Има ли безплатни преквалификации?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Има ли безплатни преквалификации?

Мнение от mborodin »

Здравейте,интересувам се дали има някакъв вид безплатно обучение ,което можем да ползваме и ние българите от сорта на вечерно за една или две години,което малко или много да ти помогне по-нанатък в битката с конкуренцията за работа.И ако има-заслужава ли си?Благодаря ви!
Изображение
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Има ли безплатни преквалификации?

Мнение от Koko »

mborodin написа:Здравейте,интересувам се дали има някакъв вид безплатно обучение ,което можем да ползваме и ние българите от сорта на вечерно за една или две години,което малко или много да ти помогне по-нанатък в битката с конкуренцията за работа.И ако има-заслужава ли си?Благодаря ви!
Учене в порядъка на 1-2 години си е едно мини следване – не мисля че ще намериш нещо такова безплатно. Ако искаш да си конкурентноспособен, може би е по-добре да помислиш за някакво по-сериозно учене, което по подразбиране е платено.
Все пак имай предвид следните неща:
– при опрелени условия е възможно да се вземе заем и/или стипендия за учене;
– доста фирми плащат на служителите си за професионални курсове, но това все пак е при определени условия (най-вече трябва да си успял да започнеш работа в твоята област);
– ако си плащаш сам ученето, то има и някои данъчни облекчения за парите дадени за курсове.
Ако можеш да конкретизираш в каква област са ти професионалните интереси и за какво учене се интересуваш, може да получиш и по-конкретен отговор за твоята област.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ако си в Квебек и излезеш на социал, могат да ти платят безплатно образование, ама не университетско, ами в някакви професионални колежи, нещо като техникум след средно образование. Ама там и без това често е за символични цени. Както казва Коко, нужно е да се знае накъде искаш да се насочиш. Не те съветвам да си променяш плановете само за да попаднеш в някоя безплатна програма. Цените за учене по принцип са поносими и много имигранти го правят като си плащат сами.
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

Да, има не само безплатно обучение ами КЛЕ-то плаща по 920$ на месец докато учиш + учебниците, стига да отговаряш на някои услович обаче.

Но е до ниво колеж, в което няма нищо лошо защото ми се струва че това е по-добрия вариант отколкото да се бухнеш в университет, да затънеш в дългове и после да си криеш дипломата, щото си "тре сколаризе".

Не малко хора познавам и кебекари с по два бакалавъра и работят работа за която се иска средно.

Айде гледайте по-реалистично. Учи се в университет за престиж или за да работиш по специалността си? Я се огледайте малко и вижте колко хора познавате които работят с дипломите за които са учили.

Между другото с дипломи колеж е по-вероятно да се намери работа отколкото с бакалореат, камо ли с метриз.


Апропо - щом за нещо държавата плаща - трябва да се използва.
Само трябва да намериш специалност дето ти харесва.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Благодаря ви за отговорите,
но май аз сам ще трябва да преценя,когато пристигна и се климатизирам.До тогава-здараве да е!Иначе съм техтилен инж. и работя в една огромна конфекционна фирма(е,не като инж.,а като технолог),а да работя там като инж. не ми се и иска.Но поне нещо в конфекционна фирма ще ме устрои перфектно.Все пак благодаря ви,че ме насочихте!
Изображение
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

Vij tr9bva da se orientirash ot BG za6toto tuk nee kato v BG.Varianti za obu4enie ima kolkoto i sa xorata.No sam zabel9zal 4e koito doide tuk s 9sno opredelena cel si namira rabota po specialnosta dosta barzo,e ne s gol9ma zaplata v na4aloto no v svo9ta oblast s vazmojnost za izrastvane.Tuk ve4e dvama mio poznati rabot9t po specialnosta si , kato parvi9 ve4e pridobiva tuka6nite oblagi ot rabotata si.No ezika e mnogo vajen,za kvalifikacite ni nie balgarite sme mnogo dobri.No ima razminavani9 mejdu nimenovani9ta na dlajnostite v BG i tuk v CA.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

mborodin написа:Благодаря ви за отговорите,
но май аз сам ще трябва да преценя,когато пристигна и се климатизирам.До тогава-здараве да е!Иначе съм техтилен инж. и работя в една огромна конфекционна фирма(е,не като инж.,а като технолог),а да работя там като инж. не ми се и иска.Но поне нещо в конфекционна фирма ще ме устрои перфектно.Все пак благодаря ви,че ме насочихте!
Цялото търсене можеш да го направиш в Интернет от България. Ако чакаш да се аклиматизираш, можеш да получиш дупка в биографията която да не говори добре за теб пред бъдещи работодатели и създаваш условия преходният ти период да стане едва ли не постоянен.
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

vsichko zavissi ot tova kakva ti e spezialnostta!!! na vtoro myasto sa ezizite. az podkrepyam bis, za mene tova e patya, razbira se ,ako ne resha nestho drugo. te planove lesno se pravyat, ama trudno se sledvat, zasthoto zivota e palen s iznenadi, nay - chesto nepriyatni za sazalenie! sistemata e taka e ustroena, che da raboti za imigrantite, tova e plyussa na kanada, no ne si pravete ilyuziite che nyakoi tuka pet pari dava za vas!
Заключено