Помислете добре

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Помислете добре

Мнение от Bistra »

krimon написа:Би ли ми освежила паметна, моля?
Кой разбрал, разбрал! 8)
Аватарът ти е много показтелен. Слънце, което се опитва навсякъде да огрее, ама що ли не му се получава не...нам? :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Помислете добре

Мнение от krimon »

сега пък и аватарът ми ти е виновен :rock: :rock: :rock:

некаква форумна логорея за някакви острови, рай, комари ... доскучахте ми :puke:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Помислете добре

Мнение от Bistra »

myhata II написа:За комарения остров май обажда
Kъде го това? Тц, не позна! Друго имах предвид. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Помислете добре

Мнение от Bistra »

krimon написа:сега пък и аватарът ми ти е виновен :rock: :rock: :rock:

некаква форумна логорея за някакви острови, рай, комари ... доскучахте ми :puke:
Mи бегай да работиш и да си контактуваш само с колегите! :rock:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Помислете добре

Мнение от emili_vn »

yahoo написа:Призовавам за повече толерантност към чуждите мнения и по-малко обобщения, особено когато категориите на обобщението са ограничени само до бяло, сиво и черно.
:n:
Толерантността не означава ли да уважаваме чуждото мнение и ако имаме свое - да го изразим, без да нападаме опонента и да квалифицираме?
Аз изразих мнение, то стана мазало. Преди моя пост имаше спор за къщата и заема - аз и за това изказах мнението си и не нападнах никого от писалите по този въпрос.
yahoo написа: Излишно е да си мерите наблюденията на всеки ваш етап с всеки срещнат и най-вече с новопристигнали чиито представи се формират предимно около "гетата".
Интересно определение, напълно противоречащо на първата част от поста, призоваваща към толерантност и по-малко обобщения.
Та тук имам въпрос - защо смяташ, че всички новопристигнали живеят в "гетата"? Защото ти си минал от там ли? И смяташ, че това е приложимо за всички ношопристигнали? Ако е така - значи потвърждаваш думите ми.
И би ли ме светнал ако обичаш за какво става въпрос в тези гета, защото около мен има доста евреи, липсват българи (от твоя пост се разбира, че новопристигналите българи живеят в гетата), черни, араби, кебекари и нямам идея за какво говориш.
krimon написа:Извън семейната, приятелската и работната среда, не виждам никакъв повод да се представям на някой, които говори моя език в магазина. Даже в България не съм го правила :x Само във форума, именно защото сме анонимни
Ей сега вече те разбрах - като си анонимна много говориш, като си ти - си трайкаш. Супер - поздравления, така е много удобно, нали. И говори много добре за твоята същност.
Чудя се като си анонимна как си помагала на хората. А да - сетих се - само на изпратени с препоръки от бг приятели и роднини. А помогнала ли си поне на един напълно непознат тук? Питам, защото аз съм го правила.
Приятна работа - послушай Бистра и отивай да си комуникираш с колегите и хората от собствената си среда, от която по твоите думи не излизаш и която смело налагаш като общ знаменател на 12000 имигранти.

И не е зле да спрете да отричате всичко, което не сте виждали и не смятате, че можа да се случи. Преди време един съфорумец сподели как се е реализирал още на 2-я месец тук и беше нападнат и оплют от старите съфорумци, че говори глупости, че това не можело да бъде и т.н. Аз да ви кажа познавам няколко човека, които се реализираха доста добре още на 2-я месец тук. Така, че ако нещо не ви се е сличило на вас, не мислете, че на други няма да им се случи. Уважавайте, за да ви уважават.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Помислете добре

Мнение от martatabs »

Мале, мале, мелеее...! То бива, бива заяждане, ама това мина всякакви граници.
krimon написа:...аз съм известна заядливка :D...
Нe виждам нищо смешно в това, даже прекали.

Темата отиде по дяволите...сърдете се на себе си.
Заключено