Започване на процедура без диплома

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
hvasilev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:21 am

Започване на процедура без диплома

Мнение от hvasilev »

Здравейте,
Студент 4-ти курс съм и желая да започна процедурата си възможно най - скоро.

Сега е месец - Февруари.
Завършвам семестриално - Май.
Защитавам дипломната си работа - Юни.
Получавам на ръка дипломата си - Ноември.

Искам да разбера кога мога да си подам документите най - рано, че да мога да взема точките за висше образование.
В wiki-то пише:
Необходимо е да се приложат копия на дипломите за средно и висше образование. Дипломи за начално и основно образование не се изискват. Копията на дипломите също трябва да бъдат заверени от нотариус или от учебното заведение, което ги е издало и след това да бъдат преведени на английски или френски от заклет преводач. Необходимо е също така да бъде представен списъка с изучаваните дисциплини и хорариумите - в повечето дипломи си го има и се нарича "приложение към дипломата", а за по-старите дипломи се вади отделно и се нарича "академична справка".
В официалният сайт НЕ пише това. Подчертаният текст изришно показва, че НЕ е нужен превод на дипломата. Там пише, че е нужно само академична справка:
Include with your application photocopies certified by the institution that issued the original document or by the duly authorized legal authority of the originals and the official translations, in English or French, of the following documents:

* your diplomas and certificates (excluding those pertaining to primary studies), and those of your spouse, if any;
* academic transcripts for your university studies;
* your official proof of employment (work record book (livret de travail) and/or certificate from employer) for the last five years and those of your spouse, if any.
Отидох до университета и извадих две академични справки (едната моя, другата на пряител, който е завършил специалността ).
- Когато завърша семестриално на академичната справка ще пише , че съм завършил 8 от 8 семестъра.
- Когато напиша дипломната работа отпреде на акедмичната справка само добавят "оценка от дипломна работа или държавен изпит - еди-си-каква"
( Тоест академичните справки са единтични, само че на тази отпреде пише този текст, а на другата не пише нищо )
- Когато получа дипломата си на академичната справка не се добавя нищо.

Кога най - рано мога да си подам пакета с документите за Виена ?

Поздрави, Християн.
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Започване на процедура без диплома

Мнение от sudju4e »

Здравей Християн!
Не знам каква ти е специалността, която завършваш, дали ще подаваш документи самостоятелно и дали имаш някакъв стаж, но моето мнение е когато си получиш дипломата за бакалавър тогава да си подадеш документите, защото ако тръгнеш сега да ги пускаш можеш само да представиш диплома за средно образование + уверение от Университета че ще завършиш юни месец. Но точките според мен ще ти ги сметнат на дипломата за средно образование и в такъв случай ако не е привилигирована професия и нямаш стаж няма да можеш да събереш точките.. пак казвам мое мнение.
Ако искаш дай малко по-подробно инфо какво завършваш, средното ти какво е имаш ли стаж и сам ли ще кандидатстваш, за да можем да сме ти по-полезни :)
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Започване на процедура без диплома

Мнение от AVB »

originals and the official translations, in English or French, of the following documents - това изречение какво друго означава ако не, че искат преводи. Като по надолу са ти изброени кои документи. А изрично подчетаното (excluding those pertaining to primary studies) ти казва, че не ги интересуват димпломи преди средното образование, а не че не искат превод.
hvasilev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:21 am

Re: Започване на процедура без диплома

Мнение от hvasilev »

Здравейте и благодаря за бързите отговори.

@sudju4e
В средното - Информатика
Сега завършвам бакалавър - Инфоматика
Имам две години опит като програмист, две години опит като мрежов администратор, сертификати , професионални дипломи и тнт.
Не съм женен.
Preliminary Evaluation Tool-а ми показва че минавам едва - едва само с дипломата си за средно образование, но като посоча, че английският ми е перфектен (а той не е) и като посоча, че френският ми е на средно ниво (а аз не знам грам). С две думи - трябват ми точките за висше образование, иначе трябва да направя чудо за 6 месеца отностно езиците си.

@АVB
Изглежда объркването ми идва от значението на "primary studies", което аз го примемам по съвсем различен начин от това което всъщност означава.

П.С. До колкото разбирам отговорите ви се препокриват - "изчакай Ноември".

Поздрави , Християн.
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Започване на процедура без диплома

Мнение от sudju4e »

А ти как си оценяваш образованието съобразно това http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... mation.pdf" -среднот на кое смяташ че отговаря и висшето на кое? (гледаш само лявата колонка от таблица за дипломи от чужбина)
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
hvasilev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:21 am

Re: Започване на процедура без диплома

Мнение от hvasilev »

SECTION C – Principal applicant: 6 points Computer Science (Bach. - 3 years) като че ли е най - близко
Средно - 0 точки.
(Мислех да лъжа за Computer Support, но за дипломата пише "Информатика", въпреки че съм квалифициран за това нещо)
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Започване на процедура без диплома

Мнение от AVB »

Имай предвид, че ученето на езиците отнема време, и те няма да ти трябват само за точки, а после от това колко добре ги владееш ще зависи и колко бързо ще се адаптираш и каква работа ще си намериш. Може да си най-големия специалист по компютри, но ако се изразяваш като второкласник няма да имаш големи шансове за провесионална изява.
hvasilev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:21 am

Re: Започване на процедура без диплома

Мнение от hvasilev »

Благодаря за предупреджението, имам го в предвид.
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Започване на процедура без диплома

Мнение от thriller »

Християски,правилния въпрос пич трябва да бъде ,,казвайте къде мога да се запиша на френски,щото не знам и бъкел,, нали чаткаш пич.Ти документите можеш да си ги пуснеш и утре.Дипломата ще я изкараш и пратиш допълнително те там точките ще ти начислят после.Ама изика брат не е така както я мислиш.Не си учил френски не знаеш кво чудо е.Хващай се здраво с езика пък документите са лесни младо момче си и до 35 години време имаш.Тая програма в следващите 15 години няма да я спрат.За тва брат учи френски.Тва е моя съвет от личен опит.Айде успех и приключвам щото без майтам след половин час съм на френски.
hvasilev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:21 am

Re: Започване на процедура без диплома

Мнение от hvasilev »

Добре, имам го в предвид, че е един от най - сериозните проблеми.

Кои документи мога да си пратя предварително и кои копълнително ?
Има ли смисъл да го правя или да изчакам да събера целият пакет от документи Ноември и тогава да ги пратя?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Започване на процедура без диплома

Мнение от pumpy »

Изчакай, не си струва да пращаш част само. Когато аз кандидатсвах системата беше друга, но по средата на процеса ми се смениха правилата и това, че бях започнал по старите правило не ми помагаше особено. Това, което ме "спаси" е че професията ми беше и в двата списъка и преди и след промяната. НЕ бързаш за никъде, Канада ще има нужда от повече имигранти, не от по-малко. Научи френски, завърши си спокойно и после подай. Когато един ден пристигнеш тук ще разбереш, че от тази страна на океана 8-10-12 месеца за НИЩО и ще се чудиш за какво толкова си бързал......
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Започване на процедура без диплома

Мнение от dea »

Сега нещо от "първа ръка". Моя приятелка имаше диплома за висше образование и учеше друга специалност, но още нямаше издадена диплома за второто си образование. Тя приложи академична справка, че е завършила и беше убедена, че ще получи допълнителни точки за втората специалност. Нищо подобно- отговорът на емиграционните беше, че само дипломата се приема като доказателство. Те май имат начини да проверят дали не е фалшива, но явно за академичната справка това не важи.
И така, вземи първо дипломата и тогава действай. Така може да спечелиш няколко неща:
1. Сигурност, че ще ти присъдят точките за висше образование.
2. Време за да напреднеш с френския.
3. Възможността да се сдобиеш със сертификат за ниво на френски. Чиновниците вярват на документи. :!:
Колкото по-сериозно приемеш ученето на езика, толкова по-лесно и бързо ще се реализираш в Канада.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Публикувай отговор