Анкета: Медицински, рентгенови снимки.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор

Правиха ли ви втора рентгенова снимка?

Анкетата свършва на Сря Сеп 24, 2008 3:00 am

Да в Грийнберг
3
20%
Да във Вита
4
27%
Не, висок съм над 165см
4
27%
Не, висок съм под 165см
4
27%
 
Общо гласове: 15
mytodoroff
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:12 am

Анкета: Медицински, рентгенови снимки.

Мнение от mytodoroff »

Повторно снимане с рентген в рамките на 10 мин е недопустимо, след като лекарят е видял снимката и е казал, че всичко е наред. Като отидохме без да погледне снимката каза, че трябвала още една, защото не се виждали синусите.
Пълен абсурд или лаборантката не знае как да снима или плаката им е малка и не събира целия гръден кош.
Тази практика трябва да се промени, затова е добре да се разбере, дали се случва и в двете клиники.
Мерси!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Анкета: Медицински, рентгенови снимки.

Мнение от optics »

mytodoroff написа:Повторно снимане с рентген в рамките на 10 мин е недопустимо, след като лекарят е видял снимката и е казал, че всичко е наред. Като отидохме без да погледне снимката каза, че трябвала още една, защото не се виждали синусите.
Пълен абсурд или лаборантката не знае как да снима или плаката им е малка и не събира целия гръден кош.
Тази практика трябва да се промени, затова е добре да се разбере, дали се случва и в двете клиники.
Мерси!
Аз отговорих с ДА, но всъщност са ми правили 3 снимки през периоди повече от година. За първите две, Вита въобще нямаха собствен ренген и пращаха в някаква държавна клиника, забравих и името, ама много примитив в сравнение с по-послешната Вита.
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Re: Анкета: Медицински, рентгенови снимки.

Мнение от Amental »

mytodoroff написа: или лаборантката не знае как да снима или плаката им е малка и не събира целия гръден кош.
Мерси!
или ти си мърдал и не си спазил инструкциите
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
mytodoroff
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:12 am

Мнение от mytodoroff »

Не съм мърдал. Първа снимка: плака - разположена тип портрет; горе дробове целите. Втора снимка: плака - разположена тип лендскейп, доло коремна област, защото съм бил имал голям гръден кош. Това е обяснението и не се събрало всичко на снимката. Затова предположих, че 160- 170 см ръст не би трябвало да ги снимат повторно. Аз съм 180.
Аватар
cherna_perla
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 6:14 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Мнение от cherna_perla »

най-големия размер филми за рентгенография на бели дробове са 35/35 и ако имате по-дълбок гръден кош е напълно възможно да ви направят 2 графии,защото основата на белите дробове няма да се виждат.това няма нищо общо с това колко е висок човек.
и ако се наложи може да ви направят и 2 графии през 10 мин.,това не е опасно за вашето здраве :)
mytodoroff
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:12 am

Мнение от mytodoroff »

Всеки сам решава кое е полезно за здравето. Някой предпочитат биричка други рентген. Снимките в повечето случаи не са квадрати и най големия размер е 43/35см или 14/17 инча.
При добро желание мисля, че може и с една.
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

споко нищо ти нема
дезинфекцирай довечера с една голяма сливова и утре ще си като нов :lol:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
cherna_perla
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 6:14 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Мнение от cherna_perla »

най-големия размер е 30/40,но на тях не снимат бели дробове .няма да споря по отношение на техника на снимане .просто исках да дам малко информация защо се е наложило да ви повторят снимката без да има здравословен проблем.
явно не е било нужно или просто не желаете такава информация.
късмет и бързо да ви пристигат визите
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

И на мен ми равиха втора рентгенова снимка във Вита, тогава беше само Вита, че нещо не се виждало добре, аз съм висока 170см и също не съм мърдала. Но тогава изобщо не се замислих колко вредно е за здравето и колко не, исках само да свършвам и да си тръгвам.
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Мнение от silvestur »

По повод на снимките реших да споделя моя проблем, за който не ми се искаше да разказвам, но мисля, че е добре хората да знаят и да са предпазливи. Още повече, че има и други такива случаи, но за тях няма да прочете във форума.
Във Вита ми направиха втора снимка, на която се видя някаква сянка и решиха, че има нужда от посявки на храчки в тубдиспансера. 2-3 седмици по-късно открих стара рентгенова снимка от 2003 г., на която се виждаше същата сянка, занесохме я във Вита и Савчева и рентгенологът решиха, че случаят е приключил и няма дори нужда от посявките, които така или иначе вече бяха дадени. Да, но след два дни ни застреляха с положителен резултат от туба. Там ми обясниха, че резултатът е убийствено висок и незабавно трябва да вляза в болница. Когато обясних на лекарката, че нямам никакви оплаквания, тя ме изпрати да си направя поредната рентгенова снимка и о, чудо-снимката беше абсолютно чиста. Оттам започнаха нашите митарства. Стигна се до скенер, бронхоскопия и посявка на лаваж-всички изследвания бяха отрицателни. Лекарите в Белодробна болница са категорични, че туберкулоза няма, но крайното становище трябва да се даде от тубдиспансера. Тъй като положителната посявка е вече факт и е записана в "журнала" много вероятно е да ми бъде препоръчано лечение до края на годината, въпреки, че съм доказано здрава. Тук е мястото да спомена, че пробите се взимат в разрез с всякакви изисквания за такъв тип изследвания. Дори лекуващата ми лекарка нарича проблема "административен", но по настояване на завеждащата препоръчва лечение. Ако случаят опираше само до това да се установи дали съм здрава или не, нямаше да има никакъв проблем. Тук става въпрос обаче за стопиране на процедурата. От пет месеца живеем от посявка до посявка (дадох повторни храчки в туба, които също са отр.), хабят се нерви, дават се немалко пари за излишни изследвания. Всички неформални консултации и разговори с лекари, вкл. пулмолози предизвикват коментари от типа: нагазили сте в блато, от което няма измъкване. Сега чакаме лекуващата да се върне от отпуска и ще видим какво ще правим по-нататък.

Когато отивате да си правите изследванията носете всички налични рентгенови снимки, това може да ви спести три месеча чакане. Ако ви се налага да давате храчки, знайте, че тези изследвания могат да бъдат направени и в други лаборатории, макар че това по някаква причина не се споменава.

Накратко, това е. Успех на тези, на които им предстоят тепърва медицинските изследвания.

П.П.И все пак правете изследванията в Грийнберг!!!
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Анкета: Медицински, рентгенови снимки.

Мнение от Жени »

mytodoroff написа:..... Като отидохме без да погледне снимката каза, че трябвала още една, защото не се виждали синусите....
Е как така синусите не се виждали? Нали ти правят снимка на белите дробове? :?:

При нас правиха повторна снимка на мъжа ми на 20тата минута, защото нещо не било както трябва! Това в Грийнберг!

Успех! :wink:
jori77
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 5:00 am
Местоположение: Montreal, skype danita_08

Мнение от jori77 »

А колко струва втората ренгенова снимка? - някой знае ли?
Изображение
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Втората снимка не струва пари,само разкарването.И на мен ми правиха втора снимка в Грийнберг.
Публикувай отговор