относно ameliorer la langue francaise

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
facile
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 4:17 am

относно ameliorer la langue francaise

Мнение от facile »

здравейте има ли някои информация как протича интервюто ,на хората които са били върнати за донаучаване на френския език.ако някои е минал за втори път на интервю , и интервюто му е било успешно, ще му бъда много благодарна ако ми пише.
milen73
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 5:15 am
Местоположение: Svishtov

Мнение от milen73 »

Аз защо си мисля, че става въпрос да се изкарате документ от Алианса за покрито ниво и да го изпратите?! Не мисля, че ще ходите пак на интервю.
DCS- 02.07.2008
Accuse - 11.07.2008
Покана за интервю - 10.10.2008
Интервю -2.12.2008, 11.00 h- успешно!
DCS Bucarest- 12.12.2008
Баркодове- 19.01.2009
Медицински -26.01.2009
Направени медицински-16.03.2009
Покана за визи- 13.08.2009
Визи- 03.09.2009
mineral
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 3:25 am
Местоположение: Варна

Мнение от mineral »

След дългото ровене из форумите и търсене на информация ,как протичат нещата след като сме оставени за повишаване нивото на френския,разбрах следното –има три варианта :
1. След като се изпратят сертификатите от Алианса,да получим сертификатите(тези които се дават при успешно интервю) по пощата.Това е най-добрия и го пожелавам на всички.
2. След като се изпратят сертификатите от Алианса да ни се обадят по телефона – един вид телефонно интервю.
3. И третия вариант е да ни викнат на второ интервю. :cry: надявам се да ни се размине.
Изпратени документи Виена - 22.08.08
Получено акюзе - 01.09.08
Интервю - 25.11.08 от 10.00 h
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

milen73, това дето си мислиш ставаше преди време но вече не върви. Сега като единствено доказателство за ниво на владеене на език се приема резултатът от държан тест. Свърши времето дето приемаха като диказателство за достигнато или завишено ниво на владеене на езика сертификатите за изкарано "еди-кое си" ниво по дадения език.
Хората получават писма с горепосочените обяснения, ако някой се интересува къде съм го прочел това. Въпрос на добра воля е някой да се реши да публикува тук едно такова писмо.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
milen73
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 5:15 am
Местоположение: Svishtov

Мнение от milen73 »

Ясно, грешката е моя. Искренно се надявам нещата да се развият по възможно най-добрия начин за вас. Поздрави.
DCS- 02.07.2008
Accuse - 11.07.2008
Покана за интервю - 10.10.2008
Интервю -2.12.2008, 11.00 h- успешно!
DCS Bucarest- 12.12.2008
Баркодове- 19.01.2009
Медицински -26.01.2009
Направени медицински-16.03.2009
Покана за визи- 13.08.2009
Визи- 03.09.2009
Аватар
Stef
Мнения: 191
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 3:12 am
Местоположение: MTL

2 intervu

Мнение от Stef »

Привет
За да сведете до минимум вероятноста да ви викнат на 2 интервю им изпратете точно това което искат. Като гледам признават само сертификати от изпити на TCFQ или TEFAQ. в София този изпит се държи в ИЧС във Френския Център не провеждат тези изпити. За Алианс франсез незнам.
А колкото до това как протича самото интервю май всичко е индивидуално но мога да ти кажа нашето 2 интервю как мина при г-н Czor. Изпратихме сертификати от Фр.център за исканите нива но тъй като не им изпратихме за TCFQ или TEFAQ ни привикаха :-) пак.
Та интервюто започна като всички останали с тази разлика че мосюто каза че тъй като вече са ни прегледали документите на 1 интервю сега ще провери само езиковите ни познания и че интервюто ще продължи м/у 15-30 минути зависи от нас. Пита ни за работа, език и единственото което беше по различно от другите описани интервюта беше Каде и как ще празнуваме празниците.
Човека просто искаше да види как се оправяме с френския. И тъкмо бяхме се развихрили и чух заветната реплика .... :-)
Като време май не продължи повече от 30 мин с всички операции.
Но пак повтарям това беше при нас НЯМА гаранция че всички интервюта протичат така.
Моят съвет е пратете им това което искат и вероятно ще си получите директно сертификатите.

Успех
Go big or go home.
Lanselot
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 8:16 am
Местоположение: Montréal

Мнение от Lanselot »

Нас също ни оставиха за достигане на ниво В1 в едногодишен срок. Всичко подробно е написано на листите, които Фредерик Кзор ни разпечата. Даже ни даде адресите на Алианс Франсез в Бг. След като изпратим документа за В1 ни обясни, че продължаваме процедурата, което според мен означава че няма да има ново интервю, а ще получим документите по пощата. А и каква е идеята за ново интервю, след като проблема е само в езика и те вярват на документа на Алианса. Всичко друго са го разгледели. Успех с френския.
facile
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 4:17 am

балгодаря на всички за информацията

Мнение от facile »

Здравейте , благодаря на всички за информацията , ние трябва да положим нивата, в1 и в2 , а той ни каза или взимаме сертификат от алианса за нивата в1 и в2 или полагаме тестоветеTCF или TCFQ или TEFAQ или TEF.и след което ги изпращаме във Виена .
Благодаря ви отново, успех на всички
bigkoko
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 6:51 am

Мнение от bigkoko »

Lanselot, при нас е абсолютно същия документ като вашия- съпругът ми трябва да го покрие това ниво- В1.1., като са изброени адресите на Алианца, срока за изпращане на документа(до 1 година), само не ни е ясно още кой тест от изброените в документа отговаря на това ниво. Знам за точно такъв случай, че като върнаха кандидата за покриване на В1.1 след като им изпрати документа, после го интервюираха и по телефона.
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

Питане

Мнение от renata12 »

Здравейте всички. Виждам че си разказвате интересни неща, та реших да попитам. Поканиха ме на интервю, а с френския не съм ок - декларирах високо ниво. Въпросът ми е: мога ли да ги попитам какви точки са ми дали - разпределени по фактори? Аз четох във форума и по линковете ходих, но не съм 100% сигурен как съм натрупал 57 точки...
Кажете и не му мислете - да им пиша ли с такова питане? В крайна сметка нали сме си платили за обработка на документи и т.н. обслужване.
Благодаря предварително!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

И да им пишеш, renata12, никой няма да ти даде исканият отговор. Просто не са длъжни.
Докато при намерение за отказ и отказ на сертификат за селекция са задължени да приложат таблицата с оценките и точките по всеки един от факторите за селекция.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

Благодаря

Мнение от renata12 »

Linko, благодаря за инфото!
Публикувай отговор