Раждане в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Раждане в Канада

Мнение от John Smith »

english написа:тези суми не са аппликабле при бежанската процедура ... те дори не са верни и без процедурата
Написал съм къде съм ги намерил. Ако знаеш по-точни суми за конкретно место - напиши ги.
За процедурата за бежанци - като какъв предлагаш да се представи jimtamana и от какво ще бяга?
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10275
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Раждане в Канада

Мнение от Павел »

Сумите за раждане са си много верни, а лошия български на англичанина ще му простим, все пак му е втори език.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12620
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Раждане в Канада

Мнение от Ivan1007 »

jimtamana написа:.Много бих искал поне детото ми да има възможноста да живее в една красива страна , та съм готов да направя каквото мога , ако е с приемлив риск все пак.
.
Аз пък се чудя защо смяташ, че България не е красива страна?

Мисля, че това е последното нещо за което би трябвало да мислиш на този етап. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Раждане в Канада

Мнение от Omega3 »

John Smith написа:
Omega3 написа:чувал сьм за такива които идват само за да им се роди детето тук и след това се прибират...
И за какво? Детето така или иначе не получава гражданство, самото раждане струва $4000-$15000 според случая и болницата (за такива суми се говори при подобни въпроси по интернет, цезарово сечение >$10000, примерно), разходи за няколко месеца за престой в Канада + самолетни билети... и сумата с лекота може да стигне $30000. .
За какво не знам, но гледах едно предаване за Кебек кьдето казаха, че болниците всяка година са вьтре с около 2 милиона $, защото туристки раждали и след това се изнасяли от Кебек без да платят. Само миналата година в боницата Сен Жюстин е имало 25 раждания от туристки от които 15 не платили. Та на данькоплатците това им е струвало 250 000$.

Говорят, че имало такьв бизнес. Идват за да родят в нормални условия без да плаштат, освен за визата разбира се.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Раждане в Канада

Мнение от John Smith »

Omega3 написа:Идват за да родят в нормални условия без да плаштат, освен за визата разбира се.
Това за българи едва ли може да се отнася, защото дори да не платят на болницата, самата екскурзия на 8000km в относително скъпо място на поне 2-ма души може да дръпне едно $8-10K за няколко месеца престой, а за тези пари в България в частна клиника ще носят родилката на ръце. Всъщност, не се сещам от коя относително бедна страна някой ще се вдигне с пари, че да се роди детето му в Канада, като тези пари да не са достатъчни за добри условия в болница в собствената му страна. Има друг вариант - американка без осигуровка в САЩ ражда в Канада. Влизането в Канада в 9-ти месец - без проблем. Разходи по пътуване - минимални. Разходи по престой - не по-големи от тези в собствената им държава. Медицинското обслужване, ако мине метър - здраве! Дори да се наложи да го плати - пак по-евтино от САЩ. Само предполагам, разбира се.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
jimtamana
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Дек 26, 2010 4:40 am

Re: Раждане в Канада

Мнение от jimtamana »

Благодаря на всички за съветите. Бебчо ще е български гражданин засега :) , пък да се надяваме по нататък да се преместим :) на баща му не му е минал мерака :) Поздрави на всички в БГ и Канада ! :handshake:
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Раждане в Канада

Мнение от John Smith »

Това детенце не тръгна ли на училище вече? :)
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Публикувай отговор