Изпращане на документи за свидетелство за съдимост от САЩ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
kirchev
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 1:38 pm

Изпращане на документи за свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от kirchev »

Здравейте на всички,

Аз съм нов във форума и ми предстой изпращане на документите за свидетелство за съдимост от САЩ.

Въпроса ми е ако някой може да даде съвет с коя поща(Български пощи или DHL, FedX) да изпратя документите, да искам ли обратна разписка и т.н.

Бих бил благодарен ако някой сподели и даде съвет за избягване на евентуални пречки.

Поздрави
boryanageo
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:41 pm
Местоположение: Gatineau, QC

Re: Изпращане на документи за свидетелство за съдимост от СА

Мнение от boryanageo »

Ние използвахме DHL. За всички важни документи ползваме тях, за да сме сигурни, че всичко ще е наред. Скъпо е, но, повярвай ми, не излиза по-евтино ако ти затрият документите. А колко нерви и време отиват...
06.09.2013 - интервю - УСПЕШНО!
30.10.2013 - втори пакет документи до Сидни
17.12.2013 - баркодове
19.02.2014 - покана за медицински
20.03.2014 - изискано свидетелство за съдимост от ФБР
24.03.2014 - покани за визи
23.06.2014 - полет до Монреал
kirchev
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 1:38 pm

Re: Изпращане на документи за свидетелство за съдимост от СА

Мнение от kirchev »

Благодаря за бързият отговор!

Изпращането еднопосочно ли е? Т.е. трябва ли да се предлати и отговора(ако има такава опция) и дали те го връщат с с тяхната поща?


Питам, защото бях чул за случай в който са пуснати документи който са пристигнали в събота и е нямало кой да ги приеме и са се върнали в офиса на пощенската агенция.

Извинявам се ако съм подробен, просто искам всичко да е ОК, понеже като знам как ми взеха отпечатъци тук...
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Изпращане на документи за свидетелство за съдимост от СА

Мнение от sofia_shi82 »

kirchev написа:Благодаря за бързият отговор!

Изпращането еднопосочно ли е? Т.е. трябва ли да се предлати и отговора(ако има такава опция) и дали те го връщат с с тяхната поща?


Питам, защото бях чул за случай в който са пуснати документи който са пристигнали в събота и е нямало кой да ги приеме и са се върнали в офиса на пощенската агенция.

Извинявам се ако съм подробен, просто искам всичко да е ОК, понеже като знам как ми взеха отпечатъци тук...
Ние за всичко сме ползвали FedEX и сме нямали проблем. При изпращането на товарителницата има код за проследяване и с него следиш пратката - отподаването й до получаването й и дори кой я е получил. Такива филми с връщаници е нямало. Плаща се само едната посока, защото няма да се връща. Иска се телефон на човека, който изпраща и получава пратката - съответно твой и на получателя.
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Изпращане на документи за свидетелство за съдимост от СА

Мнение от uncontrollable »

boryanageo,

Много е относително това с DHL. Марката DHL не означава непременно, че "всичко ще е наред", без да се заяждам.

Точно DHL навремето ни загубиха една служебна пратка, което доведе до много големи щети в последствие. И естествено не поеха никаква отговорност за това. TNT & FedEx са от същия ценови клас, но имам доста по-добър опит с тях и ги препоръчвам.
boryanageo написа:Ние използвахме DHL. За всички важни документи ползваме тях, за да сме сигурни, че всичко ще е наред. Скъпо е, но, повярвай ми, не излиза по-евтино ако ти затрият документите. А колко нерви и време отиват...
minnesota
Мнения: 84
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 5:15 pm

Re: Изпращане на документи за свидетелство за съдимост от СА

Мнение от minnesota »

Аз ги пратих с Bulpost до един приятел в Ню Йорк,той заедно с чек за 18$ до ФБР-стигнаха за 9 дена.
Когато не можеш да си купиш нещо с пари,тогава.....просто го купи с много пари
kirchev
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 1:38 pm

Re: Изпращане на документи за свидетелство за съдимост от СА

Мнение от kirchev »

Мерси за отговорите,

Точно и аз това се чудя в момента дали да не ги изпратя до приятел в САЩ и той да ги прати.

Вие как мислите, кое би било по безопасно.
Публикувай отговор