Как избрах града (в Канада) в който живея?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от myhata II »

bnbltd написа:В този форум няма нито една тема, която след първите 2-3 мнения да не бъде усра*а от няколко всеизвестни "професори".
Аман от българска псевдоканадска селяндурщина.
Този форум, по типично български, не е за взаимопомощ, а за избиване на комплексите на гореупоменатите "професори".
Пик*я ви върху стандарта, с който парадирате, защото колкото и финансово добре да сте, вие си оставате жалки малки душици.

Интересно ми е да видя сега кой ще коментира (в очакване на "професорите") :)
Декана се обажда

"Кажи момко/а новоизлюпена ..! :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от ivanko13 »

bnbltd написа:В този форум няма нито една тема, която след първите 2-3 мнения да не бъде усра*а от няколко всеизвестни "професори".
Аман от българска псевдоканадска селяндурщина.
Ама много ми е смешно когато някой с три мнения почне да прави заключения какъв гаден е форума, как пишещите са селяндури и да вдига лозунга за взаимопомощ.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от pumpy »

ivanko13 написа:
bnbltd написа:В този форум няма нито една тема, която след първите 2-3 мнения да не бъде усра*а от няколко всеизвестни "професори".
Аман от българска псевдоканадска селяндурщина.
Ама много ми е смешно когато някой с три мнения почне да прави заключения какъв гаден е форума, как пишещите са селяндури и да вдига лозунга за взаимопомощ.
:y: :y: :y:

Предполагам не сме им на нивото: когато започнем да обещаваме да ги оправим/уредим още от летището с червеното килимче, социала, къщата с басейна и каквото още им душата сака, тогава няма да сме "селяндури". Е ще се превърнем в един "сергей станишев", но те с това нямат проблем.....
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от 7George »

Както и в много други български форуми (в които активно участвам ;) ), и тука темите служат за подложки на развлекателния форумен чат. :handshake:

По темата: както разправяше 1 приятел, поживял първите 3 месеца в Монреал и решил, че "тука е много равно" - и се отправил в най-близкия град до Скалистите планини...


_______________________
Помогни си сам.
Embrace your climate change!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от ivandaman »

В интерес на истината, ако тепърва трябваше да идвам в Канада, тази тема щеше да ми е интересна.. То не че има кой знае какъв избор за новодошли, (в Канада), но винаги е интересно да прочетеш различни гледни точки..

Също така няма нищо по-досадно и фрустриращо от това да живееш някъде където не желаеш.. Абсолютен емоционален затвор. Споделям личен опит.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от klisurov »

Признавам, че е извадено от контекста:
optics написа:... Аз не съм се заселил където съм пожелал и предполагам повечето не са...
ivandaman написа:В интерес на истината, ако тепърва трябваше да идвам в Канада, тази тема щеше да ми е интересна..
То не че има кой знае какъв избор за новодошли, (в Канада), но винаги е интересно да прочетеш различни гледни точки..

Също така няма нищо по-досадно и фрустриращо от това да живееш някъде където не желаеш..
Абсолютен емоционален затвор.
Споделям личен опит.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от Koko »

Според мене основният фактор при избора на града е къде човек би имал най-добри възможности за работа, съответно това е и причината след определен период от време града, дори в някои случаи държавата, да бъде сменен.
Когато човек пристига първоначално също важен фактор е дали има близки или приятели които биха му помогнали в началото, макар че това може да се окаже като нож с две остриета.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от optics »

Клисуров, да уточня нещо: "Не съм се заселил където съм пожелал" не е еквивалентно на "заселих се където не исках да се заселвам". В случая не ми дреме особено дали се е разбрало правилно или не, тъй че дотук с обясненията.
:)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от klisurov »

optics написа:Клисуров, да уточня нещо: "Не съм се заселил където съм пожелал" не е еквивалентно на "заселих се където не исках да се заселвам". В случая не ми дреме особено дали се е разбрало правилно или не, тъй че дотук с обясненията.
:)
И аз да уточня: Тази извадка от твоето мнение е генератора на тази тема ;)

Много българи избират да емигрират в Канада, въпреки че има и други дестинации.
Много българи се заселват първоначално в даден град в Канада, въпреки че има и други възможности.

Когато се замислих за емиграция от БГ (1991), този Форум още не съществуваше.
Когато си подадох документите за имиграция в Канада по федералната процедура (2001), този Форум все още не съществуваше.
Така че, от всички градове в Канада аз имах някакво инфо само за Монреал и Торонто.
Ето защо, съгласно изискванията на федералната процедура да посоча провинция, аз "избрах" Онтарио.
Така се оказах онтариец, въпреки че, адресната ми "регистрация" е била само и единствено Кебек.

За избора, когато затръгвах към Канада, вече написах.

За тези, които никой никъде не очаква и избора на град в Канада наподобява играта Дартс, тази тема би могла да бъде интересна.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от IRA »

За форума не си прав. 2001 съществуваше,но в малко по друг вид. Аз от там черпих информация. Аз имах приятели в Монреал,затова кацнахме тук, уж за кратко.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от Павел »

Как избрах града в който да НЕ живея

http://www.youtube.com/watch?v=2pGmQrSw ... e=youtu.be"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от Bistra »

Павел написа:Как избрах града в който да НЕ живея

http://www.youtube.com/watch?v=2pGmQrSw ... e=youtu.be"
Брех да му се не види! И това от едно видео снимано с камерата на колата? :lol:
На мен пък ми прави впечатление, че е доста добре почистено. Ако такъв сняг падне във Ванкувърско ще умрете прави, щото предполагам службите ви по обеснежаване нямат такава готовност като нашите.
А днес е чудесен слънчев ден. Малко ми е тъжно обаче, че снегът ще се стопи до неделя и пак трябва да се мъча върху изкуствен, ама всичките хубавини накуп не биват. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от ablood »

Павел правилно си е избрал да не живее в града от видеото.

Всъщност никой не живее там. Очевидно е от видеото, че това е индустриалната зона, където няма къщи и училища, а складове и офиси. Последната жилищна сграда е на километри от там.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от yahoo »

ablood написа:Павел правилно си е избрал да не живее в града от видеото.
Като виждам как му се отразяват на настроението "пролетните" градове не искам да знам какво ще е въздействието на зимните.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от Bistra »

yahoo написа:
ablood написа:Павел правилно си е избрал да не живее в града от видеото.
Като виждам как му се отразяват на настроението "пролетните" градове не искам да знам какво ще е въздействието на зимните.
Направо ми взе думите от устата! :D
Що, бе не ти ли прави впечатление позитивизма му, любовта и състраданието към себеподобните, милото му и лишено от сарказъм държание, красивият му поглед към всичко заобикалящо го,.... така присъщи на един щастлив човек? ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор