пътуване с бебе

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
azalia
Мнения: 165
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:25 pm
Местоположение: Montreal,QC

пътуване с бебе

Мнение от azalia »

Здравейте,

имам въпрос към семейства с бебе (до 2г), които са пътували за Канада - ако не се плати място за бебето, в самолета полага ли се някакво приспособление за сън на детето. Ако някой може - нека да разкаже как е минал полета в подобен случай.


Благодаря :)
AZALIA
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: пътуване с бебе

Мнение от Joya »

Да полага се, има нещо като портативно креватче, което се закача на гърба на седалката, тоест седи пред теб и мъжът ти най-вероятно. Но само до 2 години, ако са навършени, вече място :( И ние сме на това дередже, и се молим да заминем преди да навърши малката години, защото ние сме 4-ма :)))
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: пътуване с бебе

Мнение от bp_de »

Аз не съм семеиство с бебе но пътувам поне по 1 път -мин година 2 пъти до америка и досега приспособление за бебе не съм видял.
Количките за бебоците ги прибират на входа на самолета и ти я давта обратно като кацнете.
Обикновено родителите го държат или пък тук там съм виждал платено място за детенцето и то спи в повечето случаи.
Мога само да ти дам препоръка да вземете евентуално полет дето е вечерен- тогава има по малко шумотевица в самолета ,по малко филми и т.н
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: пътуване с бебе

Мнение от Joya »

http://lemag.benoot.com/long-vol-avec-bebe
това е приспособлението
Сега чета, че явно не всеки се докопва до нещо такова, явно е до късмет, и до авиокомпания.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: пътуване с бебе

Мнение от angelheart »

Ако не им пробиеш дупка в главата от натякване, едва ли ще осигурят въпросното приспособление. Ние говорихме поне три пъти с Еър Франс преди полета си, докато не научихме следните подробности:
- т.нар. седалка за бебе (креват-клетка по-скоро) се полага само за презокеанските полети
- до 2 годишно бебе, ИЛИ до 11 килограмово такова
- заявили сте, че искате седалка. Въпреки че сте получили вече отговор, че ще ви я осигурят, най-добре е да се обадите едно денонощие преди полета си, за да ви потвърдят със сигурност дали я имате.
В края на краищата нашият син, който тогава беше на 11 месеца спа във въпросното кошче(седалка) има-няма час време :rofl:
Не оставяйте нещата на компанията, обаждайте се вие!
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: пътуване с бебе

Мнение от zorbat »

Azalia, ние ще пътуваме с КЛМ. На сайта, когато влезем на скица на самолета са отбелязани седалките с басинет - мисля че така се казваше. не съм сигурна че на всички седалки може да се закрепя легълцето:-) Най-добре наистина виж с компанията с която ще летите...
Кога пътувате?
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: пътуване с бебе

Мнение от angelheart »

zorbat написа:.. не съм сигурна че на всички седалки може да се закрепя легълцето:-) Най-добре наистина виж с компанията с която ще летите...
Това е съвсем вярно, има твърде малко места за тази цел. Въпросната basinette се закрепва на стената ПРЕД седалката на пътуващия/та/те и след употреба се размонтира. Ето затова трябва от компанията да съобразят да ви дадат места, където може да се монтира това чудо ;)
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: пътуване с бебе

Мнение от пухинка »

здравейте, ние сме пътували от Канада за България с бебе на 10 месеца и ни, дадоха basinette, което се закрепва за стената.Много е удобно, защото бебето си спи вътре и така и вие си почивате, единствено, когато кацата или излитате, бебето трябва да седне при вас, да ви дадат допълнителен колан, който се слага на бебето и се закрепва за вашият колан.Ние също така си бяхме взели и тези колички тип чадър, която си беше с нас в самолета, защото при прекачването и престоя, е много по -удобно.Но просто трябва да си кажете, че искате да я задържите, защото иначе ще ви я преберет в общият багаж.

успех
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: пътуване с бебе

Мнение от пухинка »

относно това къде се закрепва basinette - единствено на стената, т.е. пред вас няма никой.Единствено там се слага и се полага само за презокеанските полети.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: пътуване с бебе

Мнение от miteto »

angelheart написа:
zorbat написа:.. не съм сигурна че на всички седалки може да се закрепя легълцето:-) Най-добре наистина виж с компанията с която ще летите...
Това е съвсем вярно, има твърде малко места за тази цел. Въпросната basinette се закрепва на стената ПРЕД седалката на пътуващия/та/те и след употреба се размонтира. Ето затова трябва от компанията да съобразят да ви дадат места, където може да се монтира това чудо ;)
Да, местата трябва да се най-първите в редицата, за да може кошчето да се закачи на стената пред вас. На втори и т.н. ред няма как да стане, то едва има място за табличката за храна между теб и гърба на предната седалка, какво остава за бебшко кошче. Хубаво е на чек-ин да им напомните, че ще искате такова кошче, за да ви дадът въпросните места на първия ред, иначе става много сложно за стюардесите да направят рокадата с други пътници.
azalia
Мнения: 165
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:25 pm
Местоположение: Montreal,QC

Re: пътуване с бебе

Мнение от azalia »

Благодаря на всички които се отзоваха на помощ по този казус.
Успехи на всички ;) :) ;)
AZALIA
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: пътуване с бебе

Мнение от hadministratora »

А вашите деца през целия полет ли спяха?!
Аз като я знам нашата дива и красива дъщеря как не ще в колата да стои в столчето за повече от час....
Даже питах авиокомпанията дали може да вземем място на дете под две години - взехме.
Вярно е, че платихменяколко стотинкинта отгоре, но въпреки това мисля, че добре направихме.
Беше ни доста комфортно, имахме достатъчно пространство за всичко и не на последно място за играчки :lol:

Нещо което смятам, че е много важно за всички пътуващи с малки деца - пригответе се да давата и давайте вода на детето по време на всяко кацане и излитане. По една глътка през около 1/2 минута. Децата не знаят че трябва да преглъщат за да изравнят налягането и пийването на глътка вода върши чудна работа. Усетите ли че имате нужда да преглътнете, за да си оправите налягането дайте и на малкото човече.
azalia
Мнения: 165
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:25 pm
Местоположение: Montreal,QC

Re: пътуване с бебе

Мнение от azalia »

странно.., оказа се,че нямаме право на такова приспособление за бебето, защото KLM предоставят само на бебета, които са до 70см и до 8кг, а малката е 73 см, затова трябва да й вземем място в самолета. А това за нас няма логика, би трябвало да се предлага друго приспособление за бебета, които са по-големи (но са до 2г).
Някой поне може ли да ни каже дали облегалките за ръце в самолета дали са подвижни или не?
AZALIA
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: пътуване с бебе

Мнение от hadministratora »

azalia написа:Някой поне може ли да ни каже дали облегалките за ръце в самолета дали са подвижни или не?
Авиокомпанията. Предполагам, че в някои самолети са, а в други не...
musil
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 5:01 am

Re: пътуване с бебе

Мнение от musil »

Zorbat, Azalia на вас кога ви е полета? Ние също ще летим с КЛМ на 20.04 и сме с две деца, едното от които е под две години. За басинет не сме питали защото малкия е почти на две и не се свърта на седалка да не говорим за легалце. На вас какъв багаж ви казаха че може да вземете за детенцето? Намерих че позволяват до 10 кг. обаче това ръчния ли е или 10 кг. за чекинг плюс ръчен.
Публикувай отговор