам ще покрие застраховката за кола...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Това да не е Аруба, че да има 10% данък общ доход :)

Другото още по-интересно нещо е, че Онтарио и БС получават повече пари от Албърта след данъците при същият доход: $53,444 и $53,521... та това с нямането на данъци май ще се окаже само политическа демагогия...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Posledno vkluchvane ot moia strana zashtoto az s viatarni melnici ne se boria.

Parvo kam Independent:
Az nali tova obiasniavam. Tolkova mi predlagaha i na men hich ne mi haresa niakva si goliama firma da mi se cigani za zaplata. Zatova i prieh v AB kadeto horata izobshto ne se praveha na otvoreni v sravnenie s kolegite im ot Montreal koito za 2$ praveha kakvi li ne sceni.
I zaplata ot 200 000 v Montreal moje da e ekvivalentna na 300 000 v Edmonton, ama kolko li vzimat tolkova.

Vtoro kam Lub0:
Zdravnata mi ia plashta rabotodatelia, zastrahovkata mi e polkova kolkoto i v Montreal.
Kashta i v Montreal i v Edmonton shte si izplashtash za edno i sashto vreme s edin i sasht procent ot zaplatata.

Treto kam simplyaven:
Az ne sam direktor. Kolko li novopristignali stavat direktori.
Drug e vaprosa che poznavam takiva kadeto se bieha v gardite che shte stavat direktori tuk v Kanadsko. Sega raboti nai-obiknovenna rabota.

Chetvarto: Pepon e prav.

I posledno: Naslushah se na darveni filosofi v Montreal.
Az otkakto sam v AB se chuvstvam che sam v Canada.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

whatever
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

аз доколкото си спомням не съм коментирала твоята позиция и дали си директор или не, аз отговорих на един постинг, който не е верен :shock: защото директор в държавно учреждение е равно на мениджър в частна компания, такива има доста, тоест не е вярно, че заплати от 75К са рядкост - това е всичко, което казах :shock:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Mmmm da.

Zagubihme si chast ot vremeto.
A sega da porabotim.
Заключено