ЧАКАЩИ ИНТЕРВЮ първата половина на 2008

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Честито на всички получили покана за интервю! :D

Успех на останалите, които още чакат такава!


Предупреждавам, че тази седмица ще изтрия постингите, в които информацията се дублира с тази от таблицата, за да се отмахне излишното разтягане на тази тема. Скоро ще четете в нея как са преминали интервютата. :) :rotaeye: :thumbsup:
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
valeto78
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 3:08 pm

Мнение от valeto78 »

Мерси на ALIGATOR.Вече съм по спокойна.Аз наистина се чудих дали може едновременнои и по @ им да се пусне потвърждение за по сигурно,може и това да направя. :D
Аватар
valedessy
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 10:37 am
Местоположение: Toronto

Мнение от valedessy »

Здравейте, атила
виждам, че сме на една дата - успех на интервюто!
DCS: 30/10/07, акюзе след 15д.
покана за интервю 1м3с преди интервюто
док. към Букурещ: 7/06/08, баркодове след 1м1д
покана за медицински след 23д
покана за визи след 3с (от направените медицински), върнати паспорти след 18д
Общо: 10м и 18д
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: интервю

Мнение от milla »

attilla написа:Здравейте!
..Случайно да знаете кой ще бъде интервюиращият за тази дата?!....
Eто какво коментираха тук съфорумците.
Последно промяна от milla на Сря Май 07, 2008 12:54 pm, променено общо 1 път.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Rora
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Май 15, 2004 5:16 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Rora »

Привет и от нас. Преди десет минути от Виена се обадиха по GSM -а на съпруга ми. На руско-френски език, ни поканиха на интервю. Самата покана, ще я получим по имейла. Изпратени документи на 13.03.2008, акузе 02.04.2008г. дата за интервю 18.06.2008, утре ще разберем часът.
Успех на всички :)
attilla
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 12:29 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от attilla »

Здравей valedessy! Както и на всички останали, де....
Желая страшно много късмет на предстоящите ви интервюта и дано да се падне някой, не толкова заядлив...., макар че знаеш ли си - няма да имаш проблем. Лошото при мен е че по-ме бива с английският...., каквото не зная на френски ще цепя на english, пък каквото ще да става..., важното е да не си прехапеш езика и да мълчиш като риба.
Поздрави на висчки!
Мила, изпратих каквото искаше - до скоро!
Всъщност да ви питам - да нося ли на интервюто разни обяви за работа, които съм намерил в нет-а за Квебек, било близки по специалността ми или пък каквито и да били?...Жалко , че нямам водени разговори с някои представители на техни фирми..., не че не се опитахххх-а-ха-ха.....
Ок, до скоро! :P
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Атила,взимай тези обяви,които си намерил за работа в квебек.За интервюиращия това е добър знак,че ти се интереусваш от Квебек :)
Ако те попитат на интервюто "на какъв език предпочитате да говорим" -това е уловка да знаеш! За теб на интервюто си остава Френския,затова и недей много да използваш английския.
Успех :thumbsup:
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Rora,страхотно бърза процедура-2 месеца след акюзето сте на интервю.Браво.За сравнение при нас от акюзе до интервю минаха 11 месеца.С един отказ де,който успяхме да предотвратим,чрез допълнителни документи.Но вашето си е направо рекорд.Дали пък не са им малко кандидатите тази година и да почват да ги викат по-отрано?Но по начина по който са ви се обадили набързо изглежда ,че някой се е отказал от интервю и вас ви включват на негово място.Но нищо не се знае.Дано да сте готови за интевюто.Пожелавам ви успех.
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

Като гледам таблицата, явно за тази сесия са ударили чертата до подали документи преди 15.03. Надявам се да се включим още в следващата сесия и ние. Има и един плюс за нас - малко повече време за подготовка, макар да си е забавяне с няколко месеца. Успех на всички, които са на стартовата линия.
mytodoroff
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:12 am

Мнение от mytodoroff »

DCS изпратени за Виенa _________________________17.10.2007
Получени във Виена_____________________________22.10.2007
AVIS de réception в БГ___________________________29.10.2007
Accusé de réception изпратено _____________________02.11.2007
Accusé de réception пристигнало в БГ_______________05.11.2007
Изпращане на допълнителни документи ____________14.02.2008
Получени във Виена _____________________________18.02.2008
AVIS de réception в БГ ___________________________22.02.2008
Accusé de réception complémentaire изпратено________27.02.2008
Objet Entrevue de sélection изпратено _______________29.02.2008
Accusé de réception complémentaire пристигнало в БГ__05.03.2008
Objet Entrevue de sélection пристигнало е БГ_________05.03.2008
Convocation a une entrevue изпратено _______________14.04.2008
Convocation a une entrevue пристигнало е БГ_________17.04.2008
Entrevue de sélection______________________________25.06.2008 - 10:00 ч.
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

Обадиха ми се по телефона и ни поканиха на 20 юни. Все още не сме получили писмото. Каза че ще ми пусне e-mail но и него още го чакаме. Щастливи сме и много се притесняваме....
Има ли някякви новини за това кои и как са интервюиращите...
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
eugenie
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 9:23 am
Местоположение: sliven

Мнение от eugenie »

Абе хора трябва ли да носим CV на интервюто ,след като ве4е сме попълнили формулярите...? :idea:
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

thehellgirl, кажете ми датата на изпратените документи до Виена и на полученото Accusé de réception, за да мога да ги попълня в таблицата :?:
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Der Meister
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 3:42 am
Местоположение: Montreal, Quebec

Мнение от Der Meister »

Току ще ми се обадиха и ме попитаха, дали желая да се ява на интервю през юни или октомври/ноември.
Казах, че предпочитам есента, защото искам още да поработя над френския си(определено не се чувствам сигурен в момента) и госпожата каза, че разбира, че френският е много важен и че ще ми изпрати покана за есенната сесия.

Според вас, глупост ли направих или не? Наистина искам да поуча езика до есента и смятам, че дотогава ще имам достатъчно ниво за интервюто........
Die Wahrheit ist wie ein Gewitter
es kommt zu dir du kannst es hören
es kund zu tun ist ach so bitter
es kommt zu dir um zu zerstören
efirna
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 9:21 am
Местоположение: Варна, Montreal

===

Мнение от efirna »

Защо пък да е глупост!? Според мен си постъпил правилно, още повече щом са те попитали, а не са ти отправили фиксирана покана, с точен час и дата! :)
В тоя ред на мисли, нещо много често са започнали да звънят по телефоните, вместо пращането на покани по поща или мейл...
Започвам да се притеснявам да не ми прозвънят и на мен така и да си " глътна граматиката" :D
Публикувай отговор