интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
mytodoroff
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:12 am

Мнение от mytodoroff »

Нормално интервю, въпроси свързани само с работата и образованието ми. Говорихме много английски, придружаващата половинка беше обсипана с въпроси за работата и ученето й, но на англииски, а там тя няма проблеми. На френски успя само да си каже името. Госпожата си говори перфектно спокойно и разбираемо даже не се замислих дали има акцент или не. Бях писал ниски нива на френски, защото сметнах, че и с тях събирам точките тоест 5/6 а за жена ми 0/1. Нищо за Квебек, нищо за мотив, никакви странични въпроси само за документите.
Дано съм бил полезен.
Успех на всички.
raykageorg
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 8:27 am
Местоположение: перник

Мнение от raykageorg »

Здравейте, отново!Сега и аз да ви разкажа за нашата одисея, която завърши с щастлив край дотук, нататък дано при всички нещата да вървят по мед и масло!
Малко инфо за нас мъжът ми водещ кандидат с 6/6 френски и англ.1/1, което не се наложи да защитава, защото много малко въпроси бяха отправени към него
Поиска му паспортите, пите го откъде знае за процедурата по емиграция, колко пъти е женен , на което той отговори един път все още и тя го погледна учудено, има ли деца, защо иска да напусне България, тук трябваше да си каже мотивацията, но той явно не разбра добре въпроса, започна да говори за предимствата на Квебек и като спомена "сантето"тя го попита нещо , което аз не разбрах, но в тази връзка и тои си изпя песента;какво ще работите там , той кандидатства като готвач и извади оферти/ обяви/, тя ги разгледа внимателно и го пита знае ли какво е работа на линия, справи се момчето, после го пита какъв вид кухня работи, той малко се пообърка, но накрая се разбраха, че готви българска кухня; какви са му задачите и кое му е най трудно в работата, знаели каква е минималната заплата в Квебек, той каза 8 долара на час , но мадам Лесли нещо не беше съгласна, извадихме една табличка, тя я раггледа, нещо си подчерта и се обарна към мен и като ме почна, та до края на интервюто/аз придружаващ с френски 5/5 и англ.6/6 , нищо ме не пита на английски/. Към мен въпросите бяха следните, като ми се струва, че много от нещата не разбирах, преводачката се намеси няколко пъти да помага на чист френски:
Колко пъти сте омъжвана?
Имате ли оферти за работа?
Аз почнах че найнапред ще си подобря френския, после искам да уча в областта на туризма, какво знаете за туризма в Квебек, мъжът ми знаеше , но аз не бях готова с отговора, почнах със замъка Фронтенак, но забравих думичката шато а казах castle, прие го, казах че има много катедрали, а тя била една и аз на всичкото отгоре не знаех как се казва, стария град и пристанището изредих и това за забележителностите.
Показах и разпечатка за института по туризъм в Монреал, остана доволна
За специалността ми ме пита и какво съм учила по тази специалност.
Кое ми е най- лесно в настоящата работа и като какво работя.
Поиска на мъжът ми договорите за фин. независимост и докато попълваше нещо го питаше къде е учил френски, говори ли английски, само как се казва и на колко е години, на което той отговори на френски и се извини и се засмя, и в този момент чухме принтера. Тя говори, аз нищо не разбирам, мъжът ми й благодари, аз не реагирах, подари ни книжката и вече всичко беше ок.
Много дълго ви занимавах с нашето интервю, надявам се да не съм била оттегчителна, и това интервю нямаше да има такъв край без нашата страхотна учителка Ани Грозева, която отдавна я чувстваме близка приятелка.
Благодарим ти, Ани, за търпението и професионализма,за безсънните нощи заради нас, благодарим, че ни изтърпя заедно с всички"дупки"на водещия и всичките ни капризи.Малко са хората като теб, така отдадени на работата .Мисля, че бяхме добър екип, както ти винаги казваше. Надяваме се , че и в бъдеще ще останем добри приятели.ЕДНО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ ЗА ВСИЧКО!!!
Благодарим и всички съфорумци за оказаната помощ и съвети.
Благодарим на Линко, който винаги ми даваше точен отговор.
Благодарим на всички приятели!
Смело напред на ВСИЧКИ, НА КАКЪВТО И ЕТАП ОТ ПРОЦЕДУРАТА ДА СА!И СЕ НАДЯВАМ ДА ПРОДЪЛЖИМ ВЗАИМНО ДА СИ ПОМАГАМЕ!
Докс Виена - 26.02.2008
Интервю успешно - 24.06.2008
Докс Букурещ - 18.07.2008
Получени баркодове - 02.09.2008
Получени медицински - 08.09.2008
OK на медицинските - 03.10.2008
Покана за визи-12.11.2008
ВИЗИ - 15.12.2008
raykageorg
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 8:27 am
Местоположение: перник

Мнение от raykageorg »

Забравих да кажа за Лесли Стоянов - страхотен професионалист и психолог като че ли, много добронамерена, дошла да ни помогне , не да ни стряска, така че съвета ми е, останете максимално спокойни, опитайте се да я разбирате, въпреки, че говори бързичко и на техен акцент, но веднага се коригира като види , че не разбираме!
Много от нещата ни беше трудно да схванем, интересното беше, че на мен ми беше лесно да разбирам въпросите, отправени към съпруга ми и обратното, може би от притеснение!дО СКОРО И НАПРЕД КЪМ БУКУРЕЩ
Докс Виена - 26.02.2008
Интервю успешно - 24.06.2008
Докс Букурещ - 18.07.2008
Получени баркодове - 02.09.2008
Получени медицински - 08.09.2008
OK на медицинските - 03.10.2008
Покана за визи-12.11.2008
ВИЗИ - 15.12.2008
suaon
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 1:36 pm
Местоположение: PLOVDIV

Мнение от suaon »

Здравейте! Ние сме във групата на изчакващите, но все още нямаме отговор, което най-вероятно значи, че в най-добрият случай ще ни бъде препоръчано повишаване на нивото на езика. Има ли някои, който е получил вече такова писмо или отказ?
USPEH NA VSI4KI!!!
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

:partytime: :partysmiley: :partytime: :partysmiley: :beer2: :beer2: :saint:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
cherna_perla
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 6:14 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Мнение от cherna_perla »

здравейте и от мен! наистина интервюто не било страшно ,стига да не се панира човек,което ми се случи ,де :oops:когато трябваше да отговоря на английски ,а се оказа че две думи не мога да вържа.яко се омотах :oops: .но всичко завърши добре :D .наистина няма какво да кажа по -различно от това ,което другите съфорумци са споделили .Мадам е добронамерена ,спокойна ,всичко и се разбира ,а ако не разбреш нещо го повтаря .не ме пита обаче нииищо от това ,което очаквах :( за сметка на това я разсмях по едно време,защото не стига ,че обърках едни дати от историята на Квебек ,ама и спорих ,че точно така съм го прочела :D .интервюто не продължи повече от 30-40 мин ,аз даже не повярвах ,че е свършило доката преводачката не ми го каза на чист български :D .успех на всички ,които са днес и утре и да сте спокойни ,това е най-важното :)
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Честито :)
Да пожелаем успех на Caramel и цялото семейство!
Стискаме палци и глезени Изображение
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

cherna_perla написа:...аз даже не повярвах ,че е свършило доката преводачката не ми го каза на чист български :D ...
Същият случай беше и при нас - голям срам :oops:. Добре, че мадам има чувство за хумор, че да не се втеляса. Айде, наздраве и приятно празнуване :beer:
efirna
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 9:21 am
Местоположение: Варна, Montreal

...

Мнение от efirna »

Стискам палци на Caramel за утре и сега на thebull и съпругата му, които всеки момент трябва да влязат в стаичката :)
И като се завърнете от Софето, в неделя да дойдете в Алба да ни се похвалите, както си му е реда :P Пък може и да почерпите едно, две... :lol:
Късмет, другари! С вас сме! :)
19.12.2008 - Документи Букурещ
23.01.2009 - Баркодове
30.01.2009 - Получени медицински
06.02.2009 - Направени медицински
20.02.2009 - ОК на медицинските
30.04.2009 - Покана за визи
26.05.2009 - Визи!
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Ей Деси :lol:
Наистина ,късмет и на thebull :),да захапе сертификата!
До скороооооо
silPa
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 11:52 am

Мнение от silPa »

Да се вклю4им и ние за статистиката днес от 12 минахме успешно .На мен ми се стори ужасен акцента на мадам но след като каза 4е сме удобрени ми заговори на идеален френски а преди това по4ти не мина без да си повтори въпроса поне по веднъж, но може вси4ко да е било от страх,може и наро4но да го прави но голям зор ми беше.Ина4е стандартните въпроси ,тя дори във встапителната си ре4 вмъкна 4е задава стандартни въпроси зада си събере информация за досието.Превода4ката е стра6на буквално прили4а на тираджия но помогна.моя съвет е да я слу6ате само ина4е гледа лошо.Ина4е подадени документи 03.01.2008 писмата както обикновенно.Аз съм воде6та с магистър физика 3-и години стаж по специалноста 2-е хлапета фр 7/6 заявени и англ.5/5 .Мон мари със строителен техникум и пове4е от 3 години стаж фр 2/2 англ 3/3. То не остана много след нас тази сесия но успех на вси4ки.
e.todorov
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 4:50 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от e.todorov »

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ!!!
НА ЧАКАЩИТЕ УСПЕХ!!! :)
DCS - 31.10.2007
Accusé - 12.12.2007
Interview - 18.06.2007 - успешно
Баркодове - 08.08.2008
Медицински - 21.08.2008
Покани за визи - 16.10.2008
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Здравейте,

Интервюто при нас е също положително. Доволни сме. Нямахме никакви проблеми. Жената си говори френски, според мен, разбираемо.Интересно може би е че жена ми като придружаващ я пита доста повече неща. Сигурно е била по-интересна. Тя има завършена френска езикова и е учила известно време във Франция. Нейните нива 12/12 съответно френски и английски. Нищо не я пита на английски.
При мен като водещ френския ми 7/8, а английския ми 12/12. Пита ме само едно на английски и през останалото време плямпах на френски. Езика ни беше оценен с F и вероятно е франкофон, но не съм сигурен.
Това е накратко.
Поздрави на всички и нека да сме без проблеми нататък.



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Да предупредя тези от вас, които не знаят - Ако изтриете личното съобщение, което сте ми изпратили, преди да успея да го прочета, то при мен ЛС изчезва и дори няма да мога да разбера, че ми е било изпратено. Когато прочета ЛС веднага ще ви отговоря, че съм го получила.

Затова ще помоля още веднъж, на когото липсва датата на полученото писмо с покана за интервю в таблицата ТУК, моля да ми прати ЛС с тази информация.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Какъв е резултата от интервюто на ilana и hoyden?
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Публикувай отговор