Интервю - май 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от loginn »

gazy написа:Успех loginn! Ще стискаме палци!
Мерси, успех и на вас в следващия етап. :y:
А ще споделите ли каква е специалността на водещия кандидат?
Виждам че сте минали по ускорена процедура, значи е от приоритетните професии.
Ако предпочитате, може и на лични.
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от anibani »

gazy написа:Здравейте,съжаляваме,че се включваме толкова късно,но бяхме възпрепятствани.Бяхме на интервю на 17.05. от 14 часа.Мосюто ни покани в 13.50 и в 15 .00 излязохме със сертификати.При нас водещия е със средно-професионално образование и минахме на косъм - с 65 от нужните 63 точки.При нас интервюто протече по описания от съфорумците начин.Преводачката и интервюиращия бяха много добронамерени.
Честито на всички успешно минали интервюто,на всички които очакват отговор пожелаваме да е положителен,успех на всички на които им предстои интервю и на неиздържалите по една или друга причина да пробват отново.
gazy, честито. Искрено се радвам за вас.

:D
martatabs написа:
anibani написа:Ако на някои бургазлии им предстои интервю
А аз,който не е подал още нищо (по-лично усмотрение),поканен ли съм? :) ;)
martatabs, разбира се. Само да се разберем кога на ЛС. :D
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
gazy
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 4:45 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от gazy »

loginn написа:
gazy написа:Успех loginn! Ще стискаме палци!
Мерси, успех и на вас в следващия етап. :y:
А ще споделите ли каква е специалността на водещия кандидат?
Виждам че сте минали по ускорена процедура, значи е от приоритетните професии.
Ако предпочитате, може и на лични.

завършил сам мебелно производство с 10г. стаж
Документи до Виена-08.02.2010
Акюзе- 27.02.2010
покана по e-mail-28.04.2010(получена и по пощата-30.04)
интервю - 17.05.2010. от 14.00 ч. -успешно
медицински - 06.08.2010 ОК - 30.08.210
покана за визи-31.12.2010
визи-14.01.2011
------------------
общо-341 дни
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от loginn »

gazy написа:
loginn написа:
gazy написа:Успех loginn! Ще стискаме палци!
Мерси, успех и на вас в следващия етап. :y:
А ще споделите ли каква е специалността на водещия кандидат?
Виждам че сте минали по ускорена процедура, значи е от приоритетните професии.
Ако предпочитате, може и на лични.

завършил сам мебелно производство с 10г. стаж
Благодаря за отговора, макар да не успях да си изясня това което ме интересуваше...
nikolov
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 2:33 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от nikolov »

Ние сме меко казано сразени от случващото се в "Радисън"! Това ни кара да се притесняваме още повече. Дано да не изгубим увереността си и надеждата, че ще се справим. Съжаляваме много за получение откази! Явно на никой не му пука за труда и усилията, които полагаме в името на каузата. Успех на всички, готвещи се за интервю!
Документи до Виена-29.11.2009
Акюзе-07.12.2009
Интервю-26.05.2010-успешноооооо!!!!!
Документи Букурещ-09.06.2010
Баркодове-23.06.2010
Формуляри за медицински-06.07.2010
Медицински-14.07.2010 (ОК-27.07.2010)
Покана за визи-07.12.2010
Визи-31.12.2010
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: Интервю - май 2010

Мнение от desiR »

На всички, които имат сертификати - ЧЕСТИТО! Нека този успех ви служи за знак и вдъхновение по пътя, който ви предстои.
На неуспелите (!от първия път) желая бързо въстановяване, кураж и мъдра мисъл. В такива случаи се казват шаблонни неща, но то е защото в тях се съдържа най-точната истина. Та, колкото и шаблонно да звучи, сега е момента да приемете поговорката "Всяко зло за добро". Знам, че след толкова усилия разочарованието е голямо, но това НЕ Е края! НЕ ТЪРСЕТЕ повече причините за случилото се, за да се измъчвате допълнително. Често в живота никога не разбираме ИСТИНСКАТА причина за "неуспеха" си, но в последствие се оказва, че се е получило най-доброро за нас. Познавам няколко семейства от моята сесия (декември'2009), които бяха скъсани буквално за 1 т. В момента продължават с езиците и се готвят с документите за Виена отново. Чувала съм и за много такива случаи и то минали без интервю втория път, но никога не съм чувала за скъсани втори път. Така че, смело напред!!!
На тези, които им предстои интервю, бих искала да дам един скромен съвет - СПРЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ какво се случва на интервюто! До момента сте разбрали достатъчно и за тъмната и за светлата страна на ситуацията. Всяка следваща информация НЕ ви е от полза. Тази сесия изглежда 'различна' и може би е така, но може и да не е..., защото трябва да се има предвид, че до скоро нямаше толкова много информация за това как минават сесиите. И най-важното е, че всеки кандидат е един съвсем индивидуален случай - това е вашият уникален коз!
27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от loginn »

desiR написа:На тези, които им предстои интервю, бих искала да дам един скромен съвет - СПРЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ какво се случва на интервюто! До момента сте разбрали достатъчно и за тъмната и за светлата страна на ситуацията. Всяка следваща информация НЕ ви е от полза.
Както се казва, "Tu as raison". Обаче ще успее ли някой да се въздържи да не чете след като колелото вече се е завъртяло? По-лесно ще е да помолим неуспелите да не споделят преживяното преди края на сесията за да можем да четем само позитивни отзиви, но аз няма да поискам от тях такова нещо.
Ние така и така не се явяваме тази сесия, ще продължим да хвърляме по едно око и дано от тук до финала да има наистина само добри истории за споделяне.
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Chockey »

Ние не сме подали още документите даже, но информацията за интервюто ни е много полезна. Аз например много се чудех, какви нива на френски да пиша, защото събираме доста точки от други критерии и дори 4/5 ще ми бъде достатъчно. Виждам обаче, че явно не се гледа с добро око на хора, които са посочили по-ниски нива и се поставят под въпрос и точките им и по други критерии. Вие как мислите? Наблюдавате ли такава тенденция?
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: Интервю - май 2010

Мнение от desiR »

Само искам да уточня, че моят съвет да не се чете инфо за интервюто се отнася за тези, на които им предстои това събитие до броени дни, защото напрежението е смазващо и нямат нужда от допълнителни страхове. А във всички други случаи, всяка информация за това как протича едно интервю е много важна и задължителна, според мен :)
27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю - май 2010

Мнение от emili_vn »

Chockey написа:Ние не сме подали още документите даже, но информацията за интервюто ни е много полезна. Аз например много се чудех, какви нива на френски да пиша, защото събираме доста точки от други критерии и дори 4/5 ще ми бъде достатъчно. Виждам обаче, че явно не се гледа с добро око на хора, които са посочили по-ниски нива и се поставят под въпрос и точките им и по други критерии. Вие как мислите? Наблюдавате ли такава тенденция?
Ако мислите, че можете да достигнете по-високо ниво на френския, по-добре пишете по-високото. Имайте впредвид, че на интервюто могат да ви смъкнат точките за език, но могат и да ви ги вдигнат, като тенденцията е, че със сигурност ако не си защитите нивата - ще ви намалят точките, но не винаги ще ви ги вдигнат, ако покажете по-високо ниво на езика / тук зависи от интервюиращия/. Има и още нещо - ако можете да постигнете ниво 7/7 и нагоре и го докажете, в сертификата се вписва франкофон, което доколкото съм чувала в Квебек "отваря" много врати.
И един съвет - преди евентуално интервю можете да се явите на стандартизиран тест и чрез сертификата от него да дакажете нивото на езика - аз мисля, че ако човек се "спече" и не може да покаже това, което знае на интервюто, но има международно признат сертификат за владеене на езика, не би трябвало да му намалят точките.
Желая ви успех!

ЧЕСТИТО НА ТЕЗИ, КОИТО ВЕЧЕ СА СЪС СЕРТИФИКАТИ! УСПЕХ НА ТЕЗИ, НА КОИТО ИМ ПРЕДСТОИ ИНТЕРВЮ!
А НА СКЪСАНИТЕ - НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙТЕ И НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ!
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю - май 2010

Мнение от emili_vn »

Здравей, ani_1973!
Съжалявам, че не сте успели да вземете сертификатите. Но мисля, че все още имаш някакъв шанс. Но първо да направим разбор на занятието.
Така като чета поста ти, съм леко възмутена от поведението на господина. Но мисля, че и ти имаш известна вина за случилото се. Първо - доколкото разбирам не сте си защитили нивата на езика. Второ - груба грешка относно това, какво ще правиш и работиш там. Ти трябва да си наясно, че счетоводител няма как да станеш с пристигането си /това, че има обяви без изискване за стаж, не означава,че не ти изискват необходимия за упражняването на професията сертификат/, защото там в тази професия системата и йерархията е съвсем друга. Тук той е разбрал, че ти не си наясно с това, какво е необходимо, за да практикуваш професията си.
ani_1973 написа:Вероятно очакваше да му кажа, че ще чистя, но аз такова намерение нямам.
Тук мисля, че е трябвало да му кажеш, че можеш да работиш и нискоквалифицирана работа / не е задължително да е чистене и миене на чинии/, докато изкараш сертификат за счетоводител. Т.е. той е разбрал, че ще си седиш на социала, докато изучиш езика и счетоводството, което не е в техен интерес. И мисля, че тук задължително падат точките за адаптивност.
ani_1973 написа: И в крайна сметка най-големия шок беше, когато каза, че не ми признава търсена специалност - 6т., защото за да съм счетоводител, според него, трябва да имам сертификат. След като попитах какъв, каза, че не знаел. Тотално се вбесих, защото съм счетоводител от 13-14години, т.е. целият ми трудов стаж. Преминах на български език и обясних на преводачката, че имаме счетоводна къща и аз съм титуляр. В България сертификат имат одиторите, а ако бях сред тях, със сигурност нямаше да емигрирам.
Още една грешка - ядосала си се и си минала на бг. Просто трябваше да му кажеш, че в бг няма изискване за сертификат, за да си общ или главен счетоводител, а просто диплома за икономическо образование.

И така - сега следва да се успокоиш и да се пребориш за 6-те точки, които не ти е признал. След като получиш фиша с точките и отказ / това не е сигурно - може във Виена да ти ги дадат/, моето мнение е, че трябва да им напишеш едно писмо, в което да обясниш, че в България професията Счетоводител може да бъде упражявана с диплома за средно, полувисше и висше икономическо образование. А самостоятелен и главен счетоводител можеш да бъдеш при следните условия: цитирай им изискванията в закона за счетоводството:
Чл. 35. (1) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Съставител на финансов отчет може да бъде лице, което отговаря на посочените изисквания за задължителна минимална степен на завършено образование и съответстващ към него професионален стаж, както следва:
1. (изм. - ДВ, бр. 33 от 2006 г.) с висше счетоводно-икономическо образование и стаж в областта на счетоводството, външния, вътрешния одит и финансовата инспекция, данъчните ревизии или като преподавател по счетоводство и контрол, съответно:
а) при магистърска степен - 2 г.;
б) при бакалавърска степен - 3 г.;
в) при степен "специалист" - 4 г.;
2. (изм. - ДВ, бр. 33 от 2006 г.) с друго висше икономическо образование и 5 г. стаж в областта на счетоводството, външния, вътрешния одит и финансовата инспекция, данъчните ревизии или като преподавател по счетоводство и контрол;
3. със средно икономическо образование и 8 г. стаж като счетоводител


Друг е въпроса, ако нямаш диплома по счетоводство или финанси - това означава, че там трябва да учиш от самото начало и е естествено да не ти признаят професията.

И един съвет към тези, на които им предстои да подават документи - не си смятайте точки за търсена професия, защото може и да не ви ги дадат / както е в случая/. По добре си съберете минимума по другите критерии и езиците, а ако ви ги дадат - още по-добре.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Linko »

Случаят на ani_1973 е покзателен относно възможността за искане на административно ревизиране на решението на интервюиращият или т.нар. Demande de révision administrative. Това, при положение че от Виена пристигне потвърждение на решението за отказ.
В случаят имаме налице съответствие с първото условие за такова искане:
Une erreur évidente de droit ou de fait, ou une erreur matérielle, a entraîné une décision négative plutôt que positive.

Непризнаването на търсената професия е именно такава грешка и процедурата може да бъде задвижена. А след като грешкта бъде поправена от Service de la révision administrative в Монреал и бъдат признати 6-те точки за търсена професия, то следва директно издаване на сертификати за селекция.

Докато за оценката на езиковите познания никой не може да държи сметка на интервюиращият, колкото и кандидатът да е убеден, че са го "порязали".
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от evlogi.antonov »

здравейте и благодаря на всички споделили своя опит!

Аз съм на интервю в понеделник...
Не прочетох никъде (може да не съм видял) някой да опише обстановката. Столове, бюро, разположение, преводач и т.н.. На пръв поглед маловажно, но поне ще си го представиш какво е и как да си организираш търсенето на документите и др......
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от loginn »

Linko написа:Непризнаването на търсената професия е именно такава грешка и процедурата може да бъде задвижена. А след като грешкта бъде поправена от Service de la révision administrative в Монреал и бъдат признати 6-те точки за търсена професия, то следва директно издаване на сертификати за селекция.

Докато за оценката на езиковите познания никой не може да държи сметка на интервюиращият, колкото и кандидатът да е убеден, че са го "порязали".
И аз съм на мнение че ani_1973 имат пълно основание да си търсят правата и очаквам че поне при тях нещата ще си дойдат на място след едно обжалване.

Колкото до езиковите познания, ще изкажа една хипотеза.
Ако кандидатът е наистина убеден че са го ощетили в точките за език би могъл след интервюто да се яви по своя инициатива на следващия TCFQ. Ако е нужно може да се яви и на признат по процедурата за Квебек тест за английски. При положение че оценката от теста се окаже по-висока от оценката получена на интервюто и носеща достатъчно точки за да достигне минимума, защо да не може да оспори и да получи сертификат? Вярно, ще струва още малко чакане и пари, но може да си заслужава.
Пак повтарям, това е предположение, хипотеза, не съм го правил лично, не мога да гарантирам за резултата. Просто подхвърлям една идея за да бъде разгледана дали има слаби страни.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Linko »

Напълно погрешни или по-точно безпочвени разсъждения и изводи относно оценката за езика, loginn. Колкото и логична да изглежда теорията ти, тя няма никакви правни предпоставки за да бъде приложена. В нормативните документи относно процедурата за селекция е заложено, че оценката за владеенето на езика по време на интервюто е изключетелно в правомощията на имиграционният офицер и решението му не подлежи на контрол или обжалване. Няма и предвидена процедура за това. Има и решения на административният съд на Квебек по подобни дела и решението винаги е едно и също - прекратяване на производството поради липса на основание.

Та отличните резултати на последващ тест като TCFQ ще са си отлични резултати за теста и няма да имат нищо общо със слабите резултати по време на интервюто. И няма служебно лице или съдия, който да ги свърже по описаният от теб начин, камо ли пък да наложи промяна на оценката на интервюиращият.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор