Помислете добре

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Помислете добре

Мнение от emili_vn »

Kan_Tangra написа:Емили от Варна, хайде стегни се малко! Концентрирала си се около негативното около тебе.
Нищо такова няма - поста е предназначен за хората и в никакъв случай не описва текущото ми състояние. Вземи пак прочети внимателно, после собствения си пост, аз няма да коментирам избирателното ви четене.

Kan_Tangra, не се притеснявай за мен - аз съм се взела в ръце отдавна. Върху нищо не съм се концентрирала - постът ми беше във връзка с темата (за справка - виж заглавието) и е едно лично мнение и наблюдение отстрани и от разговорите с хора, които съм срещала тук и с които съм комуникирала още преди да дойда тук и след като пристигнах. Доколкото знам форума е за изразяване на лично мнение, което по възможност може да подпомогне някой и друг човецец. Не мога да ви разбера какво толкова сте се запритеснили за мен - за средата ми, за философията ми и т.н. Спете спокойно - аз съм си ок, чувствам се добре, развивам се тук и си гоня целта - бачкам, уча и съм щастлива от живота си до момента тук. Искам повече и ще го постигна. Това, че за момента срещам все още всякакви хора, ми се струва абсолютно нормално. И всякаквите хора са по-добрата статистическа извадка, отколкото средата на един или друг човек, който я е изграждал години наред.

Вие за колко време си изградихте сегашната среда? От 1-я ден с хората от вашата сесия и не допуснахте никой друг в живота си или ви отне месеци и години? Бъдете честни и си отговорете на себе си, не на мен. Аз отговора го знам, защото съм почвала от нулата в напълно непознат град - знам колко време отнема реализацията и изграждането на социалната среда. Тук даже ще е малко повече, но живота е пред нас.

Наздраве от мен! :drinks:
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Помислете добре

Мнение от tonich »

Какво нападнахте Емили от Варна не мога да разбера?!
Тя си е съвсем предсказуема и праволинейна във всичките си мнения.

По-интересно ми е защо Гювенделата пише винаги в петък вечер късно или събота сутрин рано.
Няколко часа по-късно си трие мненията... |(
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Помислете добре

Мнение от emili_vn »

Да те упълномощавам ли в такъв случай да пишеш от мое име или ти си се упълномощил вече?
Аз пък не виждам смисъл в голяма част от постовете ти, от където следва, че си непредсказуем, но не ми пречиш. ;)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Помислете добре

Мнение от tonich »

:D
Ти критика ли откри в мнението ми?!
Щото по-скоро трябваше да е комплимент...

Много си се превъзбудила нещо. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

tonich написа::D
Ти критика ли откри в мнението ми?!
Щото по-скоро трябваше да е комплимент...

Много си се превъзбудила нещо. ;)
Не прозвуча като комплимент. Хич.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Помислете добре

Мнение от krimon »

emili_vn написа:
krimon написа:Емили, аз съм известна заядливка :D Кажи ми сега, моля те, от 12 000 бг в Монреал, колко горе-долу срещна за 8 месеца, че да станат доста голям процент от имигрантите ??? Доста си общителна :y:
Представи си вече знам, но все пак благодаря, че ме уведоми. :handshake:
От къде знам ли? За мен ти до днес беше световно неизвестна, при все че вече съм 3 години във форума, но пък гледам - много мнения има тази жена, я да видя за какво става въпрос. Мислех си, че много си помагала тук във форума, а пък като ти прегледах малка част от мненията, се оказа, че доста си се заяждала (но карай - кой както ги разбира нещата...), останалата по-голяма част я оставих за някой друг ден да се забавлявам. :rock:
Гледам добре си се информирала, точно толкова колкото за 8 месеца успя да се срещнеш с повече от 50% от бг имигранти в Монреал = 6000 човека! И както се разхождаш по улици, магазини и държавни институции, поздравявайки хора изразяващи се на български, те веднага ти споделят, че най-добре е да се държиш за социала и че в Канада е много зле ... Обаче не, ти имаш вече и "среда" - трудолюбиви българи, учещи, работещи и плюещи по социала :clap:

Да, аз съм тук от основаването на форума и защото ми е писнало от такива като теб, отдавна не бях писала. Представи си обаче, че този форум има архив 1,2,3 и си "спомня" доста добре какво съм "помагала", но на някои хора нищо не може да им помогне, толкова са нарцистични. И да, не случайно влезах в бгканада и преди няколко дни, когато видях изгряващата ти звезда :rock: Даже все още има хора, пишещи тук, с които се познаваме и помагаме от 10 "канадски" години :inlove:

Ти с каква "помощ" на бг имигрант в Канада можеш да се похвалиш, Емили ? Намерила си жилище на някой, работа, упътила си го към образование, детска градина, нещо реално, различно от плямпане във форума ?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Помислете добре

Мнение от emili_vn »

Станала си рано и си се разбесняла нещо, а? Недей така, пази си нервите. Аз не искам и няма да се хваля - те хората, на които съм помогнала и как съм помогнала си го знаят. Аз реално помагам и не се крия зад ник. Застанала съм зад собственото си име и зад това, което казвам.
Айде със здраве, велика българко с огромен канадски опит. Желая ти успех!
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помислете добре

Мнение от pumpy »

Стига де, оставете го момичето на мира.....Според мен е написала нещо мног близко до истината. КОгато е казала "повечето" със сигурност е имала предвид "повечете, от тези, които тя е срещнала тук". Не е нужно да я изяждаме с парцалите. Всеки има глава на раменете си и да прецени какво и къде да чете
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Помислете добре

Мнение от Bistra »

tonich написа:По-интересно ми е защо Гювенделата пише винаги в петък вечер късно или събота сутрин рано.
Няколко часа по-късно си трие мненията... |(
Тогава има достъп до компютъра сигурно. А трие може би, защото някой може да му прочете мненията и да го напляска. :lol:
Някои събират компромати, като че ли ще разберат нещо стойностно от един Форум. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Помислете добре

Мнение от Joya »

Беше много предсказуемо развитието на темата, само много време отне :)
Не знам защо хората се засягат, от очевадните неща.
Това са факти, и наистина се срещат много българи, даже мога да разширя, това са хора, които и в България, не са имали нищо, били са мрънкачи, чакали са на готово. Такива са и тук, и навсякъде. Сякаш не познавате поне 10. аз съм от 8 месеца тук, и познавам над 10. Жалко за тях.
Факт - от първият ден тук, ми прави впечатление, че много "стари кучета" се правят че не са българи. Примери бол, срещаме двойка в магазина, мъжът ми поздравява, така било редно на хиляди километри. Те гледат като натровени...очакват нещо да им поискаме ли, знам ли, като разбраха че сме от месец тук им олекна, даже се разбъбриха. Това се повтаря вече няколко месеца. Не си го слагам на сърце, но доброто възпитание предполага като си на ма.ната си , и срещнеш сънародник, дет се вика, едно здрасти кажи, няма да те изяде. А пък, като ги предразположиш, се почва даването на акЪл, разбира се. Тия които са от 10+ години, казват, не слушайте хора, които са по-малко от 5 години тук, тия които са от 3, казват, не слушайте тия дето са над 10 години, те са загубили представа за действителноста....
Та хора всякакви, за сега е интересно и се забавляваме. Също Факт - срещнахме страхотни хора, много възпитани, много интелигентни, успяли, реализирали се, никой от тях не се правеше на велик. Така че си е до човек, и тук и там и в Бъглария, темерута си е темерут, възпитаният човек -възпитан.
И защо нападате Емили, тя е написала нейното мнение, като си имате ваше, изразявайте си го, никой няма да ви го оспорва. И каква е тая борба между стари и нови емигранти.
Тук във форум-а (както и във всеки друг форум) всички са много велики, успели и така нататък. Но анонимни....истината е някъде там, и всеки сам си я знае и си е негова работа. Но да си н-години тук, да не си постигнал нищо, да си на социал, да не си си направил труда поне да учиш, и да даваш акъл на хората, че и съвети да си ходят..... Ако не помните, всеки идва тук, достатъчно объркан в началото, и много малък негативен натиск, може да го пречупи. И да се появи великият Бай Ганьо и да каже, о аз съм тук 10 години, много е гадно, ако беше днес, нямаше да дойда, щях да си седя в България, е пълна идиотия.
Разбира се, тук в форум-а такива хора няма - тук сме идеални :devil:
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Помислете добре

Мнение от yahoo »

Призовавам за повече толерантност към чуждите мнения и по-малко обобщения, особено когато категориите на обобщението са ограничени само до бяло, сиво и черно. Всички сме различни и всички се променяме с времето. Излишно е да си мерите наблюденията на всеки ваш етап с всеки срещнат и най-вече с новопристигнали чиито представи се формират предимно около "гетата".
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Помислете добре

Мнение от krimon »

yahoo написа:Призовавам за повече толерантност към чуждите мнения и по-малко обобщения, особено когато категориите на обобщението са ограничени само до бяло, сиво и черно. Всички сме различни и всички се променяме с времето. Излишно е да си мерите наблюденията на всеки ваш етап с всеки срещнат и най-вече с новопристигнали чиито представи се формират предимно около "гетата".
:y:

Джоя, къде пък срещна българин, които е от 10 години тук на социал, никога не е учил и само на черно работи ... сериозно се притеснявам, че не съм общителна :angel: Вече разбирам, защо разни "стари кучета" се правят на ударени, когато срещнат някой като Емили или Joya ... Не виждам никакъв смисъл да се подхваща/поддържа разговор само защото сме българи, които живеят в Канада. Това не е селският мегдан, където трябва задължително да се запознаем и поздравим. Извън семейната, приятелската и работната среда, не виждам никакъв повод да се представям на някой, които говори моя език в магазина. Даже в България не съм го правила :x Само във форума, именно защото сме анонимни :*
Joya написа:Това са факти, и наистина се срещат много българи, даже мога да разширя, това са хора, които и в България, не са имали нищо, били са мрънкачи, чакали са на готово. Такива са и тук, и навсякъде. Сякаш не познавате поне 10. аз съм от 8 месеца тук, и познавам над 10. Жалко за тях.
...
И да се появи великият Бай Ганьо и да каже, о аз съм тук 10 години, много е гадно, ако беше днес, нямаше да дойда, щях да си седя в България, е пълна идиотия.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Помислете добре

Мнение от Bistra »

krimon написа:Джоя, къде пък срещна българин, които е от 10 години тук на социал, никога не е учил и само на черно работи ... сериозно се притеснявам, че не съм общителна
Аааа общителна си. ;) Ти имаш един такъв приятел, не помниш ли? Е, не е от 10 години, ами направо от 20 и все на социал. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Помислете добре

Мнение от krimon »

Още малко и ще разбера, че се познаваме, Бистре :rofl: Нямам нито един познат българин, камо ли приятел, които да е на социална помощ или пък да е в Канада от 20 г. Това е защото не съм общителна като вас :@

Виртуалните "познанства" от бгканада също не ми говорят нищо ... не си спомням някой тук да се е хвалил с подобни подвизи ?? Би ли ми освежила паметна, моля?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Помислете добре

Мнение от myhata II »

За комарения остров май обажда :lol: ,брех тоя Квебек,ще излезне един голям социален рай,каква голяма грешка да се навра в капиталистическо Тороно при положение че цяла провинция си почива на гърба на канадските данъкоплатци :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Заключено