Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от Marto »

Californian написа: А бай ду уей 2009 та и 2010 та имаше по 10 хубави месеца в годината и заваля 1-2 пъти за тези 10 месецар ей това също във Ванкувър няма как да се случи
Не само 10 месеца, ами три години е траела сушата в Калифорния. Горките ние, които живеем на места където това няма как да стане :rofl: :rofl: :rofl:
22 Jan 2010

After more than three years of drought, California has had so much rain and flooding this week that the San Joaquin Valley, the setting of John Steinbeck's "Grapes of Wrath," is more like the "Grapes of Rafts."

"It's still a drop in the bucket," says Greg Wegis, a fifth generation farmer ...
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от ivandaman »

Слънцето за мен е "overrated", а дъждът необходимо зло..

Сухият климът си има и той недостатъците.. Нека да не забравяме че вода=живот
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от Californian »

вярно си бяха сушави години - но забравяш - че жените като живеят на суша пият течностир а като няма вода.............сещай се - та не ни мисли нас като е суша навън - е много мокро по къщите :rofl:
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от Californian »

ivandaman написа:Слънцето за мен е "overrated", а дъждът необходимо зло..

Сухият климът си има и той недостатъците.. Нека да не забравяме че вода=живот

това е така - но нали се сещаш - че никой няма дистанционно управление за времето и всеки си намира идеала за него

Аз лично съм си намерил моя - мразя да ми е жега - мразя и да ми е студено - следователно Сан Франциско е перфектното за мен защото целогодишно е едно и също времето горе долу 10-20градуса
(Сан Франциско има много странен климат - студено лято) но и без зима и снегове което Ванкувър го няма ;) може да са 5 дни в зимата - но сняг има а и температурите зимните имам усещането - че средата не е 10-15градуса
а е към 0-5 градуса но може и да бъркам

:) Сан Диего ми харесва зимата - че е малко по-топло от тук и е към 15-20градуса

Идеала всъщност щеше да ми е още по-малък толеранс 18-22 градуса целогодишно
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от MrGeek »

Californian написа:вярно си бяха сушави години
И това по чии спомени точно го преразказваш, на Шварценегер?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от Californian »

MrGeek написа:
Californian написа:вярно си бяха сушави години
И това по чии спомени точно го преразказваш, на Шварценегер?

По мой спомени от 2009та - най-тежката с най-многото пожари
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от MrGeek »

Californian написа:По мой спомени от 2009та - най-тежката с най-многото пожари
Явно телевизионните репортажи доста са те впечатлили, за да се запечатат като "спомени". :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от Californian »

MrGeek написа:
Californian написа:По мой спомени от 2009та - най-тежката с най-многото пожари
Явно телевизионните репортажи доста са те впечатлили, за да се запечатат като "спомени". :D
не те знам какво имаш предвидр но твоя си работа ако пак е някакъв опит за заяждане

В щатите работих на работна виза 2009та а 2010та взех зелена карта :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от roumensp »

miteto написа:Е вие убихте всички детско в мен, ВС имала по-хубав климат от Калифорния, така ли излиза в крайна сметка :o
Точно така, поне за мен, защото "хубав климат" <> "горещ климат". Отиди в южна Калифорния лятото, когато са пожарите и сам си решавай дали ти харесва.

Предполагам че и растителността споделя моето мнение. :D В BC е зелено почти през цялата година, докато в южна Калифорния дърветата са си рядкост по принцип и има доста хълмове дето са кафяви и голи, без пукнато дърво.

Лично на мен повече ми харесва климата в района на Сан Франциско отколкото тоя в южна Калифорния - зимата е мека, лятото не е горещо, няма суша и кафяви пейзажи.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от John Smith »

roumensp написа:Предполагам че и растителността споделя моето мнение.
Аз не споделям мнението на растителността. Според тази статистика http://www.theweathernetwork.com/index. ... ent=C02096" , в района на Vancouver вали едва ли не всеки втори ден в годишен план, в различна степен от дъжд до леко напръскване. Това може да е чудесно за цветенцата, но на мен лично не би ми харесало особено. Не съм живял във Vancouver, само гледам статистиката. Не е тайна, че климатът там е по-влажен от този в континенталната част, което е нормално да е така на брега на океана и с планина отзад, спираща и "изстискваща" влажните въздушни маси.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от roumensp »

John Smith написа:Това може да е чудесно за цветенцата, но на мен лично не би ми харесало особено.
Като поживееш 10-ина години в Pacific Northwest-а и почва да ти харесва, повярвай ми. :D Жена ми не ще и да чуе за друг климат, но аз самият съм по-отворен към промяна. Но за студ не ща и да чувам, напълно съм отвикнал.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от Californian »

roumensp написа:
miteto написа:Е вие убихте всички детско в мен, ВС имала по-хубав климат от Калифорния, така ли излиза в крайна сметка :o
Точно така, поне за мен, защото "хубав климат" <> "горещ климат". Отиди в южна Калифорния лятото, когато са пожарите и сам си решавай дали ти харесва.

Предполагам че и растителността споделя моето мнение. :D В BC е зелено почти през цялата година, докато в южна Калифорния дърветата са си рядкост по принцип и има доста хълмове дето са кафяви и голи, без пукнато дърво.

Лично на мен повече ми харесва климата в района на Сан Франциско отколкото тоя в южна Калифорния - зимата е мека, лятото не е горещо, няма суша и кафяви пейзажи.

Е има зеленинка - по тропическо е някак си и растителността и тя
Според уикипедия - Лос Анхелис и надолу Сан Диего са със субтропикал климат
Сан Франциско и Северна Калифорния - средиземноморски
Общо взето климата на Северна Калифорния е много близък с Гръцкия си мисля

Абе не е лошо надолу в южна Калифорния - Малибу - Бевърли Хилс - Ориндж Каунти и другите подобни местенца са с цени на къщи по 4-5милиончета и нагоре :inlove:

Какво повече му трябва на човек - къща на океана на южно калифорнийското крайбрежие :inlove:

Всъщност като се замисля и това не е рая -
рая е може би човек да си има няколко милиончета - и да отиде там където е Ивандаман -
в Коста Рика примерно - ще има да си купи сигурно половин град с все 100 слугинчета д си ги сменя в спалнята и 100човека охрана и ще си живее царски

:) Доста и американци приятели имам които точно за това си говорят всеки път като ги видя и им е мечта - да хванат да отидат в 3д уърд кънтри и да си живеят живота - един иска Филипините другия иска Тайланд
аз лично бих си избрал Виетнам
един колега беше там на командировка и каза - че жените като видят бял човек - налитат на рояци и всяка вечер с по 3 различни жени е бил и снимки показа за доказателство :)
Последно промяна от Californian на Пет Фев 25, 2011 6:25 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от ivandaman »

roumensp написа:
miteto написа:Е вие убихте всички детско в мен, ВС имала по-хубав климат от Калифорния, така ли излиза в крайна сметка :o
Точно така, поне за мен,
Румба може би точно днес не е най уместният ден да хвалим климата в БК?? ;)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от MrGeek »

Californian написа:Общо взето климата на Северна Калифорния е много близък с Гръцкия си мисля
Ами мисленето явно не ти е силната страна, защото климата в Северна Калифорния няма абсолютно нищо общо с климата в Гърция. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от ivandaman »

Californian написа: Всъщност като се замисля и това не е рая -
рая е може би човек да си има няколко милиончета - и да отиде там където е Ивандаман -
в Коста Рика примерно - ще има да си купи сигурно половин град с все 100 слугинчета д си ги сменя в спалнята и 100човека охрана и ще си живее царски
А бе този път не си много далеч от истината.. За млади момчета, ергени и пенсионери тук е супер.. Аз вече не спадам към нито едната категория..
А за цената на кондо във Ванкувър аз продавам Mansion В един от най-реномираните квартали на Столицата, с едно от най-добрите голф игрища на няколко стотин метра от къщата ми и с наистина почти перфектен климът (между 15 нощем и 27 денем) температури..

Californian написа:
:) Доста и американци приятели имам които точно за това си говорят всеки път като ги видя и им е мечта - да хванат да отидат в 3д уърд кънтри и да си живеят живота - един иска Филипините другия иска Тайланд
аз лично бих си избрал Виетнам
един колега беше там на командировка и каза - че жените като видят бял човек - налитат на рояци и всяка вечер с по 3 различни жени е бил и снимки показа за доказателство :)
Теа ядат живи хора.. Точно това дискутираме в една тема под шипките :)
Последно промяна от ivandaman на Пет Фев 25, 2011 6:37 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор