[преместена] В кой квартал?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от Julian_04 »

becks написа:Сори, аз говорих за градовете. Ти си явно на две туби бензин от цивилизацията ;)
E, чак на 2 туби, Не!...Аmа честно казано аз бих се преселила след вреmе на още по-изолирано mясто...близо до водичка...като поотраснат децата, щото качеството mи на живот е несравниmо с това, което бих водила в даунтаун наприmер... 8)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от anxeli »

Прав е Бекс, както винаги :P. Мите, виж старбакс вече са допълзяли в блур уест вилидж, но знаеш ли че там са все антиглобалисти и против веригите, всички магазини са уникални, еко, грийн и тн. Сами си пекат и варят кафе, има бейкъри, фармърс маркет, там е по-скъпо и от Собис ;) ...
Всеки квартал е уникален и това на гугъл не се вижда. Наивно е да се мисли че веднага ще намерите вашето място и няма да се местите. Трябва да се обикаля, да се проучат училищата, да се говори с местни жители. Ето в квадратчето на кокоси например, много хубаво, в центъра е, но там са три безплатни кухни, депо на салвейшън арми, а каките стоят на всеки ъгъл вечер, откакто се преместиха след разрушаването на старата хокей арена. Това ще се види ли на гугъл :?: ...
Циганите - на Сатурн !
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от cocose »

Според историята, в едно много близко минало Ийтън центъра всъщност е бил квартала на.....да кажеме червените фенери :lol:, а сега виж само колко много модерни и убави сгради са се пръкнали там, макар че малко да се отбиеш на запад и ще речеш че си попаднал във.......факултето да речеме :)
Всъщност, една интересна идея за това дали един квартал е добър, пуснете обява, или се поразровете из обяви за бедни но супер години студентки, които просто искат да се позабавляват, и случайно живеят в "..........." (това е квартала в който искате да се преместите. ТА, ако има такива обяви за този квартал, значи не е за вас :lol: (примерно Скарбороу, не заради това де, ама много афро-нещо си има там......)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от myhata II »

Етобико ЮГ-няма циган и китаец !! :rock:
В Даун Таун от Янг на Изток- мизерия голяма и квартала на обратните,избягвайте района Шербърн и Шутър !! 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от cocose »

Е де, то и аз не ги обичам обратните, ама от тях по добри фризьори няма :lol:, да не говориме че ако искате да купонясвате, ама наистина да купонясвате, като в добрите стари времена, въпросната уличка просто няма равна :y: (и разбира се, както се чували, секса винаги е доброволен, никой нема да ва изнасили :) )
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от prace »

хетеросексуалните също могат да купонясват добре. И там сексът е доброволен.
Поне при мен така е ставало в добрите стари времена...
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от Omega3 »

ablood написа:
Omega3 написа:[...нито аз нито пьк сьм виждал някой из форума който да твьрди, че Кот де Неж и подобни такива са незаменими или пьк по добри от предградията...
Да бе!
Както ти казах вече може би си прав, но мнението ми за кой е най грозният град в Кебек трудно ще ми го промениш.

Минавам често през различни зони в Лавал и честно ти казвам, че никога не сьм виждал град по безличен и с грозни улици, не само в Кебек, а кьдето и да е било. Градчетата на северната курона са доста по приятни, интимни и красиви от Лавал.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от ablood »

Много ме нарани. Успя! ;(
Продължавай в същия дух и може би ще започна да ти отговарям с контраобиди.
А може би няма. Ти все пак не спирай!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от Omega3 »

ablood написа:Много ме нарани. Успя! ;(
Продължавай в същия дух и може би ще започна да ти отговарям с контраобиди.
А може би няма. Ти все пак не спирай!


Не искам изобще да те наранявам. Просто си казвам мнението, така както и ти. Лавал е грозен град, но удобен и предлага в доста отношения по добри условия на живот отколкото Монреал.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от ablood »

Още, още! И жителите му са по-грозни. И магистралите по задръстени, и МОЛовете по-цигански...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от Omega3 »

ablood написа:Още, още! И жителите му са по-грозни. И магистралите по задръстени, и МОЛовете по-цигански...
Прилагайки твоят начин да сьдиш какво е грозно или циганско, мисля че в сравнение с Монреал жителилите на Лавал са по малко грозни и Моловете по малко цигански. Но жителите на Лавал сравнени с тези които живеят в градчетата по Рив Нор са доста по грозни, а и моловете са доста по цигански. Задрьстванията по 440 и 660 са горе долу едни сьщи.

Аз все още имам чувството, че ти имаш чувството, че аз определям Лавал като грозен за да те обидя лично теб. Няма такова нещо. И за да видиш че сьм обективен, ще ти призная, че Люлин в София кьдето сьм живял 19 години е доста грозен квартал на София.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от ablood »

Omega3 написа:...мисля че в сравнение с Монреал жителилите на Лавал са по малко грозни и Моловете по малко цигански.
Продължавай. Още!
Omega3 написа:Но жителите на Лавал сравнени с тези които живеят в градчетата по Рив Нор са доста по грозни, а и моловете са доста по цигански. Задрьстванията по 440 и 660 са горе долу едни сьщи.
Няма спор, че Плас Розмер е най-красивата в голям Монреал, ама за магистралите си в чудовищна грешка.
Omega3 написа:Аз все още имам чувството, че ти имаш чувството, че аз определям Лавал като грозен за да те обидя лично теб.
Не виждам друга причина да определяш Лавал, като най-грозен "не само в Кебек, а кьдето и да е било". Кривни от транзитните улици в кварталите пък ще видиш!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от Julian_04 »

ablood написа:Още, още! И жителите му са по-грозни. И магистралите по задръстени, и МОЛовете по-цигански...
Не е верно!... ;) Carrefour Laval е супер!....И познайте кой е правил проектите за реновация... :$ ...Като пазарувате там си мислете за Мен!... :inlove:
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от cocose »

Само хубави неща ли да си мислиме ;) Ама да знаеш, някои от нас са женени.....някак си неудобно става :rofl:
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от troll »

Въпросът с кварталите е сложен и многопластов.
А отговорът на тоз въпрос е твърде важен.
Няма еднозначен отговор на въпроса:"В кой квартал?"
И поннеже туй е една динамична система единствения добър отговор е: "Ако не ти харесва квартала го смени!Дори новия да е в друг град или друга провинция!" :)
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Публикувай отговор