От Канада в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

pumpy написа:5-6 ?
Баща ми беше в болница тук в Денвър - престой от 25 часа, скенер и храна - сметка от 26к
Да, минимум 5-6, а не максимум ;) Знаем, че в САЩ the sky is the limit. Но за Канада знам със сигурност за 2 различни случая, където родители на приятели са лежали в болница (след операция) и дневния престой е струвал 2 хиляди и нещо.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в България

Мнение от myhata II »

optics написа:В случая "преуспял" си е твоя идея от която строиш изводи. Преуспял е бай Игнат, други не се сещам.
:rofl:
преуспял със паричките на партията


за мен успелия е този :

https://en.wikipedia.org/wiki/Evanov_Communications"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: От Канада в България

Мнение от Panem et Circenses »

miteto написа:
Panem et Circenses написа:
pumpy написа: Личен случай: преди няколко седмици, майка ми "лежа" в болница за ....изследвания.
Отива сутрин в 8.30 am, ляга за 5 минути, "изследват" я до 9.30 am и си отива вкъщи и така два дни подред.
На втория ден плаща потребителска такса за ТРИ дни престой и всичко е пито/платено.
Е такъв филм тук НЯМА
А пък на мен от този "личен пример" на тази жена ми е много любопитно ЗАЩО тя предпочита да си седи в България и се подлага на тези мъчения, а пък не хване първия самолет и дойде да се лекува или в Канада (преуспял син с кабинет) или в USA (друг кабинет на същият този син) където медицината е несравнимо по-добра от тази в България.
Щото в Канада или Щатите ще я одрусат минимум $5000-$6000 за 2 дена болничен престой и изследвания (като не-резидент) ;)
Пък и едно пътуване до Канада или Щатите не става от днес за утре, тва не е като да хванеш автобуса от София до морето.
"Успелия" син има регистрация тук от 2003 - тове според мен е достатъчно време да направи майка си резидент тук или там. Дори и да не е резидент американците дават 5 или вече 10-годишни визи на възрастните хора, а за канадците име многократна виза. Така че пътуване от днес за утре става без проблеми!!!
А за парите - ако положението е действително сериозно мисля че никой няма да пощали средства когато става въпрос за майка му!!!

Остава другото - че медицината в България не е на толкова жалко ниво, както някои се опитват да я изкарат - особено пък ако човек има пари...

ПП. Персонално знам за много богат канадец без никакви български връзки/познати който отиде да си прави операция в България каквато тук не се прави - и знам защото той търсеше надежден българин оттук, който да му бъде придружител/преводач (всички разноски платени плюс много щедро фиксирано възнаграждение)
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: От Канада в България

Мнение от dimana »

Panem et Circenses , не е етично това, което пишеш. Все пак всеки сам решава къде да живee. Моите родители не желаят да идват повече тук, камо ли да ходят по изследвания. Pumpy не е казал, че е сериозно.
Последно промяна от dimana на Чет Мар 31, 2016 1:16 pm, променено общо 1 път.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10121
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

optics написа:Постъпил е доклад от Танграта за обиден език срещу него.
Припомням на всички (в случая Павел), че несъгласието с нечии писания не дава право за персонални квалификации и груб език.

задето павката го прати да си чука компютъра ли :lol:
голям майтап :D
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

Panem et Circenses написа:ПП. Персонално знам за много богат канадец без никакви български връзки/познати който отиде да си прави операция в България каквато тук не се прави - и знам защото той търсеше надежден българин оттук, който да му бъде придружител/преводач (всички разноски платени плюс много щедро фиксирано възнаграждение)
Каква е тази операция дето не се прави в Канада, а само в България? Обикновено съм чувал обратното, т.е. че хора ходят по Западна Европа или щатите за сложни операции, които няма кой да ги направи в България.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

Panem et Circenses написа:"Успелия" син има регистрация тук от 2003 - тове според мен е достатъчно време да направи майка си резидент тук или там. Дори и да не е резидент американците дават 5 или вече 10-годишни визи на възрастните хора, а за канадците име многократна виза. Така че пътуване от днес за утре става без проблеми!!!
Ти сега ще държиш сметка на това кой какво е направил или е трябвало да направи ? Трябва всички да докараме родителите си, дори те самите да не искат, за да цоцат допълнително канадската социална система ? Хвала на такива българи, дето не гледат в собственото си канче, а предпочитат да решават световните проблеми и тия на другите.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в България

Мнение от myhata II »

румба, те родителите не са толкова балами та да се местят от цивилизацията във катакомбите, или както го е казал народа

"Оставил питомното, тръгнал да гони дивото !"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

myhata II написа:румба, те родителите не са толкова балами та да се местят от цивилизацията във катакомбите, или както го е казал народа

"Оставил питомното, тръгнал да гони дивото !"
Не знам дали са балами или не, но моите и на жена ми предпочитат да си живеят там и само гостуват. Същото важи и за всичките ми познати. Единствено индийците мъкнат дърти, дето не знаят дума английски или френски и ние им плащаме "безплатното" лечение, пък после 'що се чакало много.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: От Канада в България

Мнение от Marto »

miteto написа:
Panem et Circenses написа:ПП. Персонално знам за много богат канадец без никакви български връзки/познати който отиде да си прави операция в България каквато тук не се прави - и знам защото той търсеше надежден българин оттук, който да му бъде придружител/преводач (всички разноски платени плюс много щедро фиксирано възнаграждение)
Каква е тази операция дето не се прави в Канада, а само в България? Обикновено съм чувал обратното, т.е. че хора ходят по Западна Европа или щатите за сложни операции, които няма кой да ги направи в България.
Предполагам става дума за ей тази процедура за хора с множествена склероза.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: От Канада в България

Мнение от Panem et Circenses »

Marto написа:
miteto написа:
Panem et Circenses написа:ПП. Персонално знам за много богат канадец без никакви български връзки/познати който отиде да си прави операция в България каквато тук не се прави - и знам защото той търсеше надежден българин оттук, който да му бъде придружител/преводач (всички разноски платени плюс много щедро фиксирано възнаграждение)
Каква е тази операция дето не се прави в Канада, а само в България? Обикновено съм чувал обратното, т.е. че хора ходят по Западна Европа или щатите за сложни операции, които няма кой да ги направи в България.
Предполагам става дума за ей тази процедура за хора с множествена склероза.
Да, аз от чисто медицинска гледна точка не знам много, но си спомням че беше нещо свързано с множествената склероза, така че е е твърде възможно да е било това (или нещо подобно). Позицията беше предложена на моя позната, а пък тя ни спомена на нас... Какво точно е станало с човека за съжаление не знам.
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: От Канада в България

Мнение от Marto »

Panem et Circenses написа:
Marto написа:
miteto написа:
Panem et Circenses написа:ПП. Персонално знам за много богат канадец без никакви български връзки/познати който отиде да си прави операция в България каквато тук не се прави - и знам защото той търсеше надежден българин оттук, който да му бъде придружител/преводач (всички разноски платени плюс много щедро фиксирано възнаграждение)
Каква е тази операция дето не се прави в Канада, а само в България? Обикновено съм чувал обратното, т.е. че хора ходят по Западна Европа или щатите за сложни операции, които няма кой да ги направи в България.
Предполагам става дума за ей тази процедура за хора с множествена склероза.
Да, аз от чисто медицинска гледна точка не знам много, но си спомням че беше нещо свързано с множествената склероза, така че е е твърде възможно да е било това (или нещо подобно). Позицията беше предложена на моя позната, а пък тя ни спомена на нас... Какво точно е станало с човека за съжаление не знам.
Преди 6-7 години се говореше много за тази операция и много хора се сърдеха, че канадската здравеопазна система не покрива (и май дори и не позволява) такава процедура. Познавах една жена, която щеше да ходи в Полша да си прави тази операция, но в крайна сметка се отказа и май е било добро решение, защото явно не помага, а дори напротив:
http://singularityhub.com/2013/04/01/co ... esnt-work/"

Така че консервативното мислене и мудността на институциите тука май не винаги са лошо нещо.

Говори доста и фактът, че в България докторите са готови да те подложат на опасна и меко казано недоказана операция, ако си платиш крупна сума. Та така...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: От Канада в България

Мнение от optics »

dimana написа:Panem et Circenses , не е етично това, което пишеш.
Не е, но болшинството форумци добре се ориентират кого да слушат и кого не.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: От Канада в България

Мнение от Panem et Circenses »

roumensp написа:
Panem et Circenses написа:"Успелия" син има регистрация тук от 2003 - тове според мен е достатъчно време да направи майка си резидент тук или там. Дори и да не е резидент американците дават 5 или вече 10-годишни визи на възрастните хора, а за канадците име многократна виза. Така че пътуване от днес за утре става без проблеми!!!
Ти сега ще държиш сметка на това кой какво е направил или е трябвало да направи ? Трябва всички да докараме родителите си, дори те самите да не искат, за да цоцат допълнително канадската социална система ? Хвала на такива българи, дето не гледат в собственото си канче, а предпочитат да решават световните проблеми и тия на другите.
dimana написа:Panem et Circenses , не е етично това, което пишеш. Все пак всеки сам решава къде да живee. Моите родители не желаят да идват повече тук, камо ли да ходят по изследвания. Pumpy не е казал, че е сериозно.
Защо да не е етично, като аз се опитвам да изтръгна от него признанието, че на майка му (както и на една голяма част от родителите на емигрантите тук) НЕ И харесва живота нито тук, нито в америка и това е причината тя да не е поикала да стане ПР или гражданин.
На нея по някаква причина и харесва повече в "лошата" България (която сина и плюе без тя да знае) и да се лекува от "лошата и некачествена" здравна система (която сина и също оплюва). Толкова по този въпрос.

Сега за източването на касите - здравната каса се точи и в България, и тук. И държавните бюджети се оползотворяват до последната стотинка и в България, и тук , а и във всяка държава - защото навсякъде има бюрократи които следят за това и ако на края на месеца/сезона/годината не си уползотворил, използвал, усвоил всичките възможни пътеки, процедури, средства, то за следващия период те ще бъдат намалени.

А сега конкретно за източването на касите тук в Канада - защото най-обичам да споря с хипокрити.
На всеки е известно, че канадските зъболекари имат по две тарифи - една за обикновените хора които плащат от джоба си и нямат бенефити и друга за тези с бенефитите. А от групата с бенефитите има и една подкатегория - на тези на държавна работа, които пък често имат много високи или дори безлимитни бенефити. Тук ще спомена за моя позната, чиито зъболекар препоръчва ежемесечен преглед с почистване на зъбите на тях и особено на детето им .... защото държавната служба където тя ръботи е с безлимитен таван на това.
Сега това какво е - за една и съща процедура да се плащат различни цени и да се извършват ненужни услуги, ако не блатантно източване на каси (държавни или частни няма значение) - и това се практикува от всеки зъболекар в Канада по няколко пъти на ден!!! И после някой се пише на света вода ненапита и как в България се точели касите...

А сега конкретно за случая в България - там не са дадени никакви детайли, но е напълно възможна едно такова изледване да се прави след като са следва определена диета, взимане на вода и/или лекарства от предходния ден и възрастен човек може да забрави и да не следва точно процедурата на подготовка. Възможно е възрастния човек да живее в единия край на населеното място и без градски транспорт и кола докато отиде на другия край където е поликлиниката (високо на баира) и докато се изкачи до втория/третия етаж да му се вдигне кръвното и да получи аритмия. Възможно е и процедурата да е в три дни - първия ден се прави контролен преглед преди вземане на лекарство, на втория ден се взема лекарството и се прави контролен преглед веднага и се идва на следващия ден за се прецени ефекта на лекарството след 24 часа.
Така че е напълно възможно да има медицински причини, а не просто източване на касата което се посочва от хора с наклон да оплюват България (независимо че родителите им са избрали да живеят там, а не при децата и внучетата си).
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

Marto написа:Говори доста и фактът, че в България докторите са готови да те подложат на опасна и меко казано недоказана операция, ако си платиш крупна сума. Та така...
Това не е чак толкова лошо, всеки има право сам да решава за собственото си здраве.
Преди 7-8 месеца се подложих на "недоказана" (според канадските доктори на държавна хранилка) процедура при едни китайци в Барнаби, практикуващи "Traditional Chinese medicine" и съм повече от доволен от резултата. Моят личен лекар, който иначе много уважавам, каза че лично той не би си хвърлял парите за подобно нещо, но аз не го послушах. Повечето лекари са си коне с капаци и трудно признават, че има и други начини, освен предлагания от тях.
Последно промяна от roumensp на Чет Мар 31, 2016 4:47 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор