Joy написа:Sugarplum написа:Туй вероятно е смешка нали?
Чиста истина. Дори и в предаването прозвуча от музикантката, че свободата която има в България я няма никъде. Тук дори не са сънували за свобода на словото.
Абе тази цигуларка направо ме хвърли в тъч. Разбрала свиня... 13 години в Америка, и така и още не може да каже името на университета си като хората... "сАУдърн". После отишла да пуши трева някъде из карибите, щото тя толкоз възвишена и всичко и е ясно. Аман от тези цигулари и други подобни хаартисти дето се правят на големите интелектуалци.
Джой и батката, чини ми се че бъркате беззаконието със свободата. Като таскиджията, който това лято ми се оплака как можело такова безобразие, катаджията да му откаже подкуп.

То не че катаджията не искал, ама мамка му, при новата система със лаптопа в колата не можел да изтрие инфото от хард драйва. Не само това, ами като отишъл да плати глобата, се оказало че имал още 10-тина фиша и трябвало и тях да плати. Те това е свободата. Да можеш да предложиш подкуп на ченгето и да си караш колата като идиот години наред без да си си платил за нито едно от нарушенията.
А за САЩ говорите пълни глупости. Поне батката е видял някой-друг мексиканец, ама Джой ти явно вярваш на това, дето говорят по СиБиСи-то, и затова си толкова заблудена. Както повечето Канадци. Тук медиите са ужасно антиамерикански настроени, щото страдат от някакъв синдром на малоценност, но какво да се прави. Един пример за глупостите им наскоро -- по СиБиСи като даваха репортажа от изборите в Куба, дайба патката проста завърши със следното: "И този път Кубинският народ овъруелмингли подкрепи правителството на Фидел Кастро".
Истината е, че в Канада имаме много по-ограничени права от Американците. Тука може да те арестуват за това че наречеш някой "младеж" или "чернилка" -- това от наказателния кодекс. Отделно пък, както се случи наскоро с Езра Левант и Марк Стайн, държавата може да се (и се!) намеси и да те глоби затова, че си обидил някой талибан. Това в САЩ е немислимо.
Да не говорим, че канадците съвсем нарочно са пропуснали да включат правото на частна собственост като едно от изброените права в Чартъра, защото комунягите он ЕнДиПи не го искали. Пък само като си помислиш, че тези права не ги е имало черно на бяло чак до 1982-а.
Не само това, ами всички тези права в Канада са подчинени на "общото благо", разбирай на държавата. Както едно време в конституцията на СССР, всички права уж ги имаше, ама только "В соответствии с интересами народа и в целях укрепления и развития социалистического строя".
Тези, които плюят Американците, просто не разбират същността на нея държава. Не казвам че нямат недостатъци, обаче -- като човек живял и тук и там -- Канада ряпа да яде.